Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Zawór 3D


konwera007

Rekomendowane odpowiedzi

Na twoim schemacie są 2pompy a na foto widzę 3szt czyli jakaś niezgodność foto ze schematem?Do czego ta trzecia?

Wygląda na to że masz kocioł w układzie zamkniętym bo nie widzę rury do naczynia wyrównawczego.

Jeżeli tak to prawdopodobnie brak zabezpieczeń dla układu zamkniętego czyli naczynia przeponowego i urządzenia schładzającego jest jedynie ZB a i pewnie producent tego kotła nie dopuszcza go do pracy w układzie zamkniętym.Jednym słowem instalacja niebezpieczna.

3 pompa jest od cyrkulacji. Naczynie wyrównawcze mam do góry domu ale jak uzupełniam raz w roku wodę to mam wąż wyciągnięty w kotłowni którym nadwyżka wody spływa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pompa jest od cyrkulacji. Naczynie wyrównawcze mam do góry domu ale jak uzupełniam raz w roku wodę to mam wąż wyciągnięty w kotłowni którym nadwyżka wody spływa.

W którym miejscu do kotła jest wpięta rura do naczynia?3cia pompa zmyliła mnie swoim gabarytem)zazwyczaj do cyrkulacji CWU stosuje się małe pompki 1/2" jak w załączniku

post-32948-0-22579100-1516873079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu do kotła jest wpięta rura do naczynia?3cia pompa zmyliła mnie swoim gabarytem)zazwyczaj do cyrkulacji CWU stosuje się małe pompki 1/2" jak w załączniku

ta biała rurka to ona wychodzi w kotłowni i to jest od przelewu.

post-76940-0-87849300-1516890153_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o wskazanie miejsca podłączenia rury do naczynia PRZY KOTLE i sugeruje abyśmy to wyjaśnili bo to ma wpływ na bezpieczeństwo użytkownika.Rura przelewowa z PEXA to błąd.

Skoro masz naczynie wyrównawcze to kocioł jest zamontowany teoretycznie w "układzie otwartym" Czyżby od kotła szła do naczynia ta druga rura CU (widoczna na foto) do której podpięty jest grzejnik?Jeżeli tak to opcja wpięcia pompy na powrocie nie wchodzi w grę,tylko na zasilaniu(za mała odległość naczynia od grzejnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o wskazanie miejsca podłączenia rury do naczynia PRZY KOTLE i sugeruje abyśmy to wyjaśnili bo to ma wpływ na bezpieczeństwo użytkownika.Rura przelewowa z PEXA to błąd.

Skoro masz naczynie wyrównawcze to kocioł jest zamontowany teoretycznie w "układzie otwartym" Czyżby od kotła szła do naczynia ta druga rura CU (widoczna na foto) do której podpięty jest grzejnik?Jeżeli tak to opcja wpięcia pompy na powrocie nie wchodzi w grę,tylko na zasilaniu(za mała odległość naczynia od grzejnika)

Z tego się orientuję to właśnie tak jest z tą rurą od kotła do naczynia. Grzejnik jest z to wpięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego się orientuję to właśnie tak jest z tą rurą od kotła do naczynia. Grzejnik jest z to wpięty.

Pokaż miejsce wpięcia rury do naczynia przy kotle plis) bo to jest istotne, nie ma naniesionego naczynia na twoim szkicu.Podejrzewam że jest tak jak w załączniku i obym się mylił)

post-32948-0-95105100-1516898178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złą sytuację z podłączeniem naczynia "ratuje" trochę dobre podłączenie 3D, bo od strony pompy i naczynia nigdy nie jest zamknięte.

To oczywiście żadne usprawiedliwienie, ale widziałem już sytuacje, gdzie siłownik zamykał od strony pompy, a pod zaworem bezpieczeństwa (ten na szczęście był na kotle) stała kuweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dodać zas twórczość HYDRAULIKA a może tak i po sprawiepost-1379-0-97358000-1516901104_thumb.jpg

Wypróbowany i sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyłączyłem cwu bo miałem wymuszony obieg na stałe. Zauważyłem że temp powrotu spadła o 10* z stosunku do tego jak była włączona. Pompa cwu miała się włączać po spadku temp 46* i najbardziej dziwi mnie to że że temp w bojlerze jest taka jak na kotle pomimo że zawór skręciłem tak aby więcej szło na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik ładuje się grawitacyjnie - nie ma zaworu zwrotnego na obiegu CWU.

Ustawienia zaworu 3d nie wpływają na CWU - to niezależne obiegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d nie chroni powrotu

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Coraz ciekawiej.... :)

Znam co najmniej trzy sposoby  jego zamontowania, kiedy chroni powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie tak wykolegowalem chcialem 4d aby dzialal na powrot i na zasilanie instalacji to mi doradzil hydraulik 3d , do tego jeszce jak sie pytalem czy napewno dobrze to chlop mowi panie 20lat to robie no i oczywiscie musial przyjechac jeszce raz bo zle glowice zamontowal.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.