Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powietrzna Pc


Mirazzboono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na etapie budowy nowego domu wg projektu https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/Kanon-ii,560.html

Już zaprojektowaliśmy w innych tematach instalacje CO i CWU oparte o kocioł pelletowy.

Ale jako że instalaja jest na przyszłość chciałbym rozważyć instalacje powietrznej PC. Powietrznej ze względów finansowych (ziemna droższa), jak i terenowych.W g obliczeń dom ma zapotrzebowania http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2xr6

 

Jakby to mogło funkcjonować ? Czy koszt zużycia energii elektrycznej nie byłby wart skórki za wyprawkę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w całym domu podłogówka, jeśli jest możliwość podpięcia do instalacji gazowej to to by było najkorzystniej. Pompa ciepła polecam viesmama 9 kw 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pompa pobiera około 4500 kwh rocznie pracuje głównie w 2 taryfie wspomagana jest  przez instalacje pv o mocy 5kw jestem bardzo zadowolony z kolaboracji tych instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to jest pompa PW ?jakiej mocy jaka powierzchnia do ogrzania, jaka izolacja .Akumulujesz ciepło w podłogówce w drugiej taryfie G12 czy G12W. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa to wiesiek 350a 14,6kw powierzchnia grzewcza 140m2 izolacja 10cm styropianu akumulator gruba wylewka 12cm (taryfa g12e już nie istnieje) sterownik ustawiony wtyższa temp. w tańszej taryfie. bufora wodnego brak był ale wyciąłem  układ zalany płynem chłodniczym (glikol etylenowy) większe Cw! Panele PV 5 kw wspomagają ogrzewanie przez produkcje prądu w dobrym okresie a odbieram kiedy go brakuje 1-0,8 planuje modernizacje czyli zwiekszenie mocy pv do 10kw oraz usprawnienie "kotłowni"

ale jak znajdę czas z którym jest kiepsko bo u siebie nie ma czasu działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak z ciekaowści od kiedy masz tą pompę ??? przecież wiessman juz od 10 lat nie istnieje to tylko naklejka jestem ciekaw co ty masz za sprzęt z naklejką wiessman czyzby ariston ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viesiek jeszcze stary poczciwy i żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompę nabyłem od przyjaciół z za odry z demobilu 3 sezon grzeje już dom znam polskie realia mało kto da 55tyś za samo urządzenie a gdzie jeszcze osprzęt i kotłownia, nie brałem żadnych dotacji miała być alternatywa dla gazu i poligon doświadczalny dla mnie bo niestety uczę się  na własnych błędach   jeszcze pracują 4 układy podobne do mojego wszystko śmiga bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/7802327 chodzi o coś takiego preferuje monobloki nie splity właśnie ekonomia rządzi można robić cuda tylko po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze nikt nikomu nie zabroni zapłącić takiej kasy za sprzet wartosci niespełna 20 tys a za 20 tys to można mieć naprawdę dobry markowy  sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie i dlatego mam demobil a co Pan poleca za 20tyś kiedyś chcialem kupic immergasa ale dziala do ,-15 cena kolo 20000 i 1 uruchomienie 1000 daikiny sypia sie na potege jednostki zewnętrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa to wiesiek 350a 14,6kw powierzchnia grzewcza 140m2 izolacja 10cm styropianu akumulator gruba wylewka 12cm (taryfa g12e już nie istnieje) sterownik ustawiony wtyższa temp. w tańszej taryfie. bufora wodnego brak był ale wyciąłem  układ zalany płynem chłodniczym (glikol etylenowy) większe Cw! Panele PV 5 kw wspomagają ogrzewanie przez produkcje prądu w dobrym okresie a odbieram kiedy go brakuje 1-0,8 planuje modernizacje czyli zwiekszenie mocy pv do 10kw oraz usprawnienie "kotłowni"

