Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie pompy CO nie grzeje podlogówka


mikael026

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wymianie pompy CO nie grzeje podłogówka. Rury w rozdzielni są gorące ale ciepło nie idzie na podłogę. Grzejniki normalnie działaja. Instalacja i pompa odpowietrzone. Nowa pompa ma prawie takie same parametry jak stara. Ma trochę mniejszą moc o ok 4 W. Czy to może być przyczyną problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A w ogóle pompa się obraca? szumi?

Może się zdarzyć że trzeba ruszyć wirnik, jeśli szumi stawiam jednak na zapowietrzenie samej pompy.

Oczywiście pomijam prawidłowy montaż, czyli kierunek tłoczenia :-))

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna pompa do grzejników i podłogówki? 

Potrzebny schemat lub zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikael026 napisał:

Po wymianie pompy CO nie grzeje podłogówka.

A przepraszam ze sie spytam..... a dlaczego pompa byla wymieniona???

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle ze pompa się zastała i trzeba ja rozkręcić i rozruszać wirnik , tak miałem po lecie jak piec był wygaszony , wystarczyło ruszyć wirnik i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, shaft7 napisał:

A ja myśle ze pompa się zastała i trzeba ja rozkręcić i rozruszać wirnik , tak miałem po lecie jak piec był wygaszony , wystarczyło ruszyć wirnik i wszystko jest ok

To jest nowa pompa i autor mowi wyraźnie że grzejniki są ciepłe, co wynika że podłoga i grzejniki sa na jednej pompie. Z podłogi czasami nie tak łatwo wygonić powietrze ale łatwo go wyłączyć przy wymianie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ CO grzejnikowy i podłogówka na jednej pompie, na starej pompie hulało, na nowej grzejniki grzeją ,podłoga leży i "kwiczy" jaki wniosek? W trakcie wymiany pompy, zawory przed i za pompą odkręcone i nie wielka ilość powietrza dostała się w podlogówke. Przy takim manewrze zazwyczaj odkręcam zawór przed pompą odpowietrzam pompę, odcinam podlogówke, odkręcam zawór za.pompa i puszczam w grzejniki które łatwiej odpowietrzyć, pompa na najwyższy bieg. Po całym zabiegu puszczam na podlogówke.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.