Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły kondensacyjne Termet Opinie


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2019 o 20:07, dalasek napisał:

Dlatego kocioł podłaczyłem sam i uruchomiłem sam.Na dzień dzisiejszy jestem do przodu ok tysiaka

Jak coś nawali będziemy główkować.Po miesiącu pracy jestem zadowolony z mojego Golda

Kocioł jest na tyle tani,że  w razie poważnej awarii wolę kupić nowy,niż płacić im za serwis,a kocioł dalej będzie stary

Jeżeli uruchomiles sam to czy mierzyles spaliny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpalileś i chodzi ? 

Gdzieś czytałem, że powinno się to robić, aby ustawić poprawne spalanie? 

Czym się kierowałeś robiąc to samemu, 

TERMET ma pierwsze uruchomienie BEZPŁATNIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezpłatny ale... 

Też zamontowałem sam i nie łapię się na gwarancję, ale za pierwsze uruchomienie zapłaciłem i mam je zrobione porządnie, bo kocioł ustawiony fabrycznie jest w innych warunkach i wymagał regulacji spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeśli chodzi o piece Termet to mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń na temat jakości serwisu w Szczecinie.


Ja mam kocioł Wolfa i serwis maja na zenujaco niskim poziomie.
2ch serwisantow nie dojechało na 1sze uruchomienie. Jeden "zapomniał", drugi miał przyjechać a pół h przed umówionym terminem powiedział, że ma za daleko i nie przyjedzie. 3ci przyjechał, zobaczył układ i stwierdził, że musi się podszkolić bo tak rozbudowanego systemu jeszcze nie uruchamial (kocioł +2 moduły mm). Drugiego dnia wyszedł z opresji bo udało mu się w przeciągu 3h (słownie trzech) uruchomić kocioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł red by termet 25/30 (hybryda silvera i golda). Po 27 miesiącach rozszczelnił się wymiennik ciepła, co skutkowało dobijaniem wody do układu CO. Wymiana kosztowała 230 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tommyp2 napisał:

Czyli odpalileś i chodzi ? 

Gdzieś czytałem, że powinno się to robić, aby ustawić poprawne spalanie? 

Czym się kierowałeś robiąc to samemu, 

TERMET ma pierwsze uruchomienie BEZPŁATNIE. 

Z pewnością powinno ustawić się spalanie przy pomocy odpowiednich przyrządów,ale ja mam złe doświadczenia z serwisantami i zaufałem producentowi który w instrukcji obsługi napisał że kocioł ustawiony jest na spalanie przy kominie do 3m.

U mnie te warunki są spełnione,wiec zaryzykowałem i kocioł pracuje.Czy poprawnie,do końca nie jestem pewien,ale póki co jestem zadowolony z pracy kota.Jak się będzie coś działo przeproszę się z serwisem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję Termeta  Golda już 4 rok. Piec jak dla mnie bezproblemowy i  działa bez zarzutu. Oczywiście są lepsze i droższe tylko po co płacić czasami 2 xwięcej . Piec cięgnie mi 2 obwody podłogowe i grzejnikowe  więc co mi więcej potrzeba .Do tego mam zasobnik Galmeta Vulkan i jest fajny zestaw.

. W razie czego mam sklep z częściami do Termeta choć na razie nie był potrzebny.

Kolega ma starego Termeta atmosferycznego który działa mu 18 lat i ma taki drugi na części   w kartonie i jak na razie karton jest fabrycznie zamknięty. Wiem takich pieców już się nie robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie jak zmienić z ogrzewania grzejnikowego na tryb ogrzewania podłogowego w gold plus? W instrukcji napisane że szanowny autoryzowany serwis tylko i wyłącznie może to zrobić.... Sprawa druga jak zmienić nachylenie krzywej pogodowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz czujnik zewnętrzny i jest aktywna funkcja pogodowa to nachylenie zmienia się przyciskami na panelu, najpierw guzik grzejnika i potem + -

Reszta na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

- zamontowałem Golda Plus wstępnie uruchomiłem - bez gazu, pompa pracuje i odpowietrza układ, jednak na rotametrach nie ma przepływów. Odpowietrzałem przez pół godziny, mam 11 obiegów podłogi - myślicie, że przepływy rusza bez gazu jak będę dalej odpowietrzał? Czy dopiero po podłączeniu i odpaleniu z gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi ruszyć i bez gazu. A pętle miałeś przelane wodą z kranu, tak jest szybciej i pewniej. A jak nie to teraz rób po jednej z kotła. I pamiętaj, jeżeli jest odpowietrznik na belce powrotnej to przy pracy kotła musi być zakręcony bo będzie przez niego zaciągać powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli włączyć kocioł i na powrocie wpiąć wąż, aby woda spływała i wyrzucało powietrze i tak pętla po pętli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bardziej myślałem o rozdzielaczu, jak masz zawory spustowe na belkach to do jednego wąż z wodą z kranu a do drugiego do kanalizacji i tak każdą pętle z osobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksieciunio napisał:

I ustaw stałe obroty pompy.

Ale jak ustawić, aby obroty były stałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.