Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły kondensacyjne Termet Opinie


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie do kotła bezpośrednio podłączony rozdzielacz PEX 26, tylko parter, rozdzielacz bez żadnych pomp itd. zasilany bezpośrednio z kotła.

Wydaje mi się, że musi się odpowietrzyć i ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko. Myślałem, że znów jakieś twory instalatorów fachowców. To na spokojnie po jednej pętli i musi ruszyć. Tylko pamiętaj o odpowietrzniku na powrocie żeby był zamknięty (pompa kotła jest na powrocie i będzie zaciągać powietrze). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kocioł ten jest najoszczędniejszy jeżeli chodzi cały czas i steruje nim pogodowka czy pogodowka z termostatem pokojowym i po osiągnięciu zadanej wygasza kocioł? Praca przy instalacji 100% PODŁOGÓWKI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WojtuNie napisał:

A to spoko. Myślałem, że znów jakieś twory instalatorów fachowców. To na spokojnie po jednej pętli i musi ruszyć. Tylko pamiętaj o odpowietrzniku na powrocie żeby był zamknięty (pompa kotła jest na powrocie i będzie zaciągać powietrze). 

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten odpowietrznik na powrocie - o tym bym zapomniał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CV6 napisał:

Panowie kocioł ten jest najoszczędniejszy jeżeli chodzi cały czas i steruje nim pogodowka czy pogodowka z termostatem pokojowym i po osiągnięciu zadanej wygasza kocioł? Praca przy instalacji 100% PODŁOGÓWKI. 

Wydaje mi się, że powinien chodzić cały czas z pogodówką bez wyłącznia pompy...

Ta druga opcja to chyb bardziej przy grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno komfort jest najlepszy jeżeli pracuje ciągle uzupełniając na bieżąco straty. A reszta to sprawa indywidualna budynku, mieszkańców. Może być że wyłączany przez termostat będzie oszczędniejszy ale czy komfort będzie zachowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogówki w domu jest w sumie 1,5km więc ma co grzać. Widzę że zabawy przedemna w testowanie z termostatem i sama pogodowka. Można w nim jakoś sprawdzic/odczytać jaka wynosi temp zewnętrzna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kocioł Termet, tylko nie kondensacyjny, a dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania, posiadam go już około 5 - 6 lat. Jestem bardzo zadowolony z działania, nic się nie psuje. Działa bez zarzutu, czego chcieć więcej. Instalatorzy przyjechali trochę mało rozgarnięci, ale super, że pilnował ich szef, którego nie było cały czas, tylko przyjeżdżał co 2 - 3 godziny. Dlatego instalacja przebiegła dobrze, mogłaby trochę szybciej. Ogólnie polecam, gdybym wymieniał to na pewno bym ponownie kupił Termet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem zwolennikiem  kotółw zintegrowanych. Kiedyś chciałem kupić taką lodówkę  ale instalator powiedział mi że to ładnie wygląda na początku  a w serwisie już nie tak bardzo bo wszystko jest upakowane  jak w małym samochodzie z wielkim silnikiem. Nie ma gdzie włożyć rąk i tyle.. Jak masz osobno zasobnik to taniej go wymienisz i po problemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

borykam się z kupnem kotła gazowego jednofunkcyjnego. Dom ok 150m2 cały na podłogówce 2x grzejnik w łazience ale na niskiej temp. podłączone pod zasilanie rozdzielaczy. Zastanawiam się jaki piec wybrać, stanęło na Termecie Gold 25kW ale hydraulik zaproponował Onnline mono 25 podobno to ot samo co Gold - generalnie tez produkt Termeta tylko pod nazwą Onnline, a znacznie tańszy niż Termet Gold. Czy ktoś już miał jakieś doświadczenia ?

Czy może jednak coś innego od Termetu ? Może De Dietrich ?

I najważniejsze pytanie kupić zestaw tj. Piec Termet i zasobnik Termet 140l czy lepiej jedno i drugie osobno ?

 

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.