Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doposażenie Instalacji O Pompę Ciepła


lukbok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę doposażyć moją instalację CO o pompę ciepła powietrze-woda LG Therma V 9kW.

Po lekturze dokumentacji pompy ciepła okazało się, że jest ona wyposażona w czujnik przepływu o wartości minimalnej 15l/min (900l/h).

W mojej instalacji szczególnie wiosną oraz jesienią przepływy spadają do wartości 700 l/h co mogłoby spowodować zatrzymanie pracy pompy z usterką.

Tak więc chcę dobudować płytowy wymiennik ciepła i "zamknąć" cześć instalacji gdzie będzie pompa ciepła. Tym bardziej, że jednostka wewnętrzna wyposażona jest w zawór bezpieczeństwa, pompę, manometr, naczynie.

Dokumentacja wskazuje, że jeśli jednostka wewnętrzna będzie umieszczona w najwyższym punkcie instalacji to nie trzeba regulować ciśnienia wstępnego naczynia (standardowo wynosi 1 bar).

Natomiast problemem jest minimalna ilość wody która określona jest na 20 litrów.

Chcę zabudować wymiennik ciepła na ścianie tuż pod jednostkę wewnętrzną co spowoduje, że ilość wody będzie bardzo mała (może koło 10 litrów).

Czy uważacie, że będzie to problem?

W załączeniu naszkicowałem schemat instalacji, a kolorem czerwonym nowoprojektowaną część.

Co sądzicie?

 

Pozdrawiam

Łukasz

2626_001.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Twojej instalacji przepływy spadają, nie mogą być utrzymywane na stałym poziomie? To grzejniki z termostatami są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.