Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie starego domu a koszty opału


wojciech237

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w rodzinie stary dom typu kostka z lat 70-tych. Obecnie ten dom przepala około 8 ton ekogroszku rocznie. Ma powierzchni użytkowej 160 m2 i jest bardzo ciepło. Ocieplenie jest tylko pustką powietrzną. Czy po dobrym ociepleniu typu dach, podłoga, strop w piwnicy dałoby się ZNACZNIE zejść z opałem? Znacznie to jest do 4 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 22:13, Jamjestcichy napisał:

@wojciech237

4 tony-bez problemu

To ile obstawiasz? Bo w innym podobnym domu nie dawno znajomi dokonali ocieplenia i właściwie z 10-ciu ton zeszli na 8. Co przy tych podwyżkach węgla jakie były w ostatnim czasie spowodowało że po prostu nie płacili więcej za opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga zimę ocieplony ,pietrowy 130 m2, poddasze nieuzytkowe, sciany styro 15 cm,okna plastik 2 szyb.,strop nad pietrem wełna 35 cm.Przed ociepleniem 6 t orzecha w kopciuchu.Teraz pierwsza zima OEPM 14 kW, spaliłem od poczatku obecnego sezonu grzewczego 2t Retopala.Temp. w domu 23 stopnie, bez grzania CWU.

Strop w piwnicy(piwnica pod połową domu) nieocieplony,pewnie po ociepleniu wyjdzie jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojciech237

Podałem bezpieczną granicę max 4t,więc połowa tego co teraz masz.

A co do sytuacji u znajomych to albo robili ze słabych materiałów albo zbyt cienka warstwa albo niezbyt dokładnie.

Jeszcze jak dom mieli poniemiecki to o to nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub roku szwagier zrobił ocieplenie ścian i dachu.

Niedawno mówił że idzie mu tyle samo orzecha co przed ociepleniem ale za to ma cieplej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 21:26, wojciech237 napisał:

dałoby się ZNACZNIE zejść z opałem? Znacznie to jest do 4 ton.

Tego jednoznacznie nie da się określić , ale 25-30% na pewno zejdziesz, ale pamiętaj że ocieplenie na wiele znaczeń tu trzeba konkretów, na 50% obniżki bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ależ  50% mozliwe do osiagniecia,choc zima zimie nie równa.

Z 3 palet Retopala po 750 kg zostalo mi 18 workow( 450 kg), przy spalaniu dziennym ok .16 kg powinno wystarczyc do 10 marca,chyba ,ze przyjda mrozy minus 10 to krócej.Do 10 kwietnia zejdzie ok. 500 kg.W sumie 2750 kg ekg, a spalałem ok. 6 ton orzecha i bez ocieplonego stropu na pietrze było chłodno rankiem.

2 palety jeszcze w rezerwie, bo na pierwszy sezon nie wiedzialem ile zakupic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mnie na 160m2 w tym sezonie wyjdzie ok 2 ton chociaż nie wiadomo czy jeszcze nie przyciśnie ale jak by była taka pogoda jak jest to bym  zakończył na 2 tonach , a miałem grzać tylko 120m2 czyli sam parter ale mój młoody baran koniecznie chce być na piętrze mimo że duży pokój 21 m2 stoi pusty na parterze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ociepleniem spalałem 6 ton,po ociepleniu 4 tony z CWU.  Dom 300m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

@wojciech237

Podałem bezpieczną granicę max 4t,więc połowa tego co teraz masz.

A co do sytuacji u znajomych to albo robili ze słabych materiałów albo zbyt cienka warstwa albo niezbyt dokładnie.

Jeszcze jak dom mieli poniemiecki to o to nie trudno.

czemu akuratnie w poniemieckim trudno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojciech237 napisał:

 czemu akuratnie w poniemieckim trudno?

Nietrudno o błędy a dlatego,że niektórzy ocieplają bez zastanowienia.

Ocieplając dom z pustką trzeba się zastanowić czy gdzieś w tej "pustce" nie ma przeciągów bo jeżeli jest to ciepło mimo ocieplenia i tak ucieka-nie tak wiele,ale jednak.

To samo tyczy się stropu-najlepiej wszystko zerwać aż do desek od sufitu i na to dawać izolację.Możecie się ze mną nie zgadzać,ale tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.