Skocz do zawartości

OKTAWIUISZ5

Forumowicz
  • Postów

    66
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

3 714 wyświetleń profilu

Osiągnięcia OKTAWIUISZ5

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. piszesz o zaworze 3D czy chodzi o zawór 3D termostatyczny czy zwykły Ustawiany ręcznie 3D widziałem schematy w poście 8 tylko one mi nic nie mówią nie obchodze sie z tym na co dzień wiec szukam informacji by ktoś mi to przedstawił jak laikowi ( Łopatologicznie ) zrozumcie że nie każdy jest w tym temacie oblatany jak świński ryj po korycie.
  2. nie czję instalacji z buforem, wiec napisałem wątek ze schematem ale nikt mi tu nie udzielił pomocy;/
  3. a jak później podłączać wyjście na grzejniki z tego bufora przez 4D ?
  4. Zawór już jest, wiec mam rozumież ze nie bedzie potrzebny tak, inaczej się podłącza bufor nie przez 4d?
  5. ... jakich kosztów musiałbym się spodziewać chodzi mi o koszty samych materiałów
  6. ok Wielkie dzięki mam termostaty, rotametry głównie chodziło mi czy mieszacz z zaworem termostatycznym 3D o tej temperaturze da sobie radę. Z Twojej wypowiedzi wynika ze da, wiec o to mi chodziło Dziękować;D W jaki sposób sterować pompą mieszacza jeśli bym podłączył do termostatów na belce siłowniki a te po otrzymaniu żądanej temperatury zamknęły by przepływ to pompa dalej by pracowała jak tego uniknąć?
  7. Mam ogromną prośbę by ktoś mi narysował schemat podłączenia bufora do kotła, obecnie mam zawór 4D (kocioł Logica 20-27KW) nie wiem czy on ma zostać czy coś się zmienia w tym wypadku, co jest do tego potrzebne proszę o wyjaśnienie mi łopatologicznie. Pozdrawiam.
  8. Mam pytanie jaka jest temperatura pracy ogrzewania podłogowego? Czy wystarczy w mieszaczu zawór termostatyczny 3D o zakresie 20-43*C? czy nie będzie za mały podczas mrozów -25*C podłogówka o wymiarach 30m2 łącznie na 3 oddzielnych sekcjach Łazienka, korytarz i kuchnia łącznie poszło mi 150MB rury i o...
  9. Dokładnie jest tak jak piszesz . Sygnał grzania wysyła sterownik pokojowy do sterownika kotła a ten załącza pompę co + podłogówkę i takie rozwiązanie ma zostać? Czy jakoś inaczej to się rozwiązuje? nigdy nie miałem do czynienia z ogrzewaniem podłogowym i nie wiem za bardzo jak to się rozwiązuje ( proszę o wyrozumiałość).
  10. Czyli pompa podłogówki ma cały czas chodzić wtedy gdy jest palone w piecu np. ( zimą ) Czyli nie bedzie tak ze powrót zrówna się z zasilaniem podczas gdy kocioł będzie pracował zimą 24h na dobę?
  11. Mam problem do rozwiązania a mianowicie chodzi mi o to by pompa od podłogówki nie pracowała cały czas, włączanie pompy mam zamiar zrobić tak by załączała się razem z pompą c.o. przy kotle tylko jak na rozdzielaczu podłogowym powrót uzyska temperaturę zasilania to moim zdaniem jest bez sensu by pompa podłogówki dalej pracowała. Rozdzielacz od podłogówki ma termostaty i rotametry w mieszaczu do podłogówki zastosuję zawór 3D termostatyczny ( tym czasem bede miał otwarte wszystkie termostaty podłogowe maksymalnie. Pytanie jak to rozwiązać by nie było energochłonne??
  12. ok teraz rozumiem jak rozwiązać problem pompy podłogki jeśli zamkną mi się termostaty od podłogówki to ona dalej bedzie pracowała a nie bedzie tłoczyła bo nie bedzie gdzie. Jakie sterowanie zastosować w niej ? czy poprostu obie mają się załączać a termostaty na maxa?
  13. oki teraz rozumiem ze będzie działało to tak jak narysowałem, aczkolwiek powinienem zmienić pompę w kotłowni tą przy piecu na elektroniczną ze względu na ponoszenie kosztów eksploatacji? ( czy po prostu muszę zastosować pompę elektroniczną w mieszaczu podłogówki a w kotłowni zostaje ta co jest )
  14. nie za bardzo rozumiem mam zastosować zawór 3D i on ma mieszać mi na grzejniki i na podłogę ? prosił bym ewentualnie o jakiś schemat;/ zasilanie ogrzewania kocioł LOGICA 20-27 kW
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.