Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy pomysł. Kiedyś gdy będę miał nadmiar czasu, pobawię się z Twoim patentem. A na marginesie, ile obecnie wchodzi paliwa bo sporo zmniejszyles komorę. Jaki węgiel spalasz?

No i jak czyścisz komorę bo górne sklepienie jest do krawędzi drzwi. Demontujesz to sklepienie?

I jeszcze jedno pytanie, z czego wykonałeś podpory dla sklepienia.

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek1234 napisałem ze proporcje na rysunku nie są zachowane wiec ilość szamotu zmniejszająca komorę jest trochę na wyrost. Tu widać na zdjęciach co i jak. Nie ma problemu z czyszczeniem, wystarczy zdjąć sklepienie a nawet gdyby trzeba zdemontować całość konstrukcji to jest to dosłownie 10 minut roboty bo wszystko stoi luzem bardzo stabilnie. Podpory sklepienia nam z kawałków odciętych krawężników betonowych bo akurat takie miałem pod ręką. Opalu wchodzi 10 takich łopatek jak na zdjęciu (wymiary łopatki to 20cm na 17cm i starcza mi to na około 15 godzin palenia węgiel groch Janina wiec nie zbyt kaloryczny. Tu przy drzwiczkach wkładam jeszcze jedną szamotkę na górę tak aby stykała się z drzwiczkami po ich zamknięciu, docelowo będzie jak na rysunku wycięty kształt lub założona dodatkowa blacha w tym kształcie na drzwiczkach nad KPW.  Postaram się dokładnie zważyć węgiel bo sam jestem ciekaw ile tego jest. bc00bff7bb863439ab18f38fe0bbf58b.jpg731b46beafae30141737af097285345e.jpg

 

 

9db680dd8626ff189804cf34e6bc9d9a.jpg

b576f7debdbb22dafd07a37e4eb4f8c7.jpg8fa0707aa746675647ac4b3d7479b4ec.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wymyśliłes, zaintrygowales mnie. Postaram się coś takiego zmajstrowac. Sam kiedyś kombinowalem z palnikiem DykijPetia ale ciąg był słaby i dałem spokój.

Ja mam 7 członów i myślę że chyba nawet by nie trzeba było dawać szamotu na tył bo komora zwęzi się po bokach 12 cm. Ja muszę mieć zasyp na ok. 20 kg zeby się paliło 12 godzin.No nic, wyjdzie w praniu,jak będę to robił.

Teraz widzę na zdjęciach że nie ma szamotu po bokach. OK.

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po bokach w komorze paliwa nie ma szamotu, rozpalanie http://cloud.tapatalk.com/s/59f9da5daaa2c/VID_20171101_151629.mp4

 

i widok przez kpwhttp://cloud.tapatalk.com/s/59f9e06e9c0e7/VID_20171101_154430.mp4

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie będę wymieniał kotła i mogą mi naskoczyć. Też cały czas rozważam zakup tego palniczka ale dom zimny, średnio spalam 5 ton mocnego a słabszego z tonę więcej. Peletu by poszło z 6-7 ton. Trochę strach kupić i na sobie eksperymentować. Ale jeszcze zobaczę, na razie czytam sobie  temat o tym palniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jedno nie wyklucza drugiego orginalne dzwiczki z camino zachowałem(do montażu palnika wyciołem nowe z blachy kotłowej) ,wymiana ich oraz demontaż pułki szamotowej i zawirowaczy to dosłownie chwilka no i można zasypać do woli koks-węgiel.Trzeba pamiętać też że sezon grzewczy to tylko w części śilne mrozy

post-73396-0-70255100-1509714692_thumb.jpg

post-73396-0-08166700-1509714780_thumb.jpg

post-73396-0-26089000-1509714798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację, można zachować drzwi a palnik zamontować jak Ty. Nie skreśliłem tego palnika tylko wciąż się zastanawiam , już nie tyle nad wygodą bo ta jest niezaprzeczalna, co nad ekonomią. Za węgiel płacę średnio na sezon 3500, Peletu liczę bez nadmiernego optymizmu 6ton po 700-750 =4200-4500 zł. Trochę żal tego tysiaka bo u mnie raczej za tonę wołają 750. No oczywiście w lecie może być taniej, ale znów trend jest taki, że zaczną się podwyżki towaru gdy będzie większy popyt. Jeśli ktoś ma odpowiednie warunki to spoko, ale przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło już nie będzie tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki duży masz kocioł. Im więcej członów tym lepiej,komora będzie wtedy spełniać wymagania odnośnie montażu a i wymiennik im dłuższy tym lepszy. Chłopaki montują do camino z powodzeniem. Palnik to Kipi20 kW albo 16. Poczytaj w dziale o kotłach podajnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może zadaje głupie pytania ale jestem nowicjuszem w tym temacie więc z góry przepraszam. Jak ma wyglądać ta polka z szamotu,na czym jest oparta?,zawirowacze to te blaszki na zdjęciu i mają być włożone do wymiennika? Czemu służy ta polka z szamotu?

Edytowane przez marcin25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka z szamotu to dosłownie taborecik gdzie siedzisko to szamot ,jest zrobiona po to by oddzielić komore spalania od komory rozprężnej i zatrzymac jak najdłużej ciepło wydłużając droge spalinom ,to typowe dla kotłów na pellet w żeliwniakach poziomo a stalowych poziomo i pionowo

post-73396-0-76009800-1509812118_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko że za jakiś tydzień jak przyjdzie pora na odkurzanie kotła,to jest takie leżące składane C ale bez zaokrągleń wykonane z płaskownika szerokości ok 6cm(żeby na górze miały oparcie zwykłe szamotki te po 4zł) wzmocnione mniejszym płaskownikiem tak że wyszedł teownik

post-73396-0-78254700-1509818665_thumb.jpg

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.