Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Węgla W 2018 Roku.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tutaj proszę o cenach węgla. Każdy użytkownik forum może zakładać nowe wątki na inne tematy - proszę korzystać z tej możliwości w przypadku chęci dyskusji na inny temat niż w danym wątku.

Link do dyskusji wydzielonej z tego wątku: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena węgla ukraińskiego obecnie to 400 PLN za tone orzecha w hurcie przy zakupie 5 tysięcy ton, należy doliczyć marże i podatek czyli finalnie pewnie koło 650 zeta za tone, jak ktoś chce polski węgiel to musi zapłacić 900-1100 za tonę w zależności od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z Warmińsko-mazurskiego :http://zatorze.com.pl/oferta/opal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na kopalni teoretyczna tona węgla kosztuje 750 to jakim cudem składy będą mieć taki węgiel po 700 czy 800 zeta,  to by się nie opłacało, chyba, że ktoś ma szczęście. Oczywiście to teoretyczna tona bo kopalnia nikomu nie sprzeda tonę czy dwie a nawet 40 to nie te czasy kiedy się dawało flaszkę na bramie :) Jestem w stanie powiedzieć, że wszystko poniżej 900 za tone to ruski węgiel niestety prawda jest brzydka :) Ale każdy wierzy w co chce, ja pale ruskim bliżej nieokreślonym za 660 tona nawet się fajnie spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki1212 napisał:

Jestem w stanie powiedzieć, że wszystko poniżej 900 za tone to ruski węgiel niestety prawda jest brzydka :)

Nie wrzucałbym wszystkiego do jednego wora.Np węgiel silesia jest poniżej 900zł i nie tylko on-nie wydaje mi się by firmy,które prowadzą sklep internetowy sprzedając węgiel workowany ryzykowałyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
11 godzin temu, miki1212 napisał:

Skoro na kopalni teoretyczna tona węgla kosztuje 750 to jakim cudem składy będą mieć taki węgiel po 700 czy 800 zeta,  to by się nie opłacało, chyba, że ktoś ma szczęście. Oczywiście to teoretyczna tona bo kopalnia nikomu nie sprzeda tonę czy dwie a nawet 40 to nie te czasy kiedy się dawało flaszkę na bramie :) Jestem w stanie powiedzieć, że wszystko poniżej 900 za tone to ruski węgiel niestety prawda jest brzydka :) Ale każdy wierzy w co chce, ja pale ruskim bliżej nieokreślonym za 660 tona nawet się fajnie spala.

Sprawdź sobie ceny na kopalni , np zwykły groszek na kopalni halemba kosztuje teraz 560zł , wystarczy go przemielić i masz ekogroszek , tylko akurat ten srednio sie do tego nadaje ale są kopalnie z weglem płomiennym co sprzedają po 600-700zł a i taniej tylko kwestia zmielenia tego ,  bo ekogroszek to nie cudowny wynalazek tylko zmielony na odpowiednią wielkość wegiel , 5-25mm i tyle , a zmielić mozna kazdy rodzaj od kostki,orzecha,orzecha2,groszku, ot cała filozofia ale najpierw trzeba zrobić pranie mózgu i nzawać to dziwacznymi nazwami i wtedy robi się lepiej , ja nie kupowałem na składzie retopala czy pieklorza tylko (Piast-retopal) bo (chwałowice-pieklorz) był grubszej frakcji , gość w składzie nie wie co to pieklorz,retopal i inne dziwaczne nazwy bo kupuje opał bezpośrednio z kopalni i operuje nazwą kopalni ot i tyle  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Kto z was handluje węglem skoro tak "dobrze" zna temat baa nawet wie co jak się robi? Hehe no właśnie to są niestety wasze pobożne życzenia, to tak jakby piekarz z klientem rozmawiał o pieczeniu chleba i klient tłumaczył jak co się robi i za ile :) A piekarz na to, tak se to tłumacz :) Ale ok niech i tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, berthold61 napisał:

