Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje pion po wymianie pieca.


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

@Pancho, wcześniej instalacja działała grawitacyjnie (bez pompy) ? Posprawdzaj, czy zimny pion przypadkiem ma b. gorący powrót. ( ja tak miełem też po wymianie tego i owego). Pokazujesz tylko kotłownię a jak wygląda pierwsze zimne rozgałęzienie które powinno być ciepłe? Swoją drogą pompa powinna przewalić wszystkie "cieplne korki". Dlaczego mając duże przekroje wpinasz pompę w obieg a nie na  równoległym bajpasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamoństwo;)A miałeś podane wszystko na tacy.Źle ustawiony zawór 3D! Kocioł masz z prawej strony  względem zaworu?a ty zrobiłeś jakbyś miał kocioł z lewej.Więc ustawienie zawieradła ma być jak w załączniku.Zawieradło(ten zielony łuk) ma zamykać króćce: od zasilania i powrotu z instalacji a nie króciec od strony pompy.

Po prostu ma znaczenie dla ustawienia zaworu lokalizacja kotła względem zaworu

 

VWB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielna pompa od CWU.A jak już przy niej jesteśmy to nie montuje się pomp puszką elektr.w dół.Brak zaworów zwrotnych za pompami.Nie wiem czy nie będzie takiej sytuacji jak to przy zaworze typu VTC i dwóch pompach że obie będą pchać przez bojler?najmniejszy opór?Przy takim układzie nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem dla CWU jest zawór z kapilarą.Można tytułem próby aby sprawdzić w pierwszej kolejności czy działa ogrzewanie bo to jest najważniejsze odłączyć pompę CWU i odciąć zaworem bojler,niech pompa kotłowa tłoczy tylko na CO.Oczywiscie podstawa to zmienić ustawienie zaworu 3D

wbw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wyłączy pompę CWU i lekko przymknie zawór za nią. Te opory w zupełności wystarczą, żeby nagrzać bojler samą pompą c.o. Oczywiście pompa CO musi chodzić nonstop. Najlepiej byłoby na jednej pompie z zastosowaniem zaworu z kapilarą jak wspomniał kol. @odpowietrznik. Warunek: powrót CWU MUSI być podłączony przed mieszaczem 3D.

cyt: "Nie wiem czy nie będzie takiej sytuacji jak to przy zaworze typu VTC i dwóch pompach że obie będą pchać przez bojler?"

Przy okazji: to NIE jest zawór VTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim zainteresowanym.

Walka do 4 rano , efektów brak

@def wcześniej pompa na zasilaniu ustawiona na 3 bieg , wszystko działało.

@odpowietrznik

A jeżeli była ustawiona na godzinę 18 to raczej na Maxa i poszło tak jak pisałem,  ale na krótko. Zaraz pójdę ją przestawię jak wskazałeś na zdjęciu.

Digitrax , przekręcę zawór i zrobię zdjęcia.

Odpowietrznik, Wcześniej tej pompy na CWU nie było , ona teraz została zamontowana , przy tej przeróbce. Co do zamontowania pompy, to wcześniej się dowiedziałem ,że byle by w osi była zamontowana. Ta pompa od CWU jest ustawiona na sterowniku równolegle, w tej chwili ona nie działa , nie wiem dlaczego??? Przy rozpalaniu wczoraj , tylko się włączała, i kiedy kocioł doszedł do zadanej temperatury, to się wyłączyła. Zasilanie na zbiornik CWU przymykałem wczoraj bo miałem zimną wodę na powrocie, i gdy był przymknięty powrót robił się ciepły. Później się wszystko unormowało, tzn. teraz powrót CO jest gorący. Wcześniej przed wymianą kotła była tylko jedna pompa , to ta którą  teraz mam na CWU, też wszystko działało . Powrót ze zbiornika CWU raczej jest przedzaworem 3D chyba jest przed zaworem , ale oceńcie sami. Idę zrobić zdjęcia i zaraz wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dawałeś ta pompę na cwu (w szeregu tak naprawdę), skoro od samego początku była koncepcja na jednej pompie? Zresztą na wcześniejszych szkicach nie było tej pompy. A miejsce podłączenia zasilania oraz powrotu CWU  mają ogromne znaczenie zaleznie od tego,  czy jest dodatkowa pompa CWU, czy układ na jednej pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmaj22 , to nie ja jestem wykonawcą, ja chcę tylko żeby mi to wszystko działało. Sterownik w opcji ma tryb letni , na którym powinien działać kocioł i zbiornik na ciepłą wodę ,tak mi się wydaje.??????? Teraz po wyłączeniu kotła , odpowietrzałem wszystkie grzejniki na zamkniętym zasilaniu do nich, z  dwóch wypluło troszkę powietrza ,ale bardzo mało.

Wszystko wygląda tak.

20181221_112720.jpg

20181221_112941.jpg

20181221_113104.jpg

20181221_113137.jpg

20181221_113156.jpg

20181221_113224.jpg

20181221_113240.jpg

20181221_113343.jpg

20181221_113425.jpg

20181221_113517.jpg

20181221_113647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zasilania i powroty CWU masz dobrze. Nie powinno się jedynie "na sztywno" podłączać uzupełniania układu c.o. Jeśli już tak jest, to elestyczny wąż i DWA zawory odcinające.

Przede wszystkim to zamknij do połowy zawór na powrocie z bojlera i wyłącz pompę cwu

1058267624_powrtcwu.png.22502e365b440a493d4728f201418397.png

 

PS: @sambor był szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor , ja nie mam pojęcia jaki to rozmiar??????

odpowietrznik , myślisz że będzie jakaś poprawa? Zamykałem zawór który odcina dopływ do bojlera i nie było reakcji.

Ja bym *** ten zawór 3D bo tyle jestem chyba sam zrobić , właśnie wygasa w kotle i Medyk zostawił narzędzia.

Co wy na to Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem zawór , jak wskazał odpowietrznik, nic nie pomogło. Jest już w tych ostatnich zdjęciach które wysyłałem.

Zawieradła, pokrętła ustawiane na wszystkie możliwe opcje . Na otwartym na maxa na grzejniki , ciepło rozchodzi się lepiej po grzejnikach na piętrze i pompka na 2 biegu . Wczoraj zanim mi ruszyły wszystkie piony, to na piecu miałem 82 st.C i przestawiłem zawór 3D na maxa na grzejniki i pompkę właśnie na 2 bieg. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.