Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Spalac Drewno W Kotle Mialowym Z Nadmuchem ?


netgear89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na poczatku powiem ze od niedawna jestem posiadaczem malego domu niepodpiwniczonego 100m2 z czego 20m2 to garaz w kotlowni zainstalowany jest piec zasypowy mialowy firmy faustmann z wagrowca wedlug tabliczki na piecu zakres jego mocy jest od 4.5kw do 15kw piec posiada sterownik tmk wrzesnia oraz dmuchawe zainstalowana na dole  z lewej strony pieca z tego co wiem jest to piec w ktorym spala sie mial zasypuje sie rozpala od gory i zapomina o nim na kilkanascie godzin niestety teoretycznie po porzednim wlascicielu zostalo okolo pol tony mialu roznymi sposobami probowalem go spalac raz lepiej raz gorzej wczesniej nie mialem okazji palic takim poliwem w swoim rodzinnym domu. piec nie posiada szybra na czopuchu posiadam spora ilosc drewna bukowego ktore chcialbym w nim spalic tylko nie bardzo wiem jak z dmuchawa to chyba mija sie z celem ze wzgledu na szybkie wydmuchiwanie opalu czy mozna w nim rozpalac od dolu i dozucac drewno na gore ? sterownik mam ustawiony na 52 stopnie w miare rozpalania jest ok ale jak juz sie nagrzeja grzejniki woda w kotle sie wymieni to potrafi podskoczyc do 60-65 a nawet 70stopni obecnie mieszam ten kiepski mial troche z drewnem i pale od gory ptrzy dmuchawie sa dwie wajchy jedna od powietrza wtornego a druga od pierwotnego jest to troche denerwujace poniewaz trzeba ta ciagle ustawiac jak wieje wiatr mocniej lub jak mniej szczegolnie ta ktora podaje powietrze pod ruszt da ktos jakas dobra instrukcje jak w tym kotle palic czym najlepiej i na jakich ustawieniach lacznie z przedmuchami? proszę o pomoc dziekuje i pozdrawiam jeśli będzie trzeba mogę kliknąć foty kotla i instalacji instalacja prosta z pompka cyrkulacyjna do tego kociol ogrzewa bojler 100l posiada zawor roznicowy nie mam zadnych zaworow 3d ani 4.d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać po polsku, stosując znaki interpunkcyjne? Tego nie da się przeczytać, a co dopiero zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spalisz ten buk bez dmuchawy, że stałą szczczeliną pp i pw, oczywiście od góry. Temp na kotle najlepiej jak będzie 70 _ 80 * i metodą przepalania 2 , 3 razy a i 4 razy na dobę. Ostatecznie po wypaleniu wsadu możesz dokładać 1 - 2 kawałki , nie więcej , tak aby całe drewno się o paliło. Szyber jest zbędny a nawet szkodliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać po polsku, stosując znaki interpunkcyjne? Tego nie da się przeczytać, a co dopiero zrozumieć...

 

hamis sorry wiem ze trochę bez składu ten wpis ale pisałem tak bezpośrednio co przychodzilo mi do glowy żeby zawzec najwięcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spalisz ten buk bez dmuchawy, że stałą szczczeliną pp i pw, oczywiście od góry. Temp na kotle najlepiej jak będzie 70 _ 80 * i metodą przepalania 2 , 3 razy a i 4 razy na dobę. Ostatecznie po wypaleniu wsadu możesz dokładać 1 - 2 kawałki , nie więcej , tak aby całe drewno się o paliło. Szyber jest zbędny a nawet szkodliwy.

aktualnie pale mieszanke miału i drewna od góry z dmuchawa później robie tak jak mówisz dozucam jeden klocek na zar jeśli male to dwa nie więcej tak by się stale palily i podtrzymywaly temperaturę nie pale cale dobe rozpalam po pracy około 16-17 kolo 22 jak klade się spac dozucam na zar drewno kociol  w nocy się wygasza tylko jak palic bez dmuchawy samym drewnem? drzwi popielnikowe musiałbym mieć caly czas otwarte by był ciagly dopływ powietrza boje się tez ze moglo by to zabardzo rozdmuchać piec. nie jest to szkodliwe dla kotla mojego typu oraz komina dozucania tego drewna na zar? skoro jest zasypowy oraz gornego spalania. czy mogę w tym kotle spalac normalny wegiel typu orzech lub marketowy ekogroszek w workach? było by to dlamnie dość wygodne rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialowiec i to typowy jestem z pomorskiego niewiem skad tutejsze składy wegla zaopatrują się w niego a orzech w tym spale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnie że spalisz u mnie najlepiej sprawdza sie orzech II.

 

a co tez posiadasz tego typu piec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie bufor ciepła i będziesz palił cały czas 80 C jak zgasnie w piecu będziesz miał ciepło z bufora na noc

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

trochę czytałem i myslalem nad buforem ciepla ale niewiem czy będzie miało to u mnie sens kociol wygasł mi o 24 było na zewnątrz -5 az do 8 rano teraz w termometr wali slonce to niewiem ile jest ale co do slonca to ogrzewa mi wlasnie dom nie pale w piecu a w pomieszczeniach mam 23 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim miałowcu Red-Uni palę orzechem drobnym. Zmniejszyłem komorę zasypową szamotem i zasypuję obecnie 12-14kg orzecha,odpalam oczywiście od góry. Zasyp pali się przy obecnych temperaturach około 10-12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tez posiadasz tego typu piec ??

Mam zwykłego górniaka UKS-N z dmuchawą i sterownikiem(PID),zasypuję ok.25kg węgla i rozpalam od góry. Cały zasyp pali się ok 20 godzin temp. zadana 55st.czasem trochę podbije o 3-5st.Przy tym sposobie palenia ważna jest szczelność pieca żeby się nie rozbujał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Pany ja zebym mogl spalac grubszy wegiel to chyba musialbym przerobic klapke przy dmuchawie obecnie fabrycznie jest tak ze tam gdzie jest wylot powietrza pod ruszt jest klapka z tym ze nie taka gdy dmuchawa chodzi to sama sie otwiera na ala zawiasie tylko jest reczne sterowanie przy dmuchawie (taka sama jest druga wajcha do powietrza wtornego nad palenisko tez ustawia się recznie) musze wajcha pokrecic i ustawic czy to na pol otworu trzy czwarte czy jak tam chcem to mnie meczy jes uciążliwe nie ma przez to stabilnej pracy kotla z moich zadanych 52 zawsze skacze na około 60 a zdazalo się ze 70 wtedy musze bardziej przymykać i tak w kolko mysle ze tez pieca niebde zasypywal do pelna tylko palil mniejszymi porcjami żeby starczylo na te 7-8godzin od przyjścia z pracy do polnocy. macie w swoich popielnikach pojemniki w które wpada popiol czy z popielnika bezpośrednio wybieracie? czy podczas pracy dmuchawy ten popiol wam nie fruwa? przed każdym rozpaleniem czysiccie popielnik? spotakl się ktoś gdzie w markecie typu obi leroy bricoman z takim workowanym groszkiem o który mowi kolega spidoman? jest roznica miedzy "groszkiem" a "ekogroszkiem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.