Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły kondensacyjne Termet Opinie


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka odległość od kotła do rozdzielacza około 10 metrów

Czy 1 rozdzielacz czy 2? jeden rodzielacz

Jak były układane rury? - zdjęcia zaraz wyslę

Jakie długości pętli?nie wiem

Czy tylko podłogówka czy grzejniki też? podłogówka 110m2 jeden grzejnik łazienka,jeden kotłownia,jeden garaż

Jakie ocieplenie domu?- ściany, dach , podłoga.sciany suporex 24cm+20cm styropian grafit,podłoga 17cm 3 warstwy na mijankę,dach jeszcze nie ocieplony,dom parterowy poddasze nieużytkowe,strop płyta żerańska,sufity podwieszane

2019-01-17 13.48.58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmiar możesz dać - zmierz.

Reszta nieźle, ale trochę za rzadko , szczególnie że ma pewnie być jakaś deska na podłodze.

Dla samego dresu może by wystarczyło, ale dla desek to niestety trochę mało.

Na odległość nie bardzo chcę ci doradzać, tym bardziej że inst była szykowana pod kocioł na paliwo stałe - tak wynika z twoich pierwszych postów.

Decyzja o instalacji i kotle należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była robiona pod gaz bo zmieniłem zdanie i hydraulik o tym wiedział,w niektórych miejscach jest rzadko bo będzie garderoba,szafki kuchenne,na podłodze jest już gres w całym domu,która rure mam zmierzyć tą przy rozdzielaczu,czy jeśli zamontuje kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem 48l będzie to miał wpływ na instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz raptem tylko 3 grzejniki- w tym 2 łazienkowe i w garażu, więc po co ci ten drugi obieg?

Dwa obiegi mają sens przy większej instalacji i podziale po około 1/2, wtedy dajesz wyższą temp na grzejniki a na podłogę dajesz mieszacz sterowany pogodowo - tego tu nie zrobisz.

Teraz to grzejesz wodę kotłem do ok 50-55C i to co masz podajesz na grzejniki i na rozdzielacz, który obniża temp wody i dalej robi z nią co trzeba.

"Sterowanie" masz ręczne - pokrętłem na rozdzielaczu.

I jak ci już pisałem do tej inst może być dowolny kocioł - one wszystkie będą OK.

Przy kotłach zintegrowanych lub 2F warto przeczytać dobrze warunki gwarancji - często są wymagania co do jakości wody.

Tej Integry to nigdy nie widziałem podczas pracy, ani nie znam nikogo kto ją użytkuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzesiekz182 napisał:

Czy brałeś przy zakupie pod uwagę model ECOCONDENS CRYSTAL II nie wiem jaka jest róznica ECOCONDENS GOLD PLUS

 

Serwisant Termeta ( i paru innych firm) polecił mi Golda. To wziąłem to co zalecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sambor napisał:

Masz raptem tylko 3 grzejniki- w tym 2 łazienkowe i w garażu, więc po co ci ten drugi obieg?

Dwa obiegi mają sens przy większej instalacji i podziale po około 1/2, wtedy dajesz wyższą temp na grzejniki a na podłogę dajesz mieszacz sterowany pogodowo - tego tu nie zrobisz.

Teraz to grzejesz wodę kotłem do ok 50-55C i to co masz podajesz na grzejniki i na rozdzielacz, który obniża temp wody i dalej robi z nią co trzeba.

"Sterowanie" masz ręczne - pokrętłem na rozdzielaczu.

I jak ci już pisałem do tej inst może być dowolny kocioł - one wszystkie będą OK.

Przy kotłach zintegrowanych lub 2F warto przeczytać dobrze warunki gwarancji - często są wymagania co do jakości wody.

Tej Integry to nigdy nie widziałem podczas pracy, ani nie znam nikogo kto ją użytkuje.

