Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje pion po wymianie pieca.


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Temp na kotle ma znaczenie im wyższa tym bardziej grawitacja pomaga.

Ja to bym sprawdził pompę - odpowietrzył ją, ew zamienił z pompą od CW - jak grawitacyjnie zaczyna grzać, to pompa nie wyrabia, u mnie pompy  takie pod płotem leżą i sam je na złom wywożone , a na złomie pewnie inni kupują i do kotła montują - wot taki "recykling"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, odpowietrznik napisał:

To chyba Honeywell.Oczywiscie że zawór nie typu VTC(wkradł się chochlik;) )VTC nie ma pokrętła,w nim się nic nie da regulować)

Powrót z CWU wepnij jak w załączniku

zoz.jpg

Z tym bym się wstrzymał. Ponieważ teraz obieg mieszania jest przed obiegiem cwu, więc zasilania i powroty sa dobrze. Gdyby autor zechciał zostać przy jednej pompie, to powrót cwu musi pozostać wpięty tak jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pancho napisał:

Demontuje zawór 3D , zobaczymy czy to coś pomoże. Dam znać jak będę po zabiegu i rozpalę. mam cichą nadzieje , że odpali to w końcu.

W gorącej wodzie kąpany jesteś. Wystarczyło go maksymalnie w prawo przekręcić, czyli zamknąć podmieszanie z zasilania :) Dla pewnośći zamknąć jeszcze zawór kulowy nad 3D. Po wywaleniu zaworu 3D też będzie ochrona powrotu. podmieszanie wyregulujesz wspomnianym zaworem. O ile nie wywalisz razem z nim rury podmieszania. ;)

Trzeba było kol. @sambor posłuchać i zacząć od podmianki pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak Panowie i Panie.

Po zdemontowaniu zaworu 3D, instalacja C.O. działa sprawnie . Wszystko ruszyło od razu . Pompa na 2 biegu pracuje bez wysiłku . SATISFACTION :) , tym bardziej , że przeróbki dokonałem sam. gmaj 22, rury nie demontowałem , choć przez chwilę się zastanawiałem nad tym , ale pomyślałem sobie właśnie , że zasada  działania będzie taka sama jak z zaworem 3D. Temat zamykam :) Dziękuję wszystkim ludziom , którzy poświęcili mi swój cenny czas.

Życzę wszystkim ,Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Pozdrawiam,

Pancho 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wreszcie działa)Ale dziwne,z zaworem 1" o Kvs=10 też powinno działać hm...)Jak mu zamknie króciec od zasilania to tak jakby go prawie wcale  nie było)Chociaż czasami "prawie" robi ogromną różnicę) A co do aktualnej instalacji to jeszcze jest niepoprawna bo przy dwóch pompach powinny być za nimi zawory zwrotne o czym już zresztą wspomniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.