Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie przeponowe


cinek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozważam dołożenie buforu ciepła do instalacji co w układzie zamkniętym. Moje pytanie brzmi czy jest jakieś przeciwwskazanie żeby do obecnie posiadanego naczynia przeponowego  zamontowanego na powrocie do pieca dołożyć równolegle kolejne dwa  zamiast kupować jedno duże. Przeczytałem kilkanaście stron na forum i nie znalazłem odpowiedzi na konkretny temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dołożyć dodatkowe naczynia,ustawiasz w nich to samo ciśnienie wstępne.Jak jest realizowana ochrona kotła przed korozją niskotemperaturowa?Jeżeli np poprzez zawór stalotemperaturowy  VTC czy ATV to najlepiej dać mniejsze naczynie na powrocie tuż przed kotłem chroniące sam kociol a duże naczynie(naczynia) na powrocie pomiędzy VTC a buforem.Producent musi dopuszczać swój kocioł do pracy w układzie zamkniętym

 

Edytowane przez Uzytkownik2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam tak spięte zbiorniki stary z nowym.. Pamiętaj, żeby dać przed nimi zawór, ze srubunkiem, by w razie awarii bezproblemowo wymienić zbiornik.. IMG_20160923_180259.thumb.jpg.495b018c091a8c91f0f3482b9d4a22db.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Uzytkownik2 napisał(a):

Można dołożyć dodatkowe naczynia,ustawiasz w nich to samo ciśnienie wstępne.Jak jest realizowana ochrona kotła przed korozją niskotemperaturowa?Jeżeli np poprzez zawór stalotemperaturowy  VTC czy ATV to najlepiej dać mniejsze naczynie na powrocie tuż przed kotłem chroniące sam kociol a duże naczynie(naczynia) na powrocie pomiędzy VTC a buforem.Producent musi dopuszczać swój kocioł do pracy w układzie zamkniętym

 

Odnośnie umiejscowienia naczynia, naczyń. Teraz mam na powrocie przy samym kotle grupę bezpieczeństwa ze zbiornikiem. A dla instalacji z buforem co temat  i schemat to różnie to jest. Że ma być na powrocie przy  piecu albo ma być przy buforze tudzież między buforem a zaworem stalotemperaturowym albo bezpośrednio od bufora wpięcie . Ja uważam pewnie  jak w większości osób które pisały o tym na forum  że na powrocie przy samym kotle bo to główny punkt instalacji jeżeli chodzi o wzrost ciśnienia a po drugie chyba i tak piec jest połączony z buforem na zasilaniu gdzie nie ma żadnych zaworów zwrotnych , ATV pomp itp przeszkód. 

Edytowane przez cinek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.