Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Genus One System 24 + MGM II EVOc + Cube S Net


skuzmik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej i jak tam Wasze kotły. Wymiennik był już wymieniany ? U mnie kilka miesięcy temu zaczęło wywalać błędy. Zero śladu wody pod kotłem. Serwisant otwiera a tam z wymiennika sobie kapie na coś i odparowuje. Wymiennik do wymiany. Ponoć to standard i każdego z nas, was to czeka. Mają jakaś wadę która powoduje rozszczelnienie i lipa. Dobrze że mam przedłużona gwarancję bo serwisant powiedział że koszt nowego byłby tak duży że bym z butów wyskoczył. Ps. CUBE S Net jak zrywał połączenie tak zrywa dalej przez ponad 3 lata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja ogólnie poddałem się i po inwestycji w pompę oraz zaworek dopuszczania wody za 1200 PLN, przyszedł czas na płytę główną bo pluł błędami 501 i 504 że trzeba było go resetować po kilka razy dziennie. Decyzja zapadła na wyjeb....nie tego złoma że ściany. Także jak coś to mam do sprzedania kupę części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kocioł już jakiś czas pracuje. Jedyne, co udało mi się uzyskać, to to że grzeje. Co do reszty ... hmm ... spalanie gazu wydaje mi się dużo za duże. Nie wiem, może to wina źle zaprojektowanej instalacji, taktowania kotła itp. Póki co to olałem. Bardziej martwi mnie przyszłość (ewentualna awaria wymiennika), ale również ciągłe gaśnięcie płomienia. Kiedyś kładłem to na kark podmuchów wiatru (przy większych wiatrach płomień gasł, czasem aż do konieczności resetu). Teraz zauważyłem, że płomień dość często gaśnie bez przyczyny, ale nie na tyle żeby zablokować kocioł. Jednak akurat rano często to obserwuję (korzystam z umywalki w pomieszczeniu, gdzie znajduje się kocioł) i widzę, że często kocioł np. odpala grzanie zasobnika i gaśnie (zdmuchnięcie płomienia). Podejrzewam, że tych zdmuchnięć jest bardzo dużo, co dodatkowo zwiększa spalanie gazu. Mam kocioł na przedłużonej gwarancji, może trzeba by coś z tym zrobić? Podczas zimowej wizyty serwisowej wspomniałem o tym, ale wiadomo, szybko szybko ... "może będzie trzeba płytę wymienić". Co robić? Trochę też boję się utracić wszelkie ustawienia, bo u mnie dopasowanie, żeby jako tak to działało, trochę trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ciągłego gaśnięcia to fakt za pierwszym razem miałem wymienianą płytę, za drugim razem również wywalał związane z płomieniem i właśnie okazało się że wymiennik nieszczelny i kapie z niego na coś w środku pod spodem co skutkowało odparowaniem i brakiem śladu pod kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopaki czy któryś z Was używa grzałki elektrycznej do zasobnika BCH120 ?

Do kotła mam podpięty zasobnik Ariston BCH 120 (3070491) wraz ze stojakiem (3078020).
Instalowałem jakiś czas temu panele pv i chce dogrzewać wodę grzałką. Zastanawiam się czy ta grzałka 2.5kW Ariston 3078022 z poniższego linku podejdzie pod mój zasobnik:

https://kran.tychy.pl/ariston-grzalka-2-5-kw-do-zasobnikow-bch,3,21524,35289

 

Edytowane przez JacekKop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.05.2022 o 10:06, JacekKop napisał:

Chłopaki czy któryś z Was używa grzałki elektrycznej do zasobnika BCH120 ?

Do kotła mam podpięty zasobnik Ariston BCH 120 (3070491) wraz ze stojakiem (3078020).
Instalowałem jakiś czas temu panele pv i chce dogrzewać wodę grzałką. Zastanawiam się czy ta grzałka 2.5kW Ariston 3078022 z poniższego linku podejdzie pod mój zasobnik:

https://kran.tychy.pl/ariston-grzalka-2-5-kw-do-zasobnikow-bch,3,21524,35289

 

Witam, udało się założyć grzałkę, jeśli tak to tą z linku czy może jakąś inną?

Były jakieś problemy i jak się sprawdza?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, dziś w nocy usłyszałem jak chodzi mi piec (05:00) sprawdzam na w aptece, wszystko ok, na sterowniku nic. Dotykam grzejnika łazienkowego a on ciepły - tryb lato. Schodzę do kotłowni a tam info na blacie - Tryb p zamrożeniowy palnik.

Na dworze 14 stopni a na chacie 25...

Czy ktoś już coś takiego miał i może się podzielić co się dzieje z piecem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę późno, ale piszę, miałem kilka razy tryb p zamrożeniowy, nie wiem dlaczego, bo oczywiście nie było to zimą. Może coś z sondami? Odłączałem na chwilę zasilanie i tyle.

Zaczyna się sezon grzewczy, a ten wątek ciągnie się jak wenezuelska telenowela. Kończy mi się 5-letnia gwarancja. Nie wiem co robić, ustawienie kotła trwało dość długo, ciągle były problemy. Niestety od dawna mam ciągłe komunikaty o zgaśnięciu płomienia, najczęściej zaraz po starcie palnika. Nie wiem czy wymiana płyty pomoże, czy pogorszy sprawę i spowoduje kolejne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kocioł Ariston genus one. Mam dwa obiegi nisko i wysokotemperaturowa. Co prawda podłogi mam bardzo mało. Koło 40m2. 
Wszystkim zarządza zone menager. I dwa sterowniki cube strefa grzejników i cube rf strefa podłogowa .Chcislbym aby na podłogę była podawana stała temp zasilania. A nie jak do tej pory ustawia się względem krzywej itpZałóżmy ustawiam 30 stopni to zawór 3d puszcza 30. Jest to wykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno zakupiłem kocioł Ariston i w zestawie był Cube s net. Pytanie zasadniczo brzmi banalnie. Czy Cube może leżeć gdziekolwiek czy musi wisieć w gnieździe podłączony kablem do pieca. U mnie prawie od razu po odpięciu z podstawki Cube się wyłącza... Trochę to bez sensu jeśli to miał być mobilny termostat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.