Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palniki Pelletowe


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bojler napisał:

Witam. Widzę Panowie, że dużo piszecie o palniku ABARTH. Nie dziwie się bo to nowość i ta cena? Każdy ma pytania. Tez stałem przed dylematem co kupić, jaki palnik wybrać i prawdę mówiąc jak człowiek naprawdę chce coś kupić to pustka w głowie. Choć wybór jest teoretycznie duży to tak naprawdę ciężko podjąć decyzję. Tej firmy nie chcę, tamten za drogi, ten nie pasuje. Analizując ceny palników na pellet 15-20kW złapałem się za głowę. Jak tania oferta to okazuje się , że cena z vat 8% trzeba dopłacić lub montaż z uruchomieniem za 800zł. Znalazłem palnik Abarth. Prosta konstrukcja( nie ma co się zepsuć) palniki z certyfikatem Ce dodatkowo przebadane w Instytucie cena 2500zł  połowę niższa niż inne a do przeróbki starego pieca co chcecie wstawiać palnik za 4500zł????. Mam już go 11miesięcy druga zimę już pracuje i co? Działa super. Pozdrawiam tych co przepłacili.

Nie wczytałem się w treść dyrektyw: https://www.ce-polska.pl/deklaracja-zgodnosci-we?gclid=Cj0KCQiAvP6ABhCjARIsAH37rbRR6z_WhEuf12w8Gk3lDilvN7S2ycdiVSatf6g-uV8goW2ad9QeBwIaAhpFEALw_wcB

ale poszedłem sprawdzić swój palnik i ma znak CE.

Pytanie czy wśród tych norm i dyrektyw jest coś o właściwym spalaniu?

ps Jeśli kolega @bojler nie pojawi się więcej na forum, wpis zostanie usunięty z powodu: niedozwolona reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedEd napisał:

ps Jeśli kolega @bojler nie pojawi się więcej na forum, wpis zostanie usunięty z powodu: niedozwolona reklama

No też mi to lekko podlatuje reklamą, zwłaszcza lista certyfikatów, które mogą wprowadzić czytającego post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedEd napisał:

Pytanie czy wśród tych norm i dyrektyw jest coś o właściwym spalaniu?

Oczywiście, że nie. W dodatku CE można cechować w oparciu o deklarację zgodności i nic nie trzeba badać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RedEd napisał:

Nie wczytałem się w treść dyrektyw: https://www.ce-polska.pl/deklaracja-zgodnosci-we?gclid=Cj0KCQiAvP6ABhCjARIsAH37rbRR6z_WhEuf12w8Gk3lDilvN7S2ycdiVSatf6g-uV8goW2ad9QeBwIaAhpFEALw_wcB

ale poszedłem sprawdzić swój palnik i ma znak CE.

Pytanie czy wśród tych norm i dyrektyw jest coś o właściwym spalaniu?

ps Jeśli kolega @bojler nie pojawi się więcej na forum, wpis zostanie usunięty z powodu: niedozwolona reklama

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Kupując palnik otrzymałem certyfikat i DTR i o tym piszę. Nic nie wspominam o że certyfikat mówi o spalaniu. Ale nadmieniłem , ze palnik przeszedł badania w Instytucie w Łodzi nazwy nie pamiętam i nie chcę przekrecić. A skąd wiem bo może pytałem producenta??????? Więc takie badania Mości Panowie stanowią o dyrektywach i są przeprowadzone zgodnie z normami. Odezwałem się na forum bo ludzie pytali czy ktoś użytkuje takie urządzenie. Ale najwięcej do powiedzenia mają detektywi i krzykacze. Nie chcesz nie kupuj nie podoba się nie kupuj. Ale po co to ten temat został założony? Jeśli piszę , że posiadam i użytkuję i wylew się na mnie wiadro pomyj?

3 godziny temu, eliks napisał:

No też mi to lekko podlatuje reklamą, zwłaszcza lista certyfikatów, które mogą wprowadzić czytającego post.

Wy zajmujecie się reklamą drogich palników więc jest git. A jak piszę, że coś o połowę tańsze chodzi sprawnie to już reklama. Może Wasze zniechęcanie to ukryta reklama? Nie podoba się nie kupuj ale daj się wypowiedzieć innym.

16 godzin temu, HarryH napisał:

Palniki z certyfikatem .... Przebadane ... 

To nie jest celowe wprowadzanie w błąd niby? 

Do największego detektywa. Czy widziałeś ,że nie ma certyfikatu i badań? No tak się składa że certyfikat otrzymujesz z DTR a badania robione w Łodzi. A zapewne spytasz skąd wiem? Bo zapytałem producenta!!! To proste. Zapewne powiesz, ze każdy może tak powiedzieć! To Ci odpowiem, że wiem bo widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o wymiary zewnętrzne  palnika,szczególnie tej części co wchodzi w palenisko w kotle,skoro są użytkownicy tego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bojler napisał:

Wy zajmujecie się reklamą drogich palników więc jest git.

