Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Prawidłowo Wykonać Kotłownię?


pitersson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Klamka zapadła zakupiłem piec Biawar Pellux 200. Teraz stoję przed trudnym zadaniem montażu kotłowni. Chciałem poprosić szanownych forumowiczów o porady co do prawidłowej konfiguracji kotłowni.

Dom ma 180 m kw powierzchni użytkowej z poddaszem użytkowym, garaż w bryle budynku, Ściana z pustaka 24 + styropian grafitowy 150, dach dwuspadowy ocieplony wełną mineralną 30 cm + folia paroizolacyjna. Parter cały w podłogówce, na poddaszu w sypialniach grzejniki a łazienka i garderoba - podłogówka, rozdzielacze Prandelli. Zbiornik na ciepłą wodę planuję o pojemności około 250l.

Czy kotłownie budować zgodnie z instrukcją kotła, czy sugerujecie jakieś lepsze modyfikacje? Jaki zasobnik polecacie?

Jestem laikiem w tym temacie więc wasze rady będą niezmiernie cenne.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat widziałem na stronie biawara ale pytanie czy ten kocioł pracuje efektywnie w takiej konfiguracji?? Na schemacie jest piec compat 12 touch a ja mam pellux 200 touch.

Każda sugestia mile widziana.

No i mam jeszcze dodatkowe pytanie jaki zbiornik c.w.u. wybrać ( marka i pojemność). W domu od 3 do 5 użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.