Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


matys0708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wydaje mi się że sterownik mnie oszukuje z spałem. Co zrobić gdy sterownik pokazuje mniejsze spalanie niż jest rzeczywiście? Co może być tego przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrozyc z krysztalowej kuli :-)

A serio

Jaki sterownik

Jakie roznice

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik expert pid dynamic 4d pokazuje 7,5 kg na dobę ale mam wrażenie że jest dużo większe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał tzn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przy ustawianie na początku zmniejszył mi wydajność podajnika do minimum czy to może powodować problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz gdzies w menu pozycje

Ilosc podanego opalu w sekundach albo minutach



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podgląd na aktualne czasy pracy dodam że kocioł pracuje w automacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje groch luzem ale może na weekend uda mi się załatwić wagę bagażowa i sprawdzę dokładnie ale jestem na 99% pewny że sterownik źle podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matys0708 napisał:

Znajomy przy ustawianie na początku zmniejszył mi wydajność podajnika do minimum czy to może powodować problem? 

Tak kolego.

Koledzy dobrze podpowiadają Tobie abyś wrzucił może nie 10kg ale np.50kg opału i to wypalił, porównasz ze wskazaniem sterownika i skorygujesz w sterowniku :))

Pozdrawiam. Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak zrobiłem wyspałem dzisiaj dokładnie 72kg grochu i rozpalilem. WYDAJNOŚĆ podajnika zmieniłem naustawienia fabryczne resztę ustawień zostawiłem swoich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z testu można powiedzieć nic nie wyjdzie bo zawiesił się A sterownik  i pokazywał spalanie 13125.6 kg na dobę hehe pierwszy raz mi się to stało. Ale dzowinilem do producenta sterownika i mówił żeby ustawić kocioł w tryb dwustawny i wtedy szybko będzie przechodził w tryb podtrzymania, natomiast producent Galmet mówił że lepiej ustawić tryb auto i piec wtedy cały czas jest w trybie pracy i jest to bardziej ekonomiczne(bo wtedy nie będzie się sadza osadzac w kotle) w jednym natomiast byli zgodni że wydajność podajnika musi być fabryczna żeby sterownik nie oszukiwal. Ja już totalnie zgupialem cały czas byłem zdania zelepiej jak pięć będzie jak najdłużej utrzymywał tryb podtrzymania że wtedy będzie ekonomiczny.  Co wy radzicie bo jak tak dalej pójdzie to zbankrutuje na węgiel hehe a miało być wodwrotna stronę.... Proszę pomóżcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, matys0708 napisał:

Co wy radzicie bo jak tak dalej pójdzie to zbankrutuje na węgiel hehe a miało być wodwrotna stronę.... Proszę pomóżcie 

Witam.

Wróć do postu nr.  #1 , a jak zrobisz to co zamierzałeś w poście nr. #12 ..daj znać jaki wynik...

Odnośnie pracy kotła to automat....w/g mnie..

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh brawo tak to można się bawić do usra.... Śmierci hehe ten test tylko potwierdzi to że sterownik mnie oszukuje nic więcej wiem jakie spalanie mi zawsze pokazywalo a grochu w zasobnik za wiele nie zostało więc +- dzisiaj ci podam co wyjdzie w rzeczywistości bo do wieczora się wszystko wypali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.