Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cisnienie naczynie przeponowe


Tomek9

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

witam. chciałem odświeżyć.

mianowicie mam problem z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia w ukł. co

na zimnym kotle 0.2bara na odpalonym przy 70st. 1,4bara

instalacja 100% podłoga  ogólna pojemność inst. około 250litrów z kotłem

naczynie 24l. po stronie tłoczonej pompy, membrana nabita 0,8bara 

ekosilver w dtrce ma 1,5bara max na zamkniętym,  wiec taki zawór zainstalowałem

trochę z tym już walczę i  się uporać nie mogę może ktoś coś podpowie ………..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 07:48, odpowietrznik napisał:

oczywiście nie mozesz tego robić na zamontowanym naczyniu na instalacji gdy  działa na niego ciśnienie z sieci.

Może pod pewnymi warunkami. Jak zakręci dopływ zimnej wody do bojlera, odkręci kran ciepłej aż ciśnienie na manometrze spadnie do zera i zakręci odpływ wody ciepłej przy bojlerze. Wtedy w naczyniu po stronie wodnej jest tylko ciśnienie statyczne wody zawartej w bojlerze.

@ACE84 tak właśnie działa naczynie przeponowe w układzie zamkniętym. Wraz ze wzrostem temperatury, rośnie w układzie ciśnienie.

PS" Ups....zaraz "złotą łopatę" dostanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie pojmuje.... czyli w moim przypadku na instalacji w tem. 30st 0,2bara jest ok.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś, że naczynie nabite "na pusto" do 0,8 bara. W napełnionym przy 30C  spada do 0,2 bara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naczynie 0.8 inst. Na instalacji 1.1 start kotla 70 stopni otwiera zawor 1.5bara  po ostygnieciu 0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie dobre? Sprawdzone? Pewne?

Na stronie reflex jest kalkulator doboru wielkosci - mozesz sprawdzic czy te 24l jest wystarczajace. To co prawda okolo 10% ale nie koniecznie.

Jak naczynie po stronie tlocznej to cisnienie na membranie to statyczne instalacji + pompa (jaki bieg?) + 0.1(0.2). U Ciebie wyjdzie przy statycznym 0.2 (niskie) daje cos okolo 0.5-0.7 na membranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku powie ktoś czy jest ok ?

Naczynie wstępnie nabite na 0,8+0,2 =1bar , nabicie wody na 1,2 bara przy temp roboczej 65 stopni na manometrze jest 1,3-1-4 bara . Kocioł max. ciśnienie ma 1,5 bara , od naczynia do ostatniego punktu 8m . Przy nabijaniu wody przy 1,1 bara słychać było jak wpływa do zbiornika . Zostawić czy spuścić wodę i dać inne parametry ,aby układ dobił do tych 1,5bara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mineło kilka miesiecy a u mnie dalej  dziwnie skacze cisnienie w instalacji tak jakbym wogóle nie mial zadnej stabilizacji. 1st do gory 0.1 bara do góry, jakbym nie miał zainstalowanego wogóle naczynia.

Dzis sprawdzilem ponownie wszystko, zdjelem  naczynie wykrecilem stopowy wylakem okolo 0.2litra  z naczynia chociaz na ukladzie byla temperatura 60 st. Dziwne. Na membramue 0.8bara. Zamontowalem z powrotem dobilem 1bara do ukladu co. A zawor bezp. Jest do 1.5. 

I oto wyniki

20200127_184932.jpg

20200127_184827.jpg

20200127_190617.jpg

20200127_190622.jpg

20200127_190358.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem testy na 0.8 z membrana na 0.6 i taka sama sytuacja.

Jaki zakres cisnienia stabilizacji mam brac pod uwage?

No chyba ze wymienie na 35 litrow... jak zmieszcze za kociol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze byc jakis problem z zaworem stopowym przy naczyniu ?.... dziwi mnie te 0.2l wylane z naczynia przy temperaturze kotla 60 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie nawet uda go wstawić na trójnik zamiast zaworu bezpieczeństwa, a sam zawór przenieść na lub nad kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem kolanko do przodu a zb won w sumie jest wstawiony jako drugi. A główny na grupie przy manometrze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz testuje ta stabilizacje. Mam nadzieje ze nie wzrosnie zbytnio ciśnienie.. mi

20200130_182155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.