Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie spalony pellet


Darek1245

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegę.

Troszkę za mało szczegółów poza widokiem popiołu ...czyli palił się pellet, widać nadpalony oraz zupełnie czysty pellet.

Pierwszy wniosek który mi się nasunął to.... paliło się , lekko przygasło, wentylator zaczął coraz mocniej dmuchać w końcu palący nadpalony pellet zaczęło wydmuchiwać z palnika a jeszcze chwilę później mogło zupełnie zgasnąć i pełna moc dmuchawy wydmuchała do reszty z paleniska i po czasie temperatura nie wzrosła, sterownik odczytał brak opału i się wyłączył.

Taki mój prywatny wniosek z podanych faktów i obrazka to zmniejsz ilość wiatru z dmuchawy.

Proszę o pomoc kolegów z forum, może coś innego podpowiedzą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są generalnie dwa sposoby, zmniejsz obroty dmuchawy w ustawieniach sterownika (to raczej podstawa), a drugi sposób to zasłoń wlot powierza do dmuchawy zostawiając np. szczelinę 1-2cm. Najlepiej jak podałbyś szczegóły sterownika jaki posiadasz w piecu, oraz jego ustawienia, czy palisz w dwustanie czy w PID.

Tutaj na forum jest wielu kolegów, którzy pomagają i to skutecznie , ale powinieneś podać to minimum informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem coś za dożo dajesz paliwa i za mocno dmuchasz.

Trzeba zmniejszyć czas podawania lub wydłużyć przerwy między dawkami oczywiście trzeba też pobawić się powietrzem..

A szczerze mówiąc to ten palnik jest nieporozumieniem przy spalaniu pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdmuchneło ten pellet z palnika i wyladowal w popielniku / lub zepchnela go kolejna dawka po przekreceniu slimaka (malo prawdopodobne)

 

47 minut temu, sambor napisał:

Moim zdaniem coś za dożo dajesz paliwa i za mocno dmuchasz.

Trzeba zmniejszyć czas podawania lub wydłużyć przerwy między dawkami oczywiście trzeba też pobawić się powietrzem..

A szczerze mówiąc to ten palnik jest nieporozumieniem przy spalaniu pelletu.

Bawie sie tym palnikiem od trzech lat w oryginalnej wersji nie nadaje sie do niczego.

Czarno to u Ciebie widze (wszystko osmolone) tzn. ze zimno w tym kotle!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma kocioł Defro z takim samym palnikiem (ale nie wiem czy mode kotłal ten sam)  i po spaleniu tony pelletu szybciutko przeprosił się z grochem ale też nie jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Animus napisał:

Kup ekogroszek i mieszaj 60% węgla 40% pelletu,

Tak tez mozna.

51 minut temu, Animus napisał:

w tego typu palniku, porcja spalanego  paliwa musi mieć zasłonięte dysze. 

Nie da rady (mnie sie nie udalo), a przy pelecie zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym palnikiem jest ruszt a nad rusztem drzwiczki a w te drzwiczki mozna wstawic cos co pelet bedzie spalac lepiej...

8 minut temu, Darek1245 napisał:

Rozumiem że groszek lepszy ale ja jednak chciałbym pellet wstawiłem piec miesiąc temu i chce go dobrze ustawić żeby jakoś to działało 

 

Darek. Zdmuchnelo pelet a w kotle zimno jak cholera bo wszystko czarne. To co jest biale lub szare sie wygrzalo reszta zimna. Wniosek tylko na podstawie zdjecia za duzo wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik nie jest chyba aż taki zły jak by się wydawało po małej przeróbce dało by się go przerobić na rurowy , chętnie bym taki przygarnął na modyfikację dla testu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

A czy przestawileś sterownik na pellet? Domyślnie jest zawsze ustawiony na węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku. ten palnik jest bardzo dobry, ale do ekogrochu. Rodzice mają Sigmę UNI i co roku ogarniam im opał więc wiem co mówię. Próbowałem tu palić peletem, ale to zwykła utylizacja i dałem sobie z tym spokój, żeby nie było, spalało się w miarę ładnie i w całości, ale zamiast 4 ton węgla, poszło by 8 ton peletu. To nie kocioł na pelet, to trzeba sobie jasno powiedzieć i żaden magiczny przycisk PELLET na sterowniku tego nie zmieni.

 

@YaroXylen tutaj nie przysłonisz dmuchawy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawienia lepszego efektu spalania można dobudować daszek coś podobnego jak na foto i usunąć rogi albo zaślepić .

palnik..png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.