Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma Czy Skamp-Pv13


andrejus17

Rekomendowane odpowiedzi

Pozmieniać to można w każdym ,ja mam akurat ten i mi wystarcza , wtedy jak zamawiałem to sterowniki to była dla mnie czarna magia i z najgłupszymi pytaniami mordowałem Suspensera :-)Teraz bym wziął ten wyższy model bo okazało się że będę miał trzy pompki a mój obsługuje dwie i w tamtym miałbym chyba czujnik temperatury powrotu do kotła ale poradziłem sobie montując termoparę na powrocie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że w SPPV2L dolicz 119 zł za pierwszy rok używania e-kotłowni (jeżeli będziesz używał a w pełnej wersji pierwszy rok jest za darmo) i kilkadziesiąt zł za kolejny czujnik (w zestawie są tylko 2). Różnica między pełna wersja zmniejsza się już do 200 zł i dlatego ja wziąłem pełna wersje z wszystkimi czujnikami i obsługa zaworu mieszającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy do tego dodać że SPPv2 jest dobrym  sterem, daje spore możliwości w sterowaniu kotłem ale IMHO nie jest sterem dla ludzi którzy wymagają by obsługę kotła ograniczyć do minimum dążąc do jak najmniejszego zużycia opału. Należy zdawać sobie sprawę z tego że kilka razy w roku należy zmienić jego ustawienia i to w wersji minimum. Ja swój SPP kontroluje codziennie i zawsze coś tam można poprawić ;), zwłaszcza  gdy są duże wahania temp na zewnątrz ale traktuje to jako dobrą zabawę, ponieważ jest to mój pierwszy sezon na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku SPPv2 i klasy V-ej jest jednak róznica

 

Tu można pracować na tym, co było znane wcześniej, tj. np. 3sekundy praca / 18sekund pauza, dmuchawa 46, rozruch2, tło:20

i korygować te dane wyjściowe dla automatu jak jest konieczność. To w zasadzie sprowadzić się może do zmiany samej pauzy np. na 15sekund lub 21sekund zalezy jaki węgiel i jaki rozbiór ciepła i korekcji dmuchawy na bieg 42 albo w drugą stronę pod 49

 

albo wybrać wersje sterowania napisaną pod sv200 i stosowana dmuchawę, tj modulacja mocy (liniowo), wówczas sterownik sam dawkuje, sam dobiera powietrze, nie ma nastaw podawania, nie ma rozruchu, nie ma tła, nie ma zadawanej siły nadmuchu. Jedyna sprawa do której mamy dostęp w menu użytkownika sprowadza się do wyboru mocy max. np.13kW i druga sprawa to współczynnik korekcji powietrza dla danego paliwa i to wszystko np. moc 13kW, korekcja powietrza +5..... - gotowe.

 

Dla mnie jest to proste, ale jak ze wszystkim każdy jest do czegoś przyzwyczajony i przekonany. Nowy użytkownik musi poznać dany sterownik i tu cała prawda

Grunt, aby instalacja była poprawnie wykonana, to wówczas wszystko dobrze pracuje i ładnie spala bez szarpania i problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czyli kocioł daje radę, cieszy mnie to , ponieważ 2 dni temu zamówiłem taką 13-tkę z palnikiem SV-200 N. Ale ciągle biję się z myślami, jak to u mnie będzie po wymianie kotła z 20 kW defro 13 lat, na skampa. Przy obecnych mrozach w domu niby 20, 21 stopni, ale czuć chłodem i wychodzi brak docieplenia. Z ciepła właściwego wyszło zapotrzebowanie ok.13, 14 kW, fachowiec hydraulik powiedział bierz pan podajnikowy 20 kW, a ja zrobiłem po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "n" nie musisz być ginekologiem żeby wyczyść komorę napowietrzania strefy paleniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ponieważ rozważam montaż kociołka Skamp PV czy jest jakiś użytkownik tego kotła z okolic Katowice, Mysłowice, Sosnowiec żeby zobaczyć jak działa w warunkach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukaj też na forum bolecki.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam zainteresowanych kotłem Skamp-pv. Użytkuję ten kocioł od lipca 2018, to ja zadawałem rok temu kilka pytań, a ponieważ nie widzę żadnych konkretnych opisów działania to może coś napiszę. Kocioł 13 kW, palnik SV-200 N, dmuchawa 80 W, sterownik Talos, do ogrzania 100 m2, tylko grzejniki dwupłytowe, bojler 120 litrów, ocieplony tylko strop. Stary piec - spalanie 5 do 5,5 tony grubego węgla na sezon, do teraz od lipca {grzanie wody} spalone 3,4 tony ekogroszków 3 gatunków - polskie, rosyjskie, nie wiadomo jakie. Palnik spala naprawdę wszystko, tylko popiołu jest raz więcej raz mniej. Obecnie najbardziej sprawdza się mieszanka po worku każdego rodzaju. Sterownik działa w dwustanie, bo w automacie  trochę za dużo dmuchał i palił. Piec kupiłem sam, wbrew starym hydraulikom { Panie tylko 20 kW}, 4 hydraulik, który zechciał go podłączyć zostawił mnie z kotłem i pojechał. Ale powoli z pomocą Panów Fachowców z Technixa  i Sekomu nauczyłem się go obsługiwać. Nie jest to żadna reklama, to są Fachowcy ! Tłumaczą cierpliwie, są pomocni i zależy im na kliencie.  Mam szczególne uznanie dla szefa Grzegorza i serwisanta Jarosława za sposób rozwiązania pewnych problemów wynikających z konstrukcji, która jest nowością. Obecnie pali się cicho, spokojnie i oszczędnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
7 godzin temu, mirkoko napisał:

