Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma Czy Skamp-Pv13


andrejus17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

  Jestem przed wyborem kotła. początkowo miał być to defro sigma 16kw lecz kolega z forum  polecił skamp-pv 13kw  z większym palnikiem sv 200n pnieważ defro 16kw byłby  za duży.  

 

 Na stronie ciepłowłaściwe obliczałem zapotrzebowanie mojego domu na energię cieplną. wyszło że potrzebuje 14KW

Obawiam się czy skamp z wiekszym palnikiem bedzie wystarczający? 

 

 Sekom jest w klasie 5 a  czy  nie lepiej inwestować w klasę eco design ? 

 

 

A tak poza tematem , zastanawia mnie czym kierują się ludzie którzy decydują sie na kocioł zasilany pelletem ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem , zastanawia mnie czym kierują się ludzie którzy decydują sie na kocioł zasilany pelletem ?

Bardziej komfortowa obsługa

-czyściej w kotłowni

-mniej zasyfiony kocioł

-mniej popiołu który można wykorzystać

jako nawóz

-nie upieprzysz się po łokcie w sadzach i

pyle węglowym

Prawda,że spalisz większą ilość pelletu ale cenowo przy tej cenie ekogroszku wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką moc ma taki skam z sv200 ?  

 

Co do pelletu, czy ktokolwiek myslał nad produkcją pelletu dla własnego użytku? Jestem rolnikiem, mam dostęp do słomy. Czy gra jest warta świeczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skamp-PV posiada moc 13 i 20 Kw (cytat ze strony  http://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skamp-pv/#1444300654691-e081e086-5ad3 ) " Skam-PV 20 dobierać do budynku tak jak starsze konstrukcje o mocy 15-16kW" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem że ma 13kw , taki byłby za mały dla mnie , pytanie jaką moc generuje skamp-pv13 z z większym palnikiem sv-200n I czy to jest moc nominalna-maxymalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj kolegę Pieklorz z tego forum uczestniczył w konstruowaniu kociołka i badaniach udzieli ci wyczerpujących odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie rozumiem. Przepraszam ale pogubiłem się , w jakiej konfiguracji kocioł osiągnie 15 kw ? Taka moc byłaby idealna ponieważ według audytu na ciepłowłaściwe.pl  zapotrzebowanie domu na energie cieplną to 14 kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyzwoitym paliwie z Sv200n te 15 pod 15,5kW uciągnie w tym mniejszym wymienniku

Przy sv200 13kW jest mocą max.

 

Na jakim dokładnie paliwie jest to testowane / ustawiane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh panowie...

Ostatni wpis bo sylwestra mamy a o kotłach to można od 2go debatować.

 

Normalnie pv13kW jest z sv200 i ten zestaw to max. 13kW

 

Kolega pisał, że ktoś przedstawił propozycje z Sv200n a z tym palnikiem można liczyć na 15 pod 15,5kW w tym mniejszym wymienniku

 

Badania były na Anmag Gold a także na ekogroszku z firmy Konzbi w ich fabrycznym pakowaniu (zgodnie z normą paliwo handlowe) wg tego co piszą na stronie pewnie jest to ekoret.

Sami sprawdzaliśmy jeszcze na groszko-miale z lokalnego składu oraz na skarbku z piekar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje dla mnie są wystarczające.

 

Wszystkie dobrego w Nowym Roku i dalszych sukcesów i rozwoju produktu życzę.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Andrejus : co do pieca to patrz na wynik http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1k5z

 

To jest moja hacjenda i ma od 12 listopada skampv 13kw. Aktualnie ma nastawę 6,5kW i jedynie w nocy przy minus 4 zaczyna pracować na stałe i nadal ma ok 40% mocy w zapasie ( aktualnie węgiel 21MJ, a czeka 27MJ na mrozy)

Nie mam bojlera jeszcze podłączonego, ale to z innej przyczyny. Zapotrzebowanie na węgiel teraz to niecałe 18kg/24h. 

Przy paleniu ciągłym nie musisz mieć dużej mocy bo jedynie uzupełniasz straty.

