Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pare Pytań Od Nowego Użytkownika - Wybór Komina Do Domu


świdro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mówią mi Świdro. Jestem tu nowy więc wypada się przedstawić.

 

Niedawno stałem się posiadaczem domu jednorodzinnego, i mam mały dylemat po wizycie kominiarza. Stwierdził on, że komin dymowy nie nadaje się już do użytku, że jest nieszczelny, popękany, słaby ciąg itd. OK, wierze- nie jestem kominiarzem. 

 

Polecono mi włożenie wkładu ceramicznego/stalowego, ale wymiary komina to c.a.14x12cm i nie znalazłem wkładu pasującego- wszystko większe. 

Kolega zasugerował  frezowanie komina, ale po przeczytaniu posta kolegi z tego forum o skutkach ubocznych takiej operacji oraz jej kosztach odpuściłem temat. 

 

Zostaje mi chyba tylko dostawienie nowego komina systemowego do ściany budynku. Kotłownie mam narożną w piwnicy więc chyba nie będzie z tym problemu. Piec mam najzwyklejszy śmieciuch 16kW 4 letni, a być może będę go chciał zmienić na zasypowy z automatyka (którego, nota bene kominiarz absolutnie odradził przy obecnym stanie komina). 

 

Co polecacie przy takim rozwiązaniu? Macie jakieś sugestie, co brać a czego nie, jakich błędów nie popełnić? Czy istnieje rozróżnienie na systemy kominowe wewnętrzne i zewnętrzne?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdr

Świdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo potrzebujesz komina z pełnym wewnętrznym ociepleniem.

Secundo dobrze było by go docieplić z zewnątrz.

Co do firmy to masz szeroki wybór.

Jak liczysz każdy grosz, to zainteresuj się firmą pakabet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem w podobnej sytuacji, również muszę wybudować nowy komin zewnętrzny. W moim przypadku jednak większym problemem niż sam fizyczny komin jest sprawa wszystkich formalności.

Na budowę komina ceramicznego zewnętrznego potrzebne jest zezwolenie. Aby je uzyskać należy złożyć wniosek, aktualny odpis map, projekt itd, itp.

Zatrzymałem się na etapie projektu, gdyż w mojej okolicy znani mi architekci z uprawnieniami są tak zawaleni robotą, że cena wywoławcza za projekt komina, to jak prawie jak za cały nowy budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też buduję nowy, na zewnątrz. 

Daj sobie spokój z frezowaniem szlamowaniem itp. to pół środki. 

O mały włos bym także frezował lub zakładał wkłady ceramiczne lub stalowe 1.4404 a, cenna nowego systemowego a frezowanie to bardzo podobne kwoty, 

Jęli mam dać 5000 za frezowanie a dać 8000 z projektem to wybieram systemowy z projektem.

Chyba że budował bym sam, to wtedy wychodzi cię takze 5000 zalezy jaki komin kupisz.

 

Zrób sobie sobie projekt konstrukcyjny a w międzyczasie przygotuj wszytko do budowy. Ja tak robię przez to potencjalne frezowanie straciłem 1,5miesiąca.  Weź geodetę na powiedż ze potrzebujesz mape do celów projektowych, powiedz że to do komina bedzie wiedział co ma zorbic. 

 Czeka się na mapę ok1m-c

Projekt (fundament przekrój)  zrobi ci każdy konstruktor/architekt w ciagu tygodnia, pełny projekt (4 egzemplarze) w 2-3 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.