Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powietrzna Pc


Mirazzboono

Rekomendowane odpowiedzi

Ja prosty chłop ze wsi tak pisze no coz koledzy maja wizytówki mgr inz itp ja nie to mnie usprawiedliwia choc kto wie :-) pracuje i pisze na tel chaos wszedzie jak ktos chce cos wiedziec niech pyta wiekszość moich klientów przesiaduje na forach typu to wiec ze mialem chwilę to siadlem poczytalem i czytam dalej czasem cos skrobne

 

A odnosnie wężownic ich sprawność woła o pomste do nieba wymiennik dzialający w przeciwpradzie to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym warstwy żwirowe przepuszczaja wode w jedej ubywa wody druga sie napelnia poziomy sie wyrownaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskiem glonami zależy co to za woda jest duzo Fe i Mn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się w rozmnażanie iglaków i do każdego namiotu robiłem osobno studnie. Studnie robiłem na zasadzie wpłukiwania igłofiltrów, stalowa rura fi 70mm długości 6m. Filtr robiłem z rury  kanalizacyjnej 50mm, nacinałem szlifierką i owijałem siatką przeciwko komarom :) Działały dobrze ale jak latem nie było długo opadów to poziom wody spadał tak,że nie dało się pompować bo zrywało słup wod. Za to jesienią aż do późnej wiosny wydatek studni  był tak duży, że pozom podczas pompowania nie zniżał się. Tak jest z każda studnią, która jest w pierwszej warstwie wodonośnej ( warstwa ta jest zasilana w dużej mierze przez opady)

 

Studnia zrzutowa najczęściej może zapchać się żelazem dlatego trzeba robić studnie czerpną i zrzutową szczelnie aby tlen się nie dostawał to żelazo się nie wytrąci

 

Zawsze można zamówić profesjonalną ekipę :D\

 

https://www.youtube.com/watch?v=tdH5JNouhZw

 

 

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze chemika tulenianie z 2 stopnia na 3 brawo oby wiecej takich instalatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię takich ludzi tzw kombinatorów nie jestesmy lubiani przez przedstawicieli i firmy bo zawsze kombinuje jak cos obejsc lub ulepszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiesiek brata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki wymiennik jak na zdjęciu i przez niego (rurki) przetłaczamy wodę między studniami a do króćców podłączamy wymiennik pompy na glikolu  :D https://pl.wikipedia.org/wiki/Wymiennik_p%C5%82aszczowo-rurowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej studni wypompoujemy wode . Woda trafia do tego wymiennika ze zdjecia i z wymiennika jest odprowadzana do drugiej studni zrzutowej i rola wody sie kończy w drugą parę króccow wpinamy pompe ciepla dokładnie jej wymiennik układ pompa wymiennik zalewamy np borygo albo radzieckim spirytem ma nie zamarznąc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp wymiennika płytowego z pompy ciepła przenosimy na jada i pompa jest juz bezpieczna płytówka w pompie nie zamarznie a jest bardzo droga nie zagnoi sie syfem pełnia szczęścia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten duży przepływ wody 3m3 na godz czy studnia to wyrobi ,piszemy tu teraz o pompie gruntowej która ma taki wymiennik czy o przeróbce PW na gruntową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie problem jest ze studnia nie warto przerabiac bo gruntowe tańsze z recyklingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze po drodze przy pompowaniu wody między studniami włożyć spirale do szamba tam też sporo ciepła sie marnuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też można, każde źródło ciepła jest dobre lub uszczelnić szambo i biogaz produkować możliwości jest wiele. Woda posiada duże Ćw tylko nie można za wiele K jej zabrać aby jad nie zamarzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.