Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Ponad Dachem Z Klinkieru Dziurawki


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam tak zrobione, że kanały wentylacyjne przechodzą przez czapę, część bez daszków a część z założonymi H i to działa dobrze. W nowych domach widzę, że kanały nie przechodzą przez czapę otwory są z jednej i drugiej strony komina.

To  by otwory przechodziły na przestrzał jest moim zdaniem ważne bo jak przyjdzie wiatr i oprze się na ścianie komina z otworami to będzie powodował wwiewanie przez wentylację. 

Przykład komina który widzę przez okno

post-26252-0-31823800-1468402316_thumb.jpg

Inna sprawa to nawiew powietrza do pomieszczeń bo żadna wentylacja nie będzie bez tego działała poprawnie, wiele razy ten temat był na forum poruszany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz dmucha kratkami do domu mimo otwarcia okien. Rozmawiałem z inna firma i mówili żebym przegnal tych co chcą mi te obrotowe zakładać jak już tylko strażak, czyli sam daszek.

 

Sambor zwracam honor, tylko ty zawsze piszesz bo tak ale bez wyjaśnienia :-) pytałem czy to ze nie są na przestarzał to źle. Powiedział, że lepiej jakby było ale nie zawsze się da i to nie koniecznie tego będzie wina.

 

Wysłane z mojego C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że nie wiemy co jest pod tą czapką.

Jak będzie do samej góry typowy pustak czterokanałowy W-4 obudowany cegłą to nie ma problemu - można wstawić z dwóch stron kratki wywiewne szer 110mm do takiego typu kanałów,

Poniżej przykład jak to można zrobić.

 

Albo zamurować istniejące kratki i zastosować specjalne wywietrzniki z przejściówką na ten kanał http://www.bud-went.com.pl/Pl/produkt/bryza/

 

Gorzej jak nad dachem wykonano komin z klinkieru dopasowując się do typowej cegły, wtedy gdzieś ginie 1 kanał, 

Ścianki w pustaku systemowym mają 4 cm, a cegła ma min 6 cm

 

 

A tak z innej beczki - jakie kratki masz w pomieszczeniach

 

post-18578-0-94027600-1468408554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.