Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły kondensacyjne Termet Opinie


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem przed zakupem kotła,prosze o opinie kotłów Termet po rozmowie ze znajomym instalatorem powiedział że nie ma sensu przepłacać za kocioł innej marki ponieważ w kotłach są wkładane te same części i płaci się tylko za markę np.pompa do kotła znanej marki V... kosztuje około 1200 a do Termeta około 800 czy ktoś użytkuje kocioł Termet i może podzielić się opiniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł-grzeje-kondensat-polski- ceny rozsądne - u mnie działa wg. mnie instalator pewnie ma rację- kol. Sambor na pewno doda coś od siebie jest guru w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów słyszałem, że termet jest ok jeśli masz jeden typ ogrzewania (grzejniki lub podłogowa). Jeśli masz oba to Termet już nie jest dobra opcja. Mają zestaw (niestety nie mogę sobie przypomnieć nazwy) mieszajacy do podłogówki i grzejników z automatyka ale mnie powiedziano, że to taka proteza zamiast nogi. Ile w tym prawdy, nie wiem.
Mimo, że popieram kupowanie polskich produktów to sam zdecyduje się na dużo drozszego Wolfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli termet to GOLD,

Silver niby tańszy ale dla osób które same chcą pozmieniać kilka parametrów to dużo gorzej wypada of Golda. Golda łatwiej ustawić, i ma więcej ustawień.

Osobiście nie miałem innych kotłów gazowych tylko ten obecny Gold 20KW 2 funkcyjny - na instalację grzejnikową spisuje się świetnie, na dodatek jest "cichy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,i tu właśnie jest pytanie czy Termet poradzi sobie z rozdzielaczem Tece z mieszczem pompowym zaraz pewnie będzie pełno osób które napiszą że ten rozdzielacz nie nadaje się do koła kondysacyjnego bo tem.na kotłe musi być 20 stopni wyzsza to wszystko już wiem ale już nie mam opcji żeby to zmienić więc potrzrebuje pomocy jaki kocioł będzie najlepszy do tego rozdzielacza,czy najprostszy kocioł czy jakiś który ma więcej automatyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet jest Ok, z taką modulację mocy od 25-3kW to na polskim rynku trudno znaleźć kocioł nawet 2x droższy.

Ponadto mocna pompa - w sam raz do podłogówek zasilanych wprost z kotła- przy dobrym projekcie to bez problemów pociągnie ponad 150m2 podłogi.

Jak same grzejniki to brać , gorzej przy opcji mieszanej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzesiekz182 napisał:

pytanie czy Termet poradzi sobie z rozdzielaczem Tece z mieszczem pompowym zaraz pewnie będzie pełno osób które napiszą że ten rozdzielacz nie nadaje się do koła kondysacyjnego bo tem.na kotłe musi być 20 stopni wyzsza to wszystko już wiem ale już nie mam opcji żeby to zmienić więc potrzrebuje pomocy jaki kocioł będzie najlepszy do tego rozdzielacza,czy najprostszy kocioł czy jakiś który ma więcej automatyki?

Żaden kocioł kondensacyjny nie będzie prawidłowo działał z rozdzielaczami podłogówki z pompą mieszająca - nie ważne czy to tece czy inny zestaw, podobnie nie ważne czy to termet czy wolf czy vieśmak.

Na taki rozdzielacz musisz podać wodę o temp o 20C więcej niż chcesz mieć w instalacji., co przekłada się na zużycie gazu.

Nie jest to mój wymysł czy innych na forum - taka inf jest na stronie tece, czyli producenta  tego rozdzielacza.

Trzeba zmienić instalację to będzie OK.

Jak wiem to forum kilka osób zmieniało instalacje do takich  rozdzielczy, sam rozdzielacz można "wypatroszyć" i dorobić mu sterowanie i regulację albo lokalne albo w kotłowni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie jest dobra instalacja ale już taka mam i nie mam nikogo kto by zmienił mi tą instalacje kolega polecił hydraulika tez ma Tece nie narzeka na rachunki za gaz wiec musi zostać tak jak jest i potrzebuje opinii jak kocioł będzie do tego najlepszy kolega ma Brotje dom 100m2 rachunki za gaz 300-350 zł wiec tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ci koledzy mają dokładnie takie same instalacje, a temat tych rozdzielaczy to prawie rok na forum wałkujesz i nic z tego nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć.

Jeżeli podpierasz się opiniami kolegów to dlaczego im nie wierzysz - zrób to samo co oni mają i gitara - gdzie jest problem?

