Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komórka do składowania drewna pod wiatrołapem - czym docieplić?


EdAlox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie dotyczy tego co w tytule. Pomieszczenie pod schodami o wymiarach 4m / 1.5m / 2m, w połowie wysokości pod poziomem gruntu, otwarte przejściem 60cm na świat. Składuję w niej trochę drewna, narzędzia ogrodnicze i worki ze śmieciami. Docelowo ma się stać składem (zapasowym) drewna na wypadek gdybym nie pomieścił wszystkiego w kotłowni. Będę wymieniał piec na HG (zgazowujący drewno) i stąd zapotrzebowanie na porządek z drewnem oraz powierzchnię do składowania. Suszenie będzie na zewnątrz pod wiatą. Komórka pod wiatrołapem dzieli również jedną ścianę z podpiwniczeniem, gdzie może i z pewnością ucieka trochę ciepła ale i wiatrołap je traci od spodu.

Zasadnicze pytanie - czym zaizolować to pomieszczenie by nie mieć problemu z uciekającym ciepłem ani zawilgoceniem składowanego tam ewentualnie drewna? Ścianę piwniczną ocieplić styropianem grafitowym tak jak resztę elewacji domu czyli 10cm 0.031? Zaś strop i ścianę od strony schodów oblepić natryskową pianą PUR bądź czymś podobnym? Jakieś inne sugestie?

Chciałbym do końca roku ustalić jakiś termin z wykonawcą oraz zakres prac i materiałów jakie użyć, bo muszę i tak jeszcze zrobić tynk cienkowarstwowy na ocieplonej już elewacji. Będę wdzięczny za opinię na ten temat od innych użytkowników, którzy mieli podobną inwestycję do zrobienia, a sam postaram się w późniejszym terminie podzielić z wami relacją z tego jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.