Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje pion po wymianie pieca.


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów i Panów hydraulików :)

Po wymianie pieca z 14 kW , na 17 kW nie grzeje mi jeden pion.

Grzejniki odpowietrzone.

Dziwna sprawa bo, te grzejniki które teraz grzeją są bardzo gorące.

Po zakręceniu zaworów na tych grzejnikach które grzeją, automatycznie zaczyna ruszać ten pion który nie grzał i grzejniki.

Zawór trójdrożny chyba odkręcony na maxa na c.o.(chyba bo to pokrętło było wyjęte i włożył je hydraulik, ale ja nie jestem pewien czy poprawnie???) , może to ma jakiś wpływ na blokowanie drugiego pionu ?

Jak działa taki zawór? Bo w tej pozycji z wycięciem na godzinie 18 niby ma grzać na maxa , a jak przestawię go na godzinę 15 to jest całkiem zamknięty bo temperatura na piecu rośnie , a w tym przypadku powinien chyba być na godzinie 12, gdzie zaczyna się skala od 1 czyli że powinno iść całe ciepło na piec. Czy mam rację???

Pompa sprawna.

Niepokoi mnie jeszcze rura z zasilania która za pompą ma ewidentnie spadek , i dopiero idzie do pionu z zasilaniem (zdj.nr.4) Wydaje mi się , że powinno zasilanie iść cały czas do góry?

Po przykręceniu zaworów na powrocie grzeją obydwa piony i wszystkie grzejniki, tyle że nie całe tzn. od góry do dołu , tylko sama góra.

Wcześniej nie było żadnego problemu na tej instalacji, i takich niespodzianek.

Bardzo proszę o pomoc, i z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

20181216_195719.jpg

20181216_195528.jpg

20181216_195544.jpg

20181216_195635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż większego kotła wiąże się przeważnie z rozbudową instalacji, czy w tym przypadku instalacja była ruszana?

Dokładane grzejniki? żeberka , czy całe piony?

Jeżeli nie to nowy kocioł ma większe opory przepływu i jest potrzebna nowa regulacja hydrauliczna układu CO.

Można też spróbować zwiększyć bieg na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pancho napisał:

Grzejniki odpowietrzone.

Dziwna sprawa bo, te grzejniki które teraz grzeją są bardzo gorące.

Po zakręceniu zaworów na tych grzejnikach które grzeją, automatycznie zaczyna ruszać ten pion który nie grzał i grzejniki.

 

Nie obiecuje, że pomogę. 

Zakręć jeszcze raz te grzejniki, które grzeją i jak ruszy pion, to zacznij ponownie odpwietrzac te, ktore ruszyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zlikwiduj ten zawór 3D i pompę nad kotłem !

Masz stary układ który działał grawitacyjnie i zapewne naczynie otwarte jest podłączone do jednego z pionów. W takim układzie pompa winna się znajdować na powrocie i pracować na 1 biegu. Potrzeba wykonać regulację hydrauliczną instalacji za pomocą zaworów termostatycznych ze wstępna nastawą.

PS: nie wymieniłeś pieca lecz kocioł. Znajduje się on w kotłowni a nie "piecowni" (piekarni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie (pomijając kwestię bezpieczeństwa tej instalacji) to źle jest ustawione zawieradło zaworu.

Powinno być jak w załączniku. 1ka na skali godz.12ta(zawór zamknięty) 9ka=15ta (zawór otwarty)Wariant A-wycięcie na trzpieniu na 5tce Czerwonym łukiem zaznaczyłem pośrednie położenie zawieradła czyli zawór jest wtedy na wpół otwartywzs.thumb.jpg.095b0ffa661cf1d60ce9ffdba80e291a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pancho napisał:

Jak działa taki zawór? Bo w tej pozycji z wycięciem na godzinie 18 niby ma grzać na maxa , a jak przestawię go na godzinę 15 to jest całkiem zamknięty bo temperatura na piecu rośnie , a w tym przypadku powinien chyba być na godzinie 12, gdzie zaczyna się skala od 1 czyli że powinno iść całe ciepło na piec. 

I tu trzeba by było zapytać tego magika co montowal 3D w jakiej pozycji ( jego wewnętrzna przegroda) była ustawiona, bo można go różnie ustawić, a potem kręcenie nim nie idzie w parze że skalą. 

Jeżeli jesteś pewien, że za zawór ustawiony na godz 15 jest całkowicie zamknięty, to przedstaw go na 15 a dźwignię ustaw na 12 ( czyli początek skali). Przedstaw go na 18 - tą i w tym momencie powinien być otwarty na max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było jakby przerobił tak jak mówi Digi bo ma 100% racji czyli przenieść pompę na powrót i wywalić ten 3D bo instalacja jest w tej chwili niebezpieczna.Tylko naczynie musi być wtedy "dość wysoko" nad ostatnim grzejnikiem powiedzmy ok 2m

Na grzejnikach zamontować zawory termostatyczne.I dokonać jak już koledzy wspomnieli regulacji hydraulicznej instalacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pancho napisał:

image000000.jpg

Niestety, ale dopóki nie odkręci się jednego z przyłączy, to nikt nie będzie wiedział jak jest ustawiona przegroda. Zresztą w tym zaworze nie ma klapki tylko jest taka kula z otworami,no chyba, że " magik" będzie wiedział w 100% jak był ustawiony przy montażu. 

Do autora. 

Tyle ode mnie. Może i aż tyle... 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala "druga" zależy z której strony jest zasilanie z kotła,zawór musi być uniwersalny.Możesz po poprawce zaworu łatwo sprawdzić pod kontrolą oczywiście czy w podanych przeze mnie ustawieniach zawór zachowuje się prawidłowo czyli na 9 idzie maksymalna temp na instalację(zawór otwarty) a na 1 zamknięty=rośnie temp na kotle i włącza się alarm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc i różne podpowiedzi w rozwiązaniu mojego problemu, bo walczę już z tym drugi tydzień.

Pompa na jakim biegu ma działać?

Czy ta rura od zasilania która idzie w dół za pompką  ma jakiś wpływ na ogrzewanie?

Warto ją poprawiać tak by szła do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero 2tyg.walczysz?a to jeszcze nie tak długo;)Ważne aby wyjść z tej walki zwycięsko)Pompa ma działać na najniższym biegu przy którym grzeją wszystkie grzejniki.

Nie powinno się montować rur ze spadkiem w dół bo robi się coś w rodzaju syfonu i może się na tym odcinku gromadzić powietrze.Owszem czasami i zjeżdża się rurami w dół ale wtedy daje się odpowietrzniki w najwyższym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.