 

Rękawiczki lateksowe, raz na 3 dni czyszczenie , raz na tydzień napełnianie i nawet się nie pobrudzi człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to dzisiaj pisałem w dwóch miejscach, ale moim zdaniem ten nowy pellet węglowy Varmo jest do palnika sv-200 rewelacyjnym paliwem

Chyba 2dni temu zasypałem ostatnie 3worki 25kg, dzisiaj podjechałem po kolejne 20woreczków

Pojawiło sie nowe pakowanie po 20kg, papiery z ostatniej dostawy (zbadana próbka paliwa) 29,6MJ, popiołu z tego tyle, co kot napłakał, czysto na wymienniku.

dla mnie rewelka, póki co do -6st.C na zewnątrz swoją chatę daję rade dogrzać, na bok odłożyłem kilka worków kamiennego na większy mróz, jakby nowe Varmo nie dało rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Co do pelletu, czy ktokolwiek myslał nad produkcją pelletu dla własnego użytku? Jestem rolnikiem, mam dostęp do słomy. Czy gra jest warta świeczki? 

Pellet ze slomy tylko do komina systemowego, ceramicznego. Zaden wlad nie wytrzyma i zgnije. Sloma ma duzo chloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyzwoitym paliwie z Sv200n te 15 pod 15,5kW uciągnie w tym mniejszym wymienniku

Przy sv200 13kW jest mocą max

Po przeróbce skampa 13 kw o ile większy jest płaszcz wodny?  Czy przerabiałeś kocioł skamp pv13 wcześniej dla kogoś, mam wrażenie że wyznaczam nowy tor wśród kotłów , taki pośredni kocioł między skamem 13 KW a 20 KW. 

Chciałbym być pewny że takie przeróbki mają sens i bedzie to działać bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sv200 13kW jest mocą max.

 

Tak z czystej ciekawości, sprawdzałeś jakie jest minimum logistyczne dla tego palnika?

W sensie ile potrzebuje spalić przez dobę żeby przeżyć grzejąc tylko kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardziej złożone, bo zależy od danego węgla, ciągu kominowego...

sam w domu jak paliłem, to bojler w strefach utrzymuje bez wygaszenia (ok.5-7kg/24h w moim przypadku na rodzinę 3dorosłe osoby i 2 dzieci)

Dane paliwo bez niczego utrzyma się 40minut bez aktywnego podtrzymania, w innym paliwie trzeba cosik dosunąć i do dmuchać co ok. 20-22minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proszę osoby z doświadczeniem w użytkowaniu kotła Skamp-pv 13 o odpowiedzi na moje pytania.. Mam dom o powierzchni użytkowej 90 m2, na 2-metrowym podpiwniczeniu, mur to cegła, powietrze, gazobeton, otynkowany, raczej słabo ocieplony, Obecnie ogrzewam kotłem Defro 20 kW zasypowym z 2005 roku, spalam w sezonie ok. 5 ton grubego węgla, piec niewygaszany, tylko się rusztuje i dosypuje.Temperatura na piecu przeciętnie 43/ 44 stopnie, w domu ok. 21 stopni, oprócz silnych mrozów.. Czy kocioł Skamp-pv 13 kW wystarczy, bo bardzo mi się on podoba.

Czy jest różnica w ilości opału między tym kotłem a tymi z retortą - czyli po prostu, czy jest to kocioł oszczędny? Czy chodzi tu bardziej o wymogi 5 klasy ? Na dotację nie mam możliwości. Czy ten kocioł dymi, ponieważ chciałbym ogrzewać wodę w lato, a wokoło mam sąsiadów. Jak sprawdza się palnik SV-200, Ile lat może działać bez przepalenia, a w razie czego ile on kosztuje ? Jeżeli ktoś używa ten kocioł to proszę o konkretną relację jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , mam ciut większy dom , również ocieplenie bez szału . Skam PV 13 zainstalowany i uruchomiony 10 września. Daje radę spokojnie , jak węgiel dobry to popiół z szuflady raz na 3-4 dni. Przez pierwsze 3 miesiące spaliłem równo tonę średniego ekogroszku. Teraz mam zmniejszone podawanie a i tak elegancko dobija do zadanych temperatur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kocioł wygląda na oszczędny, A jak wygląda dym podczas palenia, coś widać z komina, czy jest ten dym dokuczliwy, czy ustawienie sterownika jest mocno skomplikowane ? Tzn. czy trzeba się "nagrzebać" i ciągle coś zmieniać, żeby kocioł poprawnie pracował ? Raczej chciałbym kupić ten kocioł z najprostszym sterownikiem. Poproszę w miarę możliwości o jeszcze jedną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , ja za sugestią Suspensera mam sterownik SPPV2L i jak uruchomiłem kocioł to wszystko szło samo bo Jarecki wgrywa ustawienia pod PV-13 . Teraz się trochę wyedukowalem nękając w/w i czytając na forach i troszkę zmieniam ustawienia bo testuje różne ekogroszki. Z komina widać falujące ciepłe powietrze , jak wchodzę go szurnąć to bardzo nie ma co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.