Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Seko Vs Hef


Nowy111

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę , że konkretnej odpowiedzi jednak nie uzyskasz .  Większość forumowiczów użytkujących te kotły będzie raczej opisywać  i chwalić ten który mają , niestety nic nie wiedząc o drugim .

Ja akurat mam SEKO MAXX Le od ponad roku i nie narzekam - jestem bardzo zadowolony  jednak jak kocioł będzie się sprawował za kilka lat i ile wytrzyma tego nikt  nie wie gdyż na rynku jest dopiero od 2016 roku . Ogólnie  na forum są dobre opinie na temat wytrzymałości i niezawodności kotłów SEKO , choć może nie ma ich tak wiele jak o innych może bardziej popularnych choć nie koniecznie lepszych  producentów . Więcej o SEKO MAXX jest w temacie o nim  i z tych wpisów co nieco się dowiesz - może to pomoże ci w wyborze kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam HEF Duo Plus 16kw i jestem z tego kotła zadowolony. Niestety nie jest on 4 klasy. Niewiele czy i nawet 3 jest bo nie ma takich informacji na stronie producenta.

Aktualnie gdybym miał kupić kocioł poszedłbym w pellet także od tego producenta.

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz sprawdzałem interesuje mnie nie tyle moc kotła co bardziej firma i niezawodność

Ja bym się jeszcze zastanowił nad obsługowością kotła a konkretnie jak często trzeba czyścić kocioł z osadów które się tam gromadzą i przyczyniają się do spadku sprawności kotła co przekłada się na większe zużycie opału .Ma na to wpływ budowa kotła czyli komora spalająca ,palnik ,sterownik  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.