Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Który Sterownik Tech St-550Zpid Czy Multifun


Grzesiekz182

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie ze wygaszanie i rozpalenie ma sens ale na pewno nie w środku zimy. Wtedy lepiej wyjdziemy na schemacie palenie podtrzymanie. W piecu na ekogroszek nie ma tego komfortu i jak odpalimy go to musi chodzic i kotłować juz np od wrzesnia a w tym czasie peleciak rozpali sie popali i zgasnie. Czasem rozpali sie raz dziennie czasem nie wszystko od potrzeb. Jak przychodzi zima przelaczamy tryb palenie podtrzymanie i dalej do przodu wszystko jednym "guzikiem".

 

Grzesiekz182 oba piece maja swoje zalety i maja tyle samo zwolenników. Dla mnie pellet jest czysty, bezzapachu i ma malo popiołu. Nie podatny na zaniki energi bo po przywroceniu prądu sam się rozpali. Tak samo w lato z paleniem na wodę. Zbiornik trzyma ze 2-3dni bedzie spadek temp piec sie rozpali tu jest wygoda i oszczędności. Ja tak rozumiem piec na pellet i mi to odpowiada.

 

Ja mam piec na pellet, brat na groszek a nasz tata patrząc z boku mówi że do siebie tez kupi na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.