Jacy Wy? Daj mi jakiś przykład jeśli pijesz do mnie albo cofnij te słowa. Nie jest "git" i nie będzie bo codziennie mamy do czynienia z reklamą wszystkiego więc jeśli chcesz tu dalej pisać i ciągnąć tą dyskusję to przestań cytować wyuczone frazesy i pochwal się palnikiem, kotłem, pokaż jak to działa, publiczność jest Twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sambor napisał:

Certyfikat CE nic nie mówi o spalaniu, działaniu danego urządzenia itd.

Natomiast jestem ciekaw czy sam certyfikat palnika w kl 5 będzie spełniał wymogi naszych przepisów o kotłach

Już jestem oblatany w tych przepisach. Nadmienię, że to  mój nie  pierwszy palnik pelletowy ale o tym później. Proszę pamiętać, że klasa 5 dotyczy całego zestawu kocioł z palnikiem. Na ten zestaw musi być wydana klasa 5. Jeżeli montujesz do kotła obojętnie jakiej klasy 4 czy 5 palnik kupiony oddzielnie 5klasy to ten zestaw nie ma 5klasy!!!!!

17 godzin temu, tadpa napisał:

Mogę prosić o wymiary zewnętrzne  palnika,szczególnie tej części co wchodzi w palenisko w kotle,skoro są użytkownicy tego palnika.

Witam. Tak. 120x120x200mm. Wysokość x szerokość x długość paleniska.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem miałem doświadczenia z innymi palnikami. No cóż głupio pisać bo nie były to dobre doświadczenia. Napisze na razie o jednym nazwę też podam bo zostałem z zepsutym palnikiem mimo gwarancji na lodzie!!!!! Kupiłem palnik ECOWARM ES+ było to 6 lat temu. Postanowiłem  przerobić mój  kociołek na ekogroszek(co za nazwa) na pellet. Wybór padł na Ecowarm ES+. Cena 4500zł ładny fajny i zamontowałem. Zadowolony człowiek, że wyzbył się tego ekogroszku i pali w końcu ekologicznie. Radość nie trwała długo bo zepsuła mi się zapalarka. Ilość rozpaleń około 130!!!! Szukam w gwarancji należy się wymiana gwarancyjna. Pisze do sprzedawcy, ten odsyła do producenta ten znowu do sprzedawcy itd. Czysty cyrk. Proszę mi wierzyć musiałem zapalarkę kupić na allegro!? Następnie pojawił się problem z czyszczeniem. Mimo iz używałem różnych pelletów lepszych i gorszych to ruchomy ruszt niekiedy nie dawał rady oczyścić rusztu. Zatrzymywał się sygnalizował awarię i wyłączał się. A w domu zimno. Irytacja kasa wydana a tu lipa. Po dwóch sezonach zmagań nadarzyła się okazja zmiany palnika, ale o tym później bo też z przebojami a palnik górna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojemu zaraz 6 lat minie i zepsuło się: NIC

Może masz pecha kolego, albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kolega nas okłamał. @bojler @kotlawa to ta sama osoba chwaląca ten palniczek. Nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eliks napisał:

Jednak kolega nas okłamał. @bojler @kotlawa to ta sama osoba chwaląca ten palniczek. Nieładnie.

A gdzie tu kłamstwo kolego. Pierwsza rejesrtacja bez niechcenia i dane się ulotniły. Gdybym zapisał to bym kontynuował. Drugie już zapisałem. Proszę mi wskazać kłamstwo? W obu postach pisze to samo. Ale widzę głowa muru nie przebiję. Niech każdy robi co uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 14:06, kotlawa napisał:

U mnie pracuje w kotle 15kW od 1,5 roku

W listopadzie pisałeś że masz go od 1,5 roku, teraz w sobotę pisałeś że masz go 11 miesięcy. Naprawdę kłamstwo ma krótkie nogi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyżej jest producentem podszywającym się za konsumenta, także daruj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@jameess

Gdzieś w internetach pisali, że głośno pracuje wentylator. Jak to skomentujesz jako użytkownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania do innych wentylatorów, ale dla mnie nie jest jakiś bardzo głośny. Za to stoker czasami piszczy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator jest głośniejszy tylko podczas wygaszania, bo wtedy przy czyszczeniu mocniej dmucha, ale to chyba norma.

Gdyby kocioł stał w sypialni możliwe że by mi to przeszkadzało, ale że stoi za "metrową" ścianą to się w sumie nie zastanawiałem nigdy czy jest on głośny czy nie bo go po prostu nie słyszę ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jameess mam palnik VIP15 z 2016 roku i ma inną konstrukcję rusztu i ślimak sztokera centralnie i większej średnicy. Zadzwonię do producenta i wypytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2021 o 10:05, jameess napisał:

 

20210220_130842.jpg

Chyba masz źle ustawiony ruszt bo nie spala Ci na całej powierzchni użytkownik @Michal86 miał ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak VIP 25kW

Nawet gdzieś w instrukcji była wzmianka o tym że przy pierwszym uruchomieniu ma być wsunięty do końca w stronę kotła

edit:

http://www.ogniwobiecz.com.pl/wp-content/uploads/2020/06/PL-DTR-ECO-PALNIK-VIP-15-40kW-v.0.8PM-bez-sterowania-dla-OgniwoPC.pdf strona 15

Edytowane przez bioly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.