Witam zainteresowanych kotłem Skamp-pv. Użytkuję ten kocioł od lipca 2018, to ja zadawałem rok temu kilka pytań, a ponieważ nie widzę żadnych konkretnych opisów działania to może coś napiszę. Kocioł 13 kW, palnik SV-200 N, dmuchawa 80 W, sterownik Talos, do ogrzania 100 m2, tylko grzejniki dwupłytowe, bojler 120 litrów, ocieplony tylko strop. Stary piec - spalanie 5 do 5,5 tony grubego węgla na sezon, do teraz od lipca {grzanie wody} spalone 3,4 tony ekogroszków 3 gatunków - polskie, rosyjskie, nie wiadomo jakie. Palnik spala naprawdę wszystko, tylko popiołu jest raz więcej raz mniej. Obecnie najbardziej sprawdza się mieszanka po worku każdego rodzaju. Sterownik działa w dwustanie, bo w automacie  trochę za dużo dmuchał i palił. Piec kupiłem sam, wbrew starym hydraulikom { Panie tylko 20 kW}, 4 hydraulik, który zechciał go podłączyć zostawił mnie z kotłem i pojechał. Ale powoli z pomocą Panów Fachowców z Technixa  i Sekomu nauczyłem się go obsługiwać. Nie jest to żadna reklama, to są Fachowcy ! Tłumaczą cierpliwie, są pomocni i zależy im na kliencie.  Mam szczególne uznanie dla szefa Grzegorza i serwisanta Jarosława za sposób rozwiązania pewnych problemów wynikających z konstrukcji, która jest nowością. Obecnie pali się cicho, spokojnie i oszczędnie.

 

Ale z powierzchni ogrzewanej wychodzi że bardzo dużo spalasz , ja do grudnia grzałem 120m2 a od grudnia 160m2 i spaliłem do teraz 2 tony ekogrocha retopala ,  dziwię ci się że palisz w dwustanie , u mnie pyka na pid ,płomyk ledwo co ma z 5 cm , na dwustanie sama sadza w kotle się robiła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dom w którym mieszkam został wybudowany z poważnymi błędami, zawsze był zimny. Ściany nie mają ocieplenia, jest wysokie nieogrzewane podpiwniczenie, pewnie stąd takie spalanie - troszkę ponad 3 tony. W sterowniku Talos jest licznik 5 dni, w obecnych temperaturach pokazuje od 12 kg do 17 kg. Jak było       -10 stopni, to pokazywał od 25 do 28 kg. Palę ekogroszkami rosyjskimi , dają dużo popiołu, a ciepła to chyba nie za dużo. W porównaniu ze starym piecem jestem zadowolony. Przy pracy w automacie rzeczywiście w kotle było szaro, w dwustanie jest troszkę sadzy ale nie jest to problem. Może mój sterownik Talos  ma jakiś błąd, bo ze 2, 3 dni działa jakby dobrze, a później zaczyna dmuchać i sypać jak szalony. Obecne ustawienia w dwustanie to 6s podawanie, 50 s przerwa, dmuchawa 60 %, na kotle 56 stopni, wykres temperatury to sinusoida +/- 2 stopnie, pracuje ok 6, 8 minut i w czuwaniu też jest tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Pieklorz czy skamp 13kw jest przystosowany do inastalacji zamkniętej?
I czy 9 mini również można zamknąć?

Który z tych 2 będzie lepszym rozwiązaniem na 100m ( z możliwościa za ok 4 lata rozbudową na 140m) ściana suporek 24cm + pustka pow 6cm + cegła 12cm + styro 12cm.

9-tka da radę to uciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.