 

Mam tylko jedna łazienke wiec jeden grzejnik,dwa pozostałe to garaz i kotłownia hydraulik montujący powiedział ze lepiej dwa obiegi bo w łazience może być za zimno tylko na podłogówce?czy w mojej instalacji jest możliwość zrobienia tylko jednego obiegu bo hydraulik mówił o dwóch obiegach i czy teraz nie jest za późno to jak to zrobić rzeby było ok pompa z kotła co będzie zasilać i pompa w rozdzielaczu,dzisiaj był monter i mówił ze lepiej jeden obieg i cos mówił ze będzie potrzebna jeszcze jedna pompa ale gdzie ona ma być,jezeli mam ten rozdzielacz i trzeba dac 20 stopni więcej to jak zrobie jeden obieg i dam na podłogówkę 50 stopni to na kotle musze dać 70 stopni czy 50 stopni na podłogę to nie za dużo chodzi mi o to żeby ten grzejnik w łazience był ciepły bo nie wiem czy podłogówka wystarczy,a jeśli zrobie dwa obiegi to musze tez dawc dodatkowa pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor sorry za tyle pytań wiem ze dla ciebie to wszystko jest jasne ale dla mnie nie nie chce znowu popełnić błędu i zaufac hydraulikowi lub monterowi bo będzie mi chciał wcisnąć cos na czym może zarobić lub zrobi tak żeby było jemu dobrze a ja później będę miał problemy,jak jest róznica jak zrobie jeden czy dwa obiegi,wieksze koszty dodatkowe pompy lub cos innego,co jest lepsze dla instalacji,przekłada to siena zużycie podzespołow kotła,wieksze koszy za ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dylatacji obwodowej.Do rozdzielacza podłogówki powinna iść rura Cu 28.Żeby chociażby w łazience nie dać rur w rozstawie 10cm-to standard(a czasami daje się gęściej)Widać że robione bez projektu(wszędzie co 15cm)co z tego że wszędzie płytki,poszczególne pomieszczenia mają różne straty ciepła w zależności między innymi od liczby ścian zewnętrznych czy wielkości przeszklenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaworek napisał:

Brak dylatacji obwodowej.Do rozdzielacza podłogówki powinna iść rura Cu 28.Żeby chociażby w łazience nie dać rur w rozstawie 10cm-to standard(a czasami daje się gęściej)Widać że robione bez projektu(wszędzie co 15cm)co z tego że wszędzie płytki,poszczególne pomieszczenia mają różne straty ciepła w zależności między innymi od liczby ścian zewnętrznych czy wielkości przeszklenia

Jeżeli mam w łazience rozstaw 15cm czy może być za zimno bez grzejnika,czy lepiej zrobić dwa obiegi czy jeden do mojej instalacji jakie są korzyści lub minusy dla jednego ogiegu lub dwóch obiegów dla mojej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mówić o standardzie jeżeli chodzi o rozstaw rur bo to zależy od wielu czynników może być np w garażu i 30cm lub więcejJa wiem że zapewne była dylatacja przed wylaniem jastrychu ale jak znam życie to została zastosowana 6mm "falbanka",a jastrych wnikał pomiędzy "dylatację" a styro,dla mnie to sztuka)Dylatację układa się przed styro ewentualnie jak dużo styro to przed ostatnią warstwą,powinna mieć gr.min.10mm z tzw.fartuchem który się przykleja taśmą do folii podłogowej.No ale nie ma już co płakać nad rozlanym mlekiem)

Jak jest okno w łazience to jestem pewien że sama podłogówka nie da rady ogrzać tego pomieszczenia .Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem jeżeli chodzi o temp. to nie pokój tu jest wymagana temp.projektowa 24st.

Trzeba będzie uzupełnić deficyt w jakiś sposób,najprościej dodatkowy grzejnik.

Należało zrobić ogrzewanie podłogowe w całym domu wtedy nie byłoby problemu z wyborem kotła.Termet doskonale by sprostał zadaniu.

