Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Taryfy PGNIG


Szczypiorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jako , że to mój pierwszy sezon grzewczy mam parę pytań.

Taryfę na chwilę obecną mam W-2.1 czyli raz do roku odczyt a tak to prognozy. Czy to jest najlepsza opcja ? Wydaje mi się, że mogę się zaskoczyć jak dostanę fakturę rozliczeniową raz w roku.
Do końca roku według faktur, zapłaciłem za 162m3 gazu , gdzie w sierpniu i wrześniu na wygrzewanie podłogówki i suszenie domu poszło 100m3 i w listopadzie przy mieszkaniu 100m3 z CWU.
Czy nie lepsza jest taryfa W-2.2 lub W-2.12T ? czy one są jakoś dodatkowo płatne ?
Zastanawiam się teraz czy też nie zgłosić , że już jest większe zużycie gazu niż prognoza do końca roku aby zrobili jakąś korektę i dopłatę z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czego bać - powinieneś dostać blankiety wpłaty 6 sztuk z wpłatą prognozowaną.

Ja miałem tak że mi odbiegało dużo od prognozowanej to przedzwoniłem i uprzejma pani mi skorygowała według życzenia..

Ale weź pod uwagę że zużycie będzie mocno zróżnicowane zima/lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym masz problem?

Policz sobie zuzycie minus metry z prognozy, pomnoz przez ok. 2 i wyslij dodatkowa wplate na nr z blankietow.

Ujma to w rozliczeniu rocznym i po ptokach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.