Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Ponad Dachem Z Klinkieru Dziurawki


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wysunięte, ale na zewnątrz, więc nie powinno zaciekać. Problemy z dziurawką pojawiają się często przy kołnierzu z blachy - to ta obróbka przy połaci dachu. Zwykle komin jest nacięty gumówką i w szparę jest wpuszczona blacha, a to uszczelnione silikonem. Po paru latach silikon puszcza i to co cieknie po boku komina dostaje się do nacięcia i w komory dziurawki. Co do pełnego klinkieru, to powinno być z niego wykonane kilka ostatnich szycht. U Ciebie jest czapka zabezpieczona blachą, więc brak pełnego nie powinien być problemem. Znam jednak przypadki, że po bezowocnych zmaganiach z dziurawką ludzie obrabiają cały komin blachą. Ja u siebie kominy zrobiłem tak - licząc warstwy od wewnątrz: wkład ceramiczny, wełna skalna, zwykła pełna czerwona cegła, styropian twardy 5 cm z siatką i klejem, obróbka z blachy falistej T9 na stelażu z łat. Od góry czapka betonowa i blacha, cały arkusz bez łączeń przetłoczony lekko w kopertę. Komin robisz przede wszystkim dla siebie, a nie żeby się sąsiadom podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się, bo tez się na tym zastanawiałem we wrześniu co autor tematu. Też mam zrobione kominy z klinkieru dziurawki. Pytałem kilku murarzy starej daty i wszyscy stawiaja lub stawiali z dziurawki  i żaden ne fugował. Powiedzieli że dzięki temu że są dziury, cegły lepiej są powiązane zaprawą niż cegły pełne. Najważniejsze żeby zaprawa zakrywała dziury oraz by dekarz dobrze zrobił czapkę na górze i kołnierz przy dachu. Popatrzyłem po sąsiadach i wiekszość kominów tak jest wybudowana. 

A dekarz poiwedział, że najsolidniej i bez przecieków to jest komin postawić ze zwykłej cegły, ogacić wełną i obić blachą wtedy nic nie podcieknie. 

 

osobiście przypilnowałem żeby w zaprawie nie było dziur oraz pomalowałem zaprawę pomiedzy cegłami  i cegły impregnatem do klinkieru.

od września żadnych przecieków po deszczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin murowany z dziurawki to bzdura, z resztą takie wykonanie jest sprzeczne z przepisami.

Starzy murarze zawsze murowali przewody dymowe z pełnej cegły! Gdyż nad tym czuwał dobry majster, który nawet cegły sprawdzał czy są dobrze wypalone.

Natomiast dziurawka jest dopuszczona jako atrapa na elewację ( wykończenie wkładu kominowego )

Jak zaprawa zakryje otwory w cegle , to nie trzeba fugować, z resztą tak są murowane wszelakie słupki w ogrodzeniach z klinkieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówię tu o części wystajacej ponad dach w moim przypadku jakieś 1,80 m. Ta część jest z cegły klinkierowej.  Część poniżej dachu jest z cegły pełnej. Żadnych problemów z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do Sambora i innych.

Był Pan z firmy kominiarskiej i stwierdził, że może być problem z cofka w kominie wentylacyjnym ( 4 kanały a 3 kratki ponad dachem i to nie na przestarzał) . Mają mi zamontować 3 albo 4 turbowenty i zamurowac kratki. Koszt ok 1200zl wszystko.

 

Czy dobrze chcą zrobić? Te nasady nie wyciągają za bardzo powietrza czy coś?

 

Wysłane z mojego C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym spartolonym kominie went to już pisaliśmy na priw i moje zdanie było jednoznaczne - rozebrać i poprawić,

Te turbo wenty nic dadzą , a kasa wyjdzie.

Czyli wyciągną kasę z kieszeni, 

PS

zawsze te ustrojstwa możesz zamontować w późniejszym terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u wszystkich co montuje ty wynalazki wentylacja nie działa?

Pytam i chciałbym jakieś uzasadnienie, nie lubię typu bo tak i koniec.

 

Nasada zamarza? Jak skoro z domu uchodzi powietrze temp ponad 20'?

Jak nawet zamarznie to przepływ jest zamknięty czy będzie wentylowal jakby była zwykła kratka? A

 

Wysłane z mojego C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy wentylacyjne z kratką z jednej strony komina (jeżeli dobrze rozumiem) to zupełne nieporozumienie i każdy turbowent będzie lepszym rozwiązaniem.

Turbowenty bez napędu to słabe rozwiązanie jak nie ma wiatru to nic nie dają, a wzmagają zbędnie  wentylację przy silnym wietrze. Są tańsze i mniej podatne na awarię rozwiązania jak choćby to http://www.darco.com.pl/oferta/p,36,wywietrzak-cylindryczny.html a zupełnie tanim i niezawodnym rozwiązaniem jest stożkowa czapa kominowa z ewentualnym daszkiem nad otworem

Są turbowenty z silnikiem i takie mi się podobają, wzmagają wentylację gdy nie ma wiatru a hamują wywiew gdy jest nadmierny wiatr a wraz z nim obroty. Ale jak każde urządzenie mechaniczne do tego z napędem są prawdopodobnie najbardziej zawodne.

Tutaj większy materiał o turbowentach http://www.kominypolskie.com.pl/pdf/skp_fw2010_jd.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.