ale jak znajdę czas z którym jest kiepsko bo u siebie nie ma czasu działać

Mniejsza by nie wystarczyła chyba nie ma budynek takiego duzego zapotrzebowania na ciepło .Jaki ma np teraz w takie temperatury +5 st .  COP taka pompa PW .Ja nie mam podłogówki i to jest cały problem co prawda mam przewymiarowane kaloryfery że może by i wystarczyło z 40 st puscić w obieg ale to mi nie zakumuluje ciepła w tanszej taryfie .Słyszałem gdzieś że jak jest fotowoltaika to nie można mieć tanszej taryfy być może nie dotyczy to każdego operatora ZE .Mam też PV troche mniej 4,3 kW i  w  pochmurne dni to cienko wychodzi np dziś 4,9 kW także wcale sie nie dziwie że chcesz to robudować.Czy np zabawa z buforem , pompa PW ,kaloryfery i tania taryfa ma sens na razie mam  ekogroszek ale w przyszłosci trzeba bedzie pomysleć nad innym rozwiązaniem prąd albo pellet  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata pracuje viesiek 350a 18,6kw a2 w35 instalacja mieszana dom komuna 10 styropianu okna plastik ponad 200m2 i ma jeszcze spory zapas mocy cop 3 można mieć drugą taryfe i pv (tauron) mi mocy brakuje bo dom pochłania sporo nie mam gazu wiec wszystko na prąd jest jeszcze jeden problem z nadmiarem mocy pompy ale juz go rozwiązalem po swojemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest eko węgiel to palić szkoda kasy wydawać kocioł zgnije to wtedy można coś pomyśleć może technologia się posunie  do przodu kto to wie ja nie miałem wyboru bo chora kasa za przyłącz gazu a na eko sie nie zdecydowałem cena kotła pożary zasobników itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ale to zawsze eko wegiel .Nie rwie się  na wymianę na już i na pewno technologia  idzie do przodu i może ceny spadną jak produkt stanie się powszechny.Też akurat mam Tauron .Brat ma mieszana instalacje ja też mam podłogówkę ale tylko łazienka ,na jakiej u niego temperaturze ta pompa chodzi . Nie szukam nowej pompy ,chętnie bym coś kupił używanego albo jakaś samoróbka dla zabawy ,Dużo jest pomp ciepła basenowych tanio czyżby one nie nadawały się do CO albo na jakąś przeróbkę skoro da się przerobić klimatyzator +wymiennik ciepła to tam wydawało by się jeszcze łatwiej bo wymiennik już jest wbudowany  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko używka wchodzi w grę serwis tylko porządny z wymianą gazu włącznie technologia evi basenowe odpadają  klimatyzatory też chyba chodzi na 45 o ile nic nie grzebał w niej chodzi na glikolu płyn chłodniczy do samochodów idzie dalej na jada i na ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.viessmann.com/web/poland/pdf-90.nsf/65645efa5cb37ee6c12571c00001b747/b056525785fcb791c1257b480028d9d8/$FILE/IM%20IS%20Vitocal%20350-A%20AWI,%20AWO%20(03-2007).pdftu jest większość wiedzy a resztę trzeba dojść samemu bo wielu rzecz nie piszą albo jak to Polak musi umieć kombinować miłej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tak masz racje ale to zawsze eko wegiel .Nie rwie się  na wymianę na już i na pewno technologia  idzie do przodu i może ceny spadną jak produkt stanie się powszechny.Też akurat mam Tauron .Brat ma mieszana instalacje ja też mam podłogówkę ale tylko łazienka ,na jakiej u niego temperaturze ta pompa chodzi . Nie szukam nowej pompy ,chętnie bym coś kupił używanego albo jakaś samoróbka dla zabawy ,Dużo jest pomp ciepła basenowych tanio czyżby one nie nadawały się do CO albo na jakąś przeróbkę skoro da się przerobić klimatyzator +wymiennik ciepła to tam wydawało by się jeszcze łatwiej bo wymiennik już jest wbudowany  :D

Dużo teraz sprzedają pomp ciepła gruntowych koszt 4-5 tys po przeglądach awari bać nie ma się co bo koszty części nie zabijają najważniejsza to sprężarka 1500-2500 zależy od marki i mocy, tylko zrobić dolne źródło na ogrodzie i wyjdzie taniej niż kupno kotła 5 tej klasy na ekogroch czy pelet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi dolne źrodlo woda ze studni na jada i na pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba dwie studnie w niewielkiej odległości od siebie i tłoczyć wodę przez wymiennik pompy pomiędzy  studniami ma ktoś takie rozwiązanie już oczywiście chodzi mi o zwykłe studnie nie odwierty głębinowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 studnie ale tak ze 20m od siebie o wydajnosci ze 3m3 na godzine i tloczyc w jada bo syf z wody zabije plytowke w pompie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymiennik plaszczowo rurkowy z nierdzewki treba dorobic tylko odpiaskowanie 2 pompy juz tak zrobilem i dzialaja

 

Woda wraca do drugiej i ogrzewa sie w ziemi pompa nie pracuje cały czas wiec woda przybiera zasada naczyń połączonych fizyka sie klania panowie a jeszcze jedno polskie prawo traktuje to wode jako sciek wiec nie ma co sie chwalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.