Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje pion po wymianie pieca.


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego wywal ten zawór 3D on jest tam "potrzebny" jak świni siodło.

Na kotle zainstaluj bezpośrednio śrubunek i najprościej jak sie da połącz wyjście z głównym pionem.

Pompa OBOWIĄZKOWO na powrót kotła !

Teraz gdy zamkniesz zawór 3D to masz bombę w domu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobimy to jutro z "Medykiem" tak jak powinno być .

Przełożę ten czpień od zaworu trójdrożnego prawidłowo jak powinien być i ustawię zawór w położeniu wskazanym przez Ciebie.

Jeśli to nie pomoże to zdemontować zawór i dać pompkę na powrót , tak jak wcześniej radziliście?

Jak zdemontuję zawór to pewnie i spalanie mi wzrośnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ten zawór jest czy go nie ma nijak się ma do spalania.

Jak chcesz zapewnić kotłowi idealne warunki pracy to przed pompą na powrocie zainstaluj TZM (termostatyczny zawór mieszający). On będzie pilnować temperatury powrotu kotła i dopiero to będzie skutkować mniejszym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się to u mnie, będzie na pewno działać?

Jeśli tak to nawet się nie będę zastanawiał nad tym rozwiązaniem.

Jeśli zrezygnuję z tego zaworu to kocioł mi nie pordzewieje chyba tak szybko jak wszyscy piszą i zalecają ten zawór jako zabezpieczenie antykorozyjne?

Jeszcze proszę o podpowiedź w którym miejscu ta pompka na powrocie ?

Czy może być blisko pieca , i rozumiem że strzałką w tym przypadku w kierunku powrotu?

Pytam bo tracę zaufanie do "Medyka"

Tak w ogóle to nie wiem czy ma wiedzę na temat działania takiego zaworu trójdrożnego ?

Chyba taką samą jak ja - raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Mieszacz 3D w tej chwili masz zamontowany w celu obnizenia temperatury na instalację a nie ochrony powrotu

2/ Honeywell, podobnie jak Womix w mieszaczach 3D mają "lustro" po przeciwnej stronie znacznika czy wycięcia na trzpieniu.

3/ Jesli nie podłaczysz zbiornika wyrównawczego bezpośrednio od kotła, to musisz bezwzględnie zastosować się do rady kol. @Digitraxi przenieść pompę na powrót.

Od siebie dodam jedynie, żeby oszczędzić kosztów związanych z zakupem zaworu TZM, możesz wraz z pompą przenieść też zawór 3D na powrót. Będzie wtedy pełnił funkcję ochrony powrotu. Pompa strzałką w stronę króćca powrotu KOTŁA!

1011820772_ochrona3D.png.4ed268a57b3283e20f07493bd88398ea.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli juz za zaworem 3D.  Masz dwa proste wyjścia: albo poprawnie podłączasz zbiornik wyrównawczy, albo przenosisz pompę z zaworem 3D na powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koniecznie pompa musi być na powrocie.

Pomiędzy zasilaniem kotła a tym zbiornikiem otwartym nie ma prawa być żadnego zaworu nawet kulowego. Nie może tam być nic co zmniejszy średnice rury poniżej 1 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z ciekawości. Dlaczego po wymianie pieca wybrałeś większy? Na ogół zakłada się mniejsze kotły np po ociepleniu czy też wymianie okien. Ale u ciebie wymiana na większy jest co najmniej dziwna. Chyba że planujesz rozbudowę o ok 50m2.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękuj @Digitrax za szczegółową "rozpiskę". Przyda się zwłaszcza ten trójnik z termometrem jak w przyszłości zechcesz dodać siłownik na 3D. Wtedy wyciągniesz termometr, w jego miejsce zatopisz w "łusce" czujnik zaworu a temperaturę powrotu odczytasz sobie na "monitorku" sterownika mieszacza. :)

I nie oszczędzaj na śrubunkach!! Może na dwóch...pod warunkiem, że w 3D wkręcisz  zawory z półśrubunkami. (półśrubunek od strony 3D)

PS: Może i jej nie wykonamy, ale na pewno jutro wieczorem sprawdzimy, czy zostało to dobrze zrobione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Przerobiliśmy wszystko z rysunku.

Cała noc pracy i walczenie do teraz .

Rano o 5 rozpaliłem , nic nie ruszyło .

Biegałem odpowietrzałem i nic, pion nie ruszył.

O 15 ustawiłem zawór trójdrożny na maxa na grzejniki i dałem pompkę na drugi bieg ,pion zaczął grzać oprócz dwóch grzejników . Zakręciłem zasilanie i powrót na grzejniku , poluzowałem śrubunki i spuściłem wodę z grzejnika , przy okazji zrobiłem jemu płukanie (czysty). Odkręciłem powrót tego grzejnika kluczem imbusowym było tam powietrze. Założyłem grzejnik , dopuściłem wodę przez powrót, przy odkręconym odpowietrzniku , grzejnik ruszył i działał . Wykonałem to samo na drugim, wszystko było dobrze. Kimnąłem się parę godzin , wstałem i sytuacja taka sama . Teraz nie śpię i nie wiem co robić. Mam zamiar spróbować powalczyć z tymi powrotami przy grzejnikach, ale nie wiem czy jest to sens , nie mam bladego pojęcia jak to ogarnąć? Może wyje.....ać ten zawór trójdrożny tak jak radziłeś ?

Ratujcie ,bo nie jest przyjemnie .

Dzieciaki w jednym pokoju .

Wszędzie zimno.

Zdjęcia poniżej.

20181220_041333.jpg

20181220_043727.jpg

20181220_043825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.