Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet - Składowanie


Mirazzboono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że coraz bardziej skłaniam się do zestawu kocioł pelletowy + bufor, chciałem popytać jak składować tą masę . Znalazłem że miejsce wolne od wody, przewiewne. Czy może to być hmm "drewutnia, która będzie odeskowana, ale na tyle że będzie przewiew - a pellet składowany na paletach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)
Sam jestem zainteresowany składowaniem pelletu i może ktoś ma jeszcze pomysł jak go bezpiecznie przetrzymać na sezon zimowy.
Proszę mnie źle nie zrozumieć bo temat z buforem jest również ciekawy, ale jeśli można posłucham jak magazynujecie pellet :)
Sam planuję przejść na pellet i dlatego takie moje zainteresowanie :)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie składowania : ja trzymam w kotłowni. Zamawiam lokalnie tone , więc się mieści ładnie :)

 

Do poczytania i pooglądania

 

 

https://youtu.be/MQFqVdjDYUQ

 

http://www.polishpellet.com/aktualnosci/3,136,pellet_zawsze_na_swoim_miejscu

 

http://ocieplaniedomu.blog.pl/2015/01/12/jak-nalezy-skladowac-pellet-drzewny/

 

 

cff14d1dea8a47a4a86bb7f1a27f6ebf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 super :)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet trzymam pod zadaszoną, przewiewną wiatą, podobnie jak drzewo i węgiel, gdyż mam takie warunki a nie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor: Rozmowa jest nie na ten temat

 

Tu masz odpowiedź: http://www.defro.pl/p,76,defro-duo-uni.html?idk=4

 

Wyprzedzając dalszą dyskusje o sens i takie tam, wyjaśniam że w celach testowych. O inne żeczy pytaj producenta czyli DEFRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:) :) :) zawsze dobrze się doradzić i jak najbardziej też tak jak piszesz :) dobrze kupić coś sprawdzonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalnie stelmet można taniej kupić :)

Dziękuję zerknę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy pytanie trochę z innej beczki.

No właśnie chodzi o beczkę :) a dokładnie o zasobnik z beczki 200l po oleju. Gdzieś czytałem ,że niektórzy użytkownicy przerabiając swoje kotły węglowe montując palnik na pellet zamiast oryginalnego zasobnika montowali zasobnik w postaci beczki po oleju. Może ktoś z was ma w tym temacie jakieś doświadczenia, jak to się sprawdziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ja , jak za te cenę -parę kształtek kanalizacyjnych, to najlepszy. Mieści około 150 kg, osypuje się wszystko, rysunek leja zamieszczony w temacie o palniku Kipi.

 

post-35989-0-42390500-1512928944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do zasobnika ze względu na to że kupiłem pellet z łuski słonecznika i nie mogłem ustawić parametrów (bo podajnik przesypuje pellet ślimak sprężynowy) to zrobiłem sobie tymczasowo do palenia łuski zasobnik z kartonu wchodzi jakieś 4 worki po 15 kg i jak na razie hula aż miło. To chyba tylko estetyka z tym zasobnikiem wchodzi w grę. Dodatkowo dodam że ten od Kipi zasobnik ma bądź co bądź wadę w postaci zsypywania pelletu bo nie jest w stanie podajnik wyczyścić zasobnika do zera. Zawsze (zasobnik 180 kg) zostaje tak ze dwa może 3 worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zasobnik z beczki po oleju z lejem na dole i zostaje max 7kg.

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wracając do magazynowania. Pytanie czy warto magazynować pellet na cały sezon? To nie ekogroszek który w sezonie przychodzi mokry. Pellet z racji procesu produkcyjnego w 99% nie wykazuje problemy wilgotności, a cena też nie wzrostu w sezonie. Wystarczy poszukać dobrej oferty, a to już jest dużo prostsze niż w poprzednich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do magazynowania. Pytanie czy warto magazynować pellet na cały sezon? To nie ekogroszek który w sezonie przychodzi mokry. Pellet z racji procesu produkcyjnego w 99% nie wykazuje problemy wilgotności, a cena też nie wzrostu w sezonie. Wystarczy poszukać dobrej oferty, a to już jest dużo prostsze niż w poprzednich latach.

 

Jeśli masz miejsce na to żeby zmagazynować to jak najbardziej się to opłaca. W lecie kiedy zapotrzebowanie na pellet jest mniejsze to i cena (jeśli masz swojego sprawdzonego dostawcę) będzie nieco niższa. Jeśli kupujesz tylko patrząc na cenę i zmieniasz dostawców to musisz patrzeć na parametry i ustawiać palnik. Nie ma reguły ale od jednego dostawcy najczęściej będzie pellet w takich samych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.