Kocioł jako marka to najmniejsze piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor ja nie widze problemu bo już mi to wyjaśniłeś ze to nie jest dobre rozwiązanie ze mam taki rozdzielacz i dziekuje ci za wyjaśnienie  nie tylko ja mam taki bo na forum inni ludzie wypowiadali się ze tez maja taka instalacje i jest ok tragedii nie ma, nie stać mnie teraz żeby zmieniać całą instalacje ,ja tylko pytam czy jest jakaś róznica czy zamontuje kocioł np.Brotje,Junkers,Termet ja się na tym nie znam więc pytam bo może jakiś kocioł będzie lepszy lub gorszy do mojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor,a możesz jeszcze wyjasnic czemu ten rozdzielacz jest taki zły i się nie nadaje,czy to kwestia większego zużycia gazu czy jeszcze są jakies inne rzczy,skoro mam dom dobrze ocieplony i będę miał większe zużycie gazu o 10-20% to chyba tragedii nie będzie a jeśli ktoś ma inną poprawna instalacje a dom zle ocieplony lub z lat 90 to zużycie gazu może być takie same,czy jeśli na kotle będzie 20 stopni więcej to czy kocioł szybciej się zuzyje lub będzie miał częściej awarie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej grzejników tym lepiej dla kotła i instalacji z takim rozdzielaczem - po prostu grzejniki i tak wymagają wyższej temp do której trzeba podgrzać wodę 

Największa wada to konieczność ręcznej regulacji temp podłogówki - tam przecież nie ma automatyki, tylko pokrętło do ręcznych nastaw temp.

jak lubisz płacić więcej i lubisz kręcić gałką to OK, ten rozdzielacz jest dla ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor regulacja reczna to nie jest dla mnie problem,wiadomo że wszystko rozchodzi się o koszty gazu jeżeli róznica jest 10-20% może lepiej zostawić tak jak jest,problem jest taki że nie mam możliwości oddania tego rozdzielacza dom mam już wykończony brakuje tylko kotła i czekam na podłączenie gazu nie chcę kuc w scianach żeby cos zmieniac i nie mam żadnego madrego fachowca żeby coś wykombinował czy jeżeli wywale ten rozdzielacz to musze cos przerabiac w szafce rozdzielczej lub zostawić ten rozdzielacz i cos w nim pokombinować ale ja sam tego nie jeste w stanie ogarnać,jakie mogą być koszty żeby zrobić to jak należy i jaki rozdzielacz zamontować żeby wszystko było ok?zdjecia szafki i miejcsca gdzie będzie kocioł

20180601_130826.jpg

20180531_145651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś doradzę, ale muszę dostać konkretne informacje :

Jakie rury z kotła do rozdzielacza?

Jaka odległość od kotła do rozdzielacza/

Czy 1 rozdzielacz czy 2?

Jak były układane rury? - zdjęcia lub jakiś projekt

Jakie długości pętli?

Czy tylko podłogówka czy grzejniki też?

Jakie ocieplenie domu?- ściany, dach , podłoga.

Gdzie są zera na rotametrach - tych szklanych bańkach na rozdzielaczach góra czy dół?

Daj te odpowiedzi konkretnie i po kolei- punkt po punkcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor,dzisiaj nie miałem czasu żeby obejrzeć instalacje byłem tylko na chwile na budowie bo przyjechał gościu żeby obejrzeć intalacje i zrobić wycene,zaproponował mi pakiet Ariston taki z podgrzewaczem dwu funkcyjny mówi że taki byłby najlepszy bo na miejsce gdzie ma być kocił jest wąską mało miejsca ja chciałem kocioł jednofunkcyjny i obok powiesić zasobnik 100l Biawar quattro ma podobne wymiary do kotła byłby idealny bo miejsca jest mało ale on powiedział że będzie problem żeby to podłączyć dużo rurek itp., oraz powiedział że najlepiej zrobić jeden obieg ponieważ mam 3 grzejniki jeden w łazience,jeden w grazu i jeden w kotłowni powiedzieł ze nie będę ogrzewał garażu ani kotłowni twierdzi ze on w swoim domu ogrzewał pierwszy sezon a potem już nie więc jego zdaniem nie ma sensu robić dwóch obiegów tylko pod grzejnik w łazience spytałem czy ten grzejnik nie będzie za słabo grzał powiedział ze nie bo mogę ustawić podłogówkę na 50 stoponi i tyle samo będę miał na grzejniku,powiedziałem że zamysł hydraulik był żeby zrobić dwa obiegi i chyba moja instalacja jest do tego zrobiona on twierdzi że trzeba będzie kuć podłogę żeby zrobić dwa obiegi i jeszcze jak zrobi jeden obieg to będzie potrzebna jeszcze jedna pompa trochę nie rozumiem bo jedna pompa będzie w kotle a druga jest na rozdzielaczu czy będzie jeszcze potrzebna dodatkowa pompa,co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.