Sprawdź sobie ceny na kopalni , np zwykły groszek na kopalni halemba kosztuje teraz 560zł , wystarczy go przemielić i masz ekogroszek , 

Samo skruszenie pociąga za sobą odpad, powstanie miał , którego cena już jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Nie trzeba być żadnym filozofem , tu masz zestawienie kopalń i ich ceny , mozesz wysłać tira niech ci przywiezie a ty sobie zmielisz ,przesiejesz jak wolisz

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/kopalnie-wegla-kamiennego

Pytam po raz kolejny robiłeś tak komercyjnie i odniosłeś sukces czy to tylko takie gadanie sprzed ekranu popijając kakao?

Wyślij tira chociaż tir jest drogi lepiej wysłać wannę, niech ci najpierw sprzedadzą potem zapłać no i zmiel, przesiej, zapakuj itd.,  sprzedaj z zyskiem i wtedy pogadamy bo na razie jest rozmowa jak z dzieckiem dosłownie. O reszcie szczegółów nawet nie wspominam skoro nie ogarniasz podstaw. Szkoda bić pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem o co ci tak dokładnie chodzi bo jakos niejasno się wyrażasz , ja kupuję eko na składzi 3 km od domu i gosciu nigdy nie nazwał ekogroszku jakąś dziwaczna nazwą typu sibugol,czrna perła, ammakgold czy innymi zmyslnymi nazwami , mówi mam Piasta po 760zł oraz Chwałowice po 800zł i tyle to mam na mysli , inni kupuja wegiel z 5 kopalni mieszają go ze sobą jeszcze inni miela i tez mieszają i to jest normalne bo przeciez to jest wegiel a z wegla robi się tzw ekogroszek a ekogroszek to nie jest jakiś specjalny wyrób tylko zwykły wegiel czasem mieszany z kilku w odpowiedniej granulacji nic wiecej i myslę ze zakończymy temat bo chyba z tym się zgodzisz co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ta sraka? Ja kupuje Ekomiał z Pgg i jestem mega zadowolony. Ruskie mi są obce, bo skoro mam za 700 zł tone pewnego polskiego opału to po cholere mam ruska w tej samej cenie szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na podkarpaciu ceny bez wiekszych zmian tj,. skład Taurona   - Sobieski orzech II 680 -bez zmian w porównaniu do ub roku. , retopal tylko podrożał o 50zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janikp80 napisał:

O co ta sraka? Ja kupuje Ekomiał z Pgg i jestem mega zadowolony. Ruskie mi są obce, bo skoro mam za 700 zł tone pewnego polskiego opału to po cholere mam ruska w tej samej cenie szukać. 

Janik nie wiadomo co kupiliśmy mimo, że sprzedawała PGG:

22 godziny temu, miki1212 napisał:

Skoro na kopalni teoretyczna tona węgla kosztuje 750 to jakim cudem składy będą mieć taki węgiel po 700 czy 800 zeta,  to by się nie opłacało, chyba, że ktoś ma szczęście. Oczywiście to teoretyczna tona bo kopalnia nikomu nie sprzeda tonę czy dwie a nawet 40 to nie te czasy kiedy się dawało flaszkę na bramie :) Jestem w stanie powiedzieć, że wszystko poniżej 900 za tone to ruski węgiel niestety prawda jest brzydka :) Ale każdy wierzy w co chce, ja pale ruskim bliżej nieokreślonym za 660 tona nawet się fajnie spala.

Trzeba zapytać kolegi, z której wschodniej kopalni pochodzi nasz węgiel ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, colover napisał:

średnia na tym forum.

Na średnią tego forum bym nie patrzył.Niektórzy przesadnie zaniżają spalanie węgla i/lub nie wliczają w to spalone drewno bo np dostał gdzieś za flaszkę kubik.

To tak jak z autami,czytasz na forum,że pali 5l a jak je kupujesz to nagle wychodzi 7l bo ty nim jeździsz a nie się toczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.