Co do ciepłej wody użytkowej to wybrałbym na twoim miejscu zasobnik pojemnosciowy z kotłem 1F z uwagi na większy komfort użytkowania.Biawar Quattro to dobry wybór.Jak masz mało miejsca na kocioł to jest jeszcze Termet Slim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jak się buduje pierwszy raz to wychodzą takie sytuacje ponieważ człowiek ufa wykonawcy a potem wychodzi co jest zrobione nie tak,w całym domu mam podłogówkę tylko jeden grzejnik w łazience,jeden w garażu i jeden w kotłowni,czy twoim zdaniem jeśli w łazience będzie deficyt to zrobić dwa obiegi jeden na podłogówkę a drugi na grzejniki czy jeden obieg ale wtedy grzejnik będzie miał temp.podłogówki a to może być za mało,co do kotła chodzi ci o Termet ECOCONDENS GOLD PLUS 20 1F z zasobnikiem 120l ten zasobnik będzie za duży dlatego chcę powiesić obok kotła Biawar Quattro czy to będzie jakiś problem,czy zasobnik musi być także Termetu czy może być inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie 2 obwody podłogowki na zaworach RTL na 30 stopni. W instalacji woda od 35 do 50 przeciętnie 40. W łazience drabinka w kuchni bez grzejnika. Rury ułożone rzadko na 5 cm styro. Podłoga w kuchni 27-28 stopni powietrze 22. W łazience podłoga ok 30 stopni grzejnik z głowicą na 3 zimny. Podczas suszenia recznikow odkręcam na 5. Także nie wierzę że na jednym obwodzie będzie Ci zimno. U Ciebie o ocieplenie solidne u mnie ściany brak ocieplenienia. Montuj na jeden układ, zaslep pompę w rozdzielaczu i grzej na 35 stopni. Ja bym tak to zrobił. Nie wiem czy pompa w kotle pociągnie tyle metrów rury ale ja bym tak zrobil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ją odkręcił i pod uszczelkę włożył 1 zł lub coś na wymiar i wtedy sprawdził. 2 obiegi na 3 grzejniki to nieporozumienie. W garażu i kotlowni najwyżej będzie chłodniej a w łazience robotę zrobi podłoga Pytałeś o zasobnik. Każdy dobrze ocieplony z wydajna wężownicą jak najniżej umieszczona w zbiorniku Co do pompy nie wiem jaka jest w Termet. Ja mam lfp 20/60 i pompuje w 3 kondygnacje po 70 metrow kwadrat i piwnica poniżej gruntu. Do tego 2 budynek 10 metrów obok (przesył w gruncie). 80 metrów 4 grzejniki i podlogowka. Jest tam 2 pompka ale wogole jej nie włączam bo ta w domu daje rade.

Pale 24 na dobe więc pewnie dlatego. Jak weźmiesz termeta który moduluje od małej mocy to też będziesz palił ciągle i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o piece Termet to mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń na temat jakości serwisu w Szczecinie. Od trzech tygodni nie mogę się doprosić serwisanta, który wg info na stronie internetowej jest przedstawicielem fabrycznym, o przyjechanie do właściwie nowego pieca, który nie działa poprawnie na serwis. Wcześniej nie mogłem się doprosić innego autoryzowanego serwisanta o przyjazd na pierwsze uruchomienie kotła więc straciłem jakieś przedłużenie gwarancji. Nie wiem czy to są dobre kotły ale wiem na pewno, że jeśli będę kiedyś zmieniał ten piec to wybiorę inną firmę. Ten kupił deweloper, który budował dom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bartekzawadzki napisał:

Jeśli chodzi o piece Termet to mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń na temat jakości serwisu w Szczecinie. Od trzech tygodni nie mogę się doprosić serwisanta, który wg info na stronie internetowej jest przedstawicielem fabrycznym, o przyjechanie do właściwie nowego pieca, który nie działa poprawnie na serwis. Wcześniej nie mogłem się doprosić innego autoryzowanego serwisanta o przyjazd na pierwsze uruchomienie kotła więc straciłem jakieś przedłużenie gwarancji. Nie wiem czy to są dobre kotły ale wiem na pewno, że jeśli będę kiedyś zmieniał ten piec to wybiorę inną firmę. Ten kupił deweloper, który budował dom. 

Dlatego kocioł podłaczyłem sam i uruchomiłem sam.Na dzień dzisiejszy jestem do przodu ok tysiaka

Jak coś nawali będziemy główkować.Po miesiącu pracy jestem zadowolony z mojego Golda

Kocioł jest na tyle tani,że  w razie poważnej awarii wolę kupić nowy,niż płacić im za serwis,a kocioł dalej będzie stary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.