Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Ponad Dachem Z Klinkieru Dziurawki


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed wczoraj natknąłem się na artykuł , że nie buduję się komina ponad dachem z klinkieru dziurawki. Komin mam systemowy zapel eco , a ponad dachem jest właśnie z klinkieru dziurawki, nie wiedziałem , że jest pełny klinkier i dziurawka . Dla mnie klinkier to klinkier a , że miałem dwie palety więc użyłem go do komina. Nie miałem zielonego pojęcia , że nie może być , gdybym wiedział , napewno bym tak nie zrobił ale budowalńcem nie jestem a ekipa czy kb nic nie mówili. Zawsze wszystkich biorę z polecenia i co raz jakieś kwiatki wychodzą. Niestety czasu nie cofnę.

Przed ten okres co dom wybudowany,trzecia zima teraz, nie zauważyłem żadnych przecieków podczas deszczów ale to też chyba gorzej widać jak kominy nie są otynkowane ( tak mi się wydaje ) .

1. Powiedzcie czy to jest jakaś masakra i trzeba komin otynkować/obić blachą  czy narazie nie ma się czym przejmować bo mimo , że tak się nie robi to dużo ludzi ma i jest ok ?

2. Czy można jakoś sprawdzić czy przecieka ? Obwiązać jakimś papierem , czy materiałem przy podstawie komina gdzie zaczyna się klinkier ?

3. Komin był murowany na nanozaprawę Anpol i z niego też jest oczywiście fuga , ale jak widać na fotach nie pełna , były dawane takie listwy aby równo było. Czy tak może zostać czy trzeba zrobić pełna fugi z licem cegły ?

4. Wiem, że wróżem nikt nie jest ale było kupowane na kominy ok 150szt cegły pełnej palonej. Nie mam , zielonego pojęcia do czego ją murarz zastosował a widać , że wszędzie jest z samego klinkieru. Kupowana była jak był etap wylewania stopy pod klinkier.

 

Z góry dziękuje.

 

post-57584-0-89686500-1449650826_thumb.jpg

post-57584-0-32791000-1449650909_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymóg stosowania pełnej cegły do budowy przewodów kominowych jest obowiązkowy gdy budujemy z tej cegły kanał dymowy.

i W przypadku twoim kanał dymowy jest z ceramiki systemowej, więc klinkier jest tylko atrapą, ozdobą ,i nie pełni funkcji konstrukcji kanału dymowego.

Ten komin może taki zostać, bez problemu spełni swoje funkcje - osłonową i ozdobną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sambor za uspokojenie :) 

Czy mógłbyś się jeszcze ustosunkować do moich pozostałych pytań ? Najbardziej obawiam się tego przeciekania o których wszyscy piszą ( chociaż większość to osoby które nie mają takich kominów, Ci co mają okazuje się ,że cieknie np przez złe opierzenie a nie przez kratówkę, tak wyczytałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze foto to komin z kanałem spalinowym i dymowym a druga to komin z 4 kanałami wentylacyjnymi.

 

Czy można jakoś dokładnie sprawdzić czy nie przecieka ? Czy robić na wiosnę pełną fugę? Do czego używa się przy kominie jak mój cegły pełnej palonej której nie widać na zewnątrz komina a coś z niej murował na kominie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się kapnąć po rozstawie krokwi że to są dwa kominy ale powiększyłem tylko drugą fotkę więc biję się w pierś,mógł robić wypełnienia czapek.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... a druga to komin z 4 kanałami wentylacyjnymi.

Ciekawe jak masz to wyprowadzone - do 4 kanałów są zrobione 3 kratki, w tym 1 ma środki ścianki.

 

Cegły pewnie są w środku na ścianki działowe kanałów i 1-2 warstwy czapki, na wierzch czapek powinien być wylany beton

 

Fugowanie powinno być na gładko z licem cegły, wtedy nic nie przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oni tam zrobili ale ten wentylacyjny był budowany z dwóch pustaków keramzytowych z dwoma komorami, razem w kominie jest 4 kanały.

Nie wiem co jest na czapkach ale jak się dobrze przyjrzeć na zdjęciach widać jakby blacha wywinięta na górze komina ?

 

W takim razie po zimie, poszukam kogoś kto mi zafuguje kominy. 

post-57584-0-39361200-1449661078_thumb.jpg

post-57584-0-98837500-1449661082_thumb.jpg

post-57584-0-27736200-1449661085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wywinięta blacha to deflektor nałożony na rurę ceramiczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam ale skoro nie potrafisz czytać w przenośni to sory winetu fuga powinna być zrobiona po 10 h a przed 12 h 30 m  teraz będziesz pchał murarza na ładną blachę która ma 30 lat wytrzymać .co do 3 pytania dostałeś odpowiedz w post nr7.Co do pierwszego to jak można sprawdzić przeciekanie dachu jak na zdjęciach z Twojego pierwszego posta w którym były zadane nie było jeszcze nic co miało by zatrzymać opady .Masz to opisane w poście 12.Jak chcesz to tego też nie czytaj.poz.Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy ktokoliwiek zrozumiał twoje przesłanki, można przecież pisać w prostu a nie jakieś zagadki
Co jest w poście nr 12 , żart  ,że wrzuciłem najpierw zdjęcia komina bez dachu a potem z pokryciem ? Co ma piernik do wiatraka, wrzuciłem najpierw bez poszycia aby było lepiej widać.
Mniejsza z tym. Nie chcesz pomóc , trudno. 

Sambor czy robić teraz fugę czy ona i tak nie będzie się trzymać lub nie ma sensu do póki nie cieknie?
Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy cieknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuga nie musi być na równo ważne aby była dokładnie położona żeby nie było miejsc gdzie woda dostaje się w dziurki cegły. Sam miałem taki problem przy normalnym deszczu było ok ale jak dochodził silny wiatr to zacinało po kominie i pojawiały się przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fugowałem zaprawą do klinkieru na równo z cegłą już po wybudowaniu i jest ok, wszystko się trzyma. Fugowałem bo były przecieki na narożnikach cegieł (brakowało zaprawy) wystarczy mały brak zaprawy i woda spływa szczelinami w dół, a co będzie jak to zamarznie, mój sąsdiad robił komin po 8 latach. Co do fugowania to jest to strasznie pracochłonne i trzeba uważać, aby nie pobrudzić komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.