Skocz do zawartości
IGNOROWANY

W Ktorym Miejscu Komin Ile Nad Dach


mperlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Musze przesunac piec z piwnicy do szopy, bede potrzebowal komin. Komin bedzie murowany z cegly. Na zalaczonym zdjeciu narysowalem miejsca w ktorym chce umiescic komin. Komin o kolorze brazowym najbardziej mi odpowiada poniewarz, najmniej bede mial problemow z dachem. Mam piec 25kw z pleszewa na mial. Na jaka wysokosc powinien byc wypuszczony komin ponad punkt AA zaznaczony na zdjeciu?

DSC00065komina.jpg

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja i wyloty kominów

- Kominy powinny być prowadzone pionowo, dopuszcza się odchylenia od pionu nie więcej niż o 30° i na odcinku nie dłuższym niż 2,0 m.

- Kominy w zewnętrznych ścianach budynku oraz na zewnątrz budynku powinny być izolowane termicznie. Kominy z przewodami o przekroju większym niż 0,075 m2 powinny być wydzielone z konstrukcji budynku.

- Różnica wysokości od przerywacza ciągu do wylotu komina ponad dach dla kotłów o mocy do 35 kW nie może być mniejsza niż 2,0 m. W pozostałych przypadkach minimalna wysokość komina powinna wynosić 4,0 m.

- Wyloty kominów powinny być wyprowadzone ponad dach na wysokość: l J

a. przy dachach płaskich niezależnie od konstrukcji, dach o kącie nachylenia połaci nie większym niż 12°, a także przy dachach stromych o kącie większym niż 12° o pokryciu łatwo zapalnym - co najmniej 0,60 m wyżej od poziomu kalenicy rys. 5 (a i B)

b. przy dachach stromych o kącie pochylenia połaci większym niż 12° i pokryciu niepalnym,

wyloty przewodów powinny znajdować się co

najmniej 0,30 m od powierzchni dachu oraz w odległości co najmniej 1,0 m mierzonej w kierunku poziomym od tej powierzchni, (rys. 5c)

- przy usytuowaniu kominów obok przeszkody, przy dachach wgłębionych dla prawidłowego

działania ich wyloty powinny się znajdować:

1. co najmniej 0,30 m wyżej górnej krawędzi przeszkody dla kominów usytuowanych w odległości mniejszej niż l ,5 m od tej przeszkody.

2. co najmniej na poziomie górnej krawędzi przeszkody dla kominów usytuowanych w odległości większej od 1,5 do 3,0 m od tej przeszkody.

3. ponad płaszczyzną wyprowadzoną pod kątem 12° w dół od poziomu przeszkody dla kominów usytuowanych w odległości od 3,0 do 10,0 m od tej przeszkody, (rys. 5 d)

- W przypadku nadbudówek na dachach (mansardy z oknami) wyloty kominów powinny znajdować się powyżej nadbudówek przy zachowaniu warunków a,b,c.

- W uzasadnionych przypadkach służby ochrony powietrza mogą zażądać podwyższenia komi-nów w stosunku do wymagań punktów a,b,c.

- Nie powinno się instalować na kominach i ścianach kominowych żadnych urządzeń technicznych i sanitarnych, nie stanowiących wyposażenia komina, np. grzejników wody przepływowej, umywalek itp. Rys. 5post-4692-1242300135_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,moim zdaniem zdecydowanie czerwony i minimum pół metra ponad kalenice, mam podobnie i musiałem domurować kawałek (widać to na zdjęciu)

z brązowym będą problemy,zwłaszcza przy wietrze (znajomy miał podobnie i musiał niestety go rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze z rysunku ,ktory podeslal quitar, a dokladnie rysunek C mozna by "brazowy" komin zrobic

 

b. przy dachach stromych o kącie pochylenia połaci większym niż 12° i pokryciu niepalnym,

wyloty przewodów powinny znajdować się co

najmniej 0,30 m od powierzchni dachu oraz w odległości co najmniej 1,0 m mierzonej w kierunku poziomym od tej powierzchni, (rys. 5c)

 

no chyba ze cos po przekrecalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

A czy w "wersji" brązowej, mperlak nie będzie musiał dodatkowo ocieplać komina od zewnątrz???

 

Fachowiec ze mnie żaden, ale jak panowie murowali u mnie komin, to od strychu nawet nie chcieli rozmawiać o robocie bez ocieplenia - no i kupiłem 2m ocieplenia (systemowy, wełna: 100zł/m do fi20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysokosci to podstawowe i bezwzgledne parametry to wysokosc min 6m od miejsca wpiecia czopucha,min 0,5m ponad kalenice i przekrój dostosowany dokotła ,w twoim przypadku min to 25/12a najlepiej 25/25 co kolwiek w przyszłosci wepniesz bedzie działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.