Skocz do zawartości

pawelj5

Nowy Forumowicz
 • Liczba zawartości

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O pawelj5

 • Tytuł
  Nowy Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

48 wyświetleń profilu
 1. Przyznaje rację, że może za bardzo wszystko komplikuje na starcie. Na razie chciałbym zbudować sterownik na arduino który będzie sterował pompami i przy okazji obsługiwał czujniki temperatury z bufora, a w razie potrzeby będzie możliwość rozbudowy o nowe funkcje. Czy mogę prosić o działający link do strony z powyższym kodem?
 2. Aktualnie jestem na etapie kompletowania sprzętu. Kocioł wybrany, bufor też. Teraz jestem na etapie doboru elektroniki sterującej. Do tej pory paliłem w kotle GS od góry. Nie mam doświadczenia ani z DS, ani z buforem. Założenia które przyjąłem wyciągnąłem z lektury bardzo obszernego tematu z tego forum dotyczącego MPM DS. Być może nie są one do końca trafne, więc dziękuję za cenne uwagi. Jeżeli chodzi o temperaturę spalin, to nie może ona być zbyt niska. Mam komin z cegły bez wkładu. Umieszczony jest w centralnej części budynku, więc strata kominowa nie jest duża, bo komin oddaje ciepło do pomieszczeń którymi jest otoczony. Załączenie pompki CO przy 60°C nie spowoduje wymieszania wody w buforze? Pompkę planuję dać na zasilaniu, ale jeżeli korzystniej byłoby na powrocie, to mogę zmienić. Wątpliwości dotyczące spraw hydraulicznych mogę poruszyć w temacie dotyczącym MPMa. Zapytałem w tym temacie, bo jestem zainteresowany kwestiami związanymi z Audrino.
 3. Witam. Chciałbym przyłączyć się do tematu, mam nadzieję, że autor się nie obrazi. Poszukuję sterownika do kotła MPM DS, który będzie współpracował z buforem, miarkownikiem ciągu i wentylatorem wyciągowym spalin. Chyba jedyny warty uwagi gotowy sterownik jaki udało mi się namierzyć to TECH ST-81. Nie działa on jednak dokładnie tak jak ja to widzę. Przypadkiem trafiłem na ten wątek i mocno zainteresował minie temat Audrino. Nigdy nie bawiłem się w programowanie, ale na naukę nigdy za późno. Nie wiem tylko czy warto w ogóle brać się za Audrino, zależy mi na kilku funkcjach, które nie były poruszone w tym temacie, a sterownik ma ograniczoną liczbę wejść i wyjść. W połączeniu z buforem kocioł powinien pracować w okolicy mocy nominalnej. Z informacji które znalazłem na forum najlepsze parametry spalania w przypadku kotła MPM DS będą przy temperaturze spalin w okolicy 180-220°C. Moje założenia są takie: 1. Sterowanie mocą przy pomocy klapki PP z servomotorem. Priorytetem byłaby temperatura spalin. W sytuacji gdyby pełne otwarcie klapki PP nie pozwalało na uzyskanie zadanej temperatury spalin włączał by się dodatkowo wentylator wyciągowy. Dobrze jakby sterownik płynnie regulował prędkość obrotową silnika, aby wszelkie zmiany zachodziły płynnie. 2. Praca kotła w obiegu grawitacyjnym, po osiągnięciu przez kocioł temperatury 80°C włączenie pompy CO. 3. Po osiągnięciu przez kocioł temperatury 90°C priorytetem powinna być temperatura wody w kotle, sterownik powinien sterować PP tak aby tej temperatury nie przekraczać, oczywiście z założeniem niewielkiej histerezy. 4. Sterowanie pompą CWU na podstawie różnicy temperatur między wodą w buforze, a CWU. 5. Włączanie pompy z obiegiem na grzejniki powyżej określonej temperatury w buforze. 6. Włączenie pompy z obiegiem podłogówki powyżej określonej temperatury w buforze. 7. Wyświetlanie temperatury z 3 czujników umieszczonych na różnych wysokościach zbiornika buforowego. 8. Po wypaleniu paliwa klapka PP powinna się zamknąć. 8. Możliwość manualnego włączenia wentylatora wyciągowego na pełne obroty na czas załadunku paliwa. 9. Układ będzie zabezpieczony UPSem awaryjnym, ale mimo to w przypadku zaniku zasilania, lub awarii sterownika klapka PP powinna się zamknąć. 10. Każdy grzejnik ma zawór termostatyczny, ale zastanawiam się nad głowicami termostatycznymi w rozdzielaczu i sterowaniem na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Czy moje założenia w ogóle są poprawne? Warto brać się za Audrino, czy szukać innego rozwiązania?
 4. Przeglądam forum od jakiegoś czasu, ale jest to mój pierwszy post, więc na początek chciałbym wszystkich gorąco przywitać. Czy jest na forum jakiś użytkownik kotła Drew-Met UNI DS? Szukam informacji na jego temat. O MPM DS można by napisać doktorat czerpiąc z doświadczeń użytkowników, a na temat UNI DS cisza. Mocno zastanawiam się nad tym kotłem, tylko nie wiem czy jest tak dobry, że nie ma o czym pisać, czy po prostu nikt go nie kupuje bo nie warto.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.