Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Ta instalacja jest mojego autorstwa na bazie zebranych przeze mnie informacji. W ogóle  nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, ale mam zdolności manualne (-;  Oczywiście ZZ klapowy mam za pompą CWU (zasłonięty izolacją). Powrót CWU oczywiście poprawię  - tak pasowała mi rura z poprzedniej instalacji kopciucha . Również za pompą CO jest ZZ kulowy, więc pozostaje mi podpiąć pompę kotłową z ZZ i kulowymi zaworami odcinającymi  na powrocie zaworu 4D. Dzięki serdeczne Panowie. Tak z doświadczenia mojego; ostatnio miałem awarię wentylatora głównego - głośna praca (buczenie) i falowanie obrotów . Do wymiany dwa kondensatory modułu sterującego umieszczonego wewnątrz pieca, które pracują na dużym obciążeniu prądowym(pojemność 470 i 680 uf). Całe szczęście, że mam sąsiada, z którym mamy jednakowe piece. Wyśmienity spec od elektroniki ,który przez ponad 21 lat pracował w wytwórni filmowej Paramount Pictures w Australii .

Edytowane przez Jerzy997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki po 20kg,producent nonejm, dogrzewam wieczorami kominkiem jak z żoną jesteśmy w domu, 130m2,ocieplenie 15,piec bioslim 10.Paliłem z początku z pid ale teraz jadę na ręcznych. Chyba dobry wynik, chociaż mrozów nie ma. 

Wesołych Świat 

 

Screenshot_20191225-162217.jpg

Screenshot_20191225-162226.jpg

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, (06.10 4worki/ 08.10 już 2 worki i starczyło 14.10) raczej nie realne

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.10 to było uzupełnienie zasobnika do pełnego stanu i przełączanie pieca w stan pomp równoległych. Być może było ciepło i piec się nie włączył a działa od termostatu pokojowego. Zresztą widać, że początek października musiał być ciepły. Pellet dosypuje jak widzę że ubyło na tyle że przynajmniej jeden (20kg) wejdzie. 21.12 zdazylo się 1.5worka,ale połowę mialem zawilgotnialy. 

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..taka sytuacja :

górę i dół mam na osobnych sterach pokojowych. Na pompach  zawory 3d.i siłowniki. Pompa powrotu z zaworem 3d z tym że ustawionym ręcznie .za pompę powrotu odpowiada  wyjście dodatkowe 1.Z tym że mam ustawione jako CO.

piec włącza mi się 3 max 4 razy na dobę, powrót wychładza się do ok 25 stopni.teraz pytanie jaki to sens ochrony powrotu? 

A co by było gdybym zamiast CO ustawił pompę przewałową ? Chodzi mi o to żeby powrót nie wychładzał się .miał ktoś doświadczenia jakieś w podobnej sytuacji?!

aha dodam że gdy pracuję kocioł to powrót jest ok ..ok 9stopni niższy niż  temp na kotle 

Edytowane przez Trolik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarektt1 próg załączenia mam 40'czyli co? Podwyższać 

Teraz jak jest na czuwaniu temp. Na powrocie jest 26st czyli chłodna( pompy nie pracują)

I Jak zacznie pracować  to zanim się dogrzeje powrót to jakiś czas tą chłodna woda krąży po kotle(czyli nuebardzawo!)

No i jakiś sposób chyba jest żeby powrót był cały czas dogrzaniy?! 

Gość na Youtube ma filmik gdzie ustawia pompę powrotu jako przewałową. Próg załączenia 40' temp powrotu ma ustawioną 65' przy temperaturze zadanej kotła 60'.Tylko że na piecu na ekogroszek

Edytowane przez Trolik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem a mianowicie. Kocioł już pracuje 3 miesiąc i wyskakuje mi błąd niska temperatura  powrotu. Tak średnio co drugi dzień. Temperatura powrotu przekracza 55 ale wraz  że spadkiem temperatury w trakcie czuwania temperatura powrotu potrafi spaść do 33 stopni i wyskakuje ten błąd.

Temperatura zadana kotła 70 histereza 15. Temperatura zaworu 40. Temperatura zadana na boiler 48 histereza boilera 5 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kotła bio Slim z regulatorem SPK LUX, na razie dopiero wygrzewalem posadzkę a teraz chcę przejść na normalną pracę i mam problem - regulator rozpala kocioł, gdy dogrzeje pomieszczenie przechodzi w czuwanie, rozpala znowu, natomiast po tym rozpaleniu nie przechodzi w czuwanie tylko w wygaszenie, przestaje reagować na spadek temperatury... Macie pomysły? :) wydaje mi się, że wszystko jest jak instrukcja każe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie do czego ta końcówka palnika? Kupiłem na próbę 1/2 tony pelletu, który pozostawia spieki i ta końcówka blokowała oczyszczenie się palnika. Po wyciągnięciu tego, palnik jest czyściutki i piec działa tak jak należy. Dlatego to pytanie, po co ta końcówka?

648B224C-0E38-4599-808F-0C694C500F8F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 16:12, razzor napisał:

Witajcie, 

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kotła bio Slim z regulatorem SPK LUX, na razie dopiero wygrzewalem posadzkę a teraz chcę przejść na normalną pracę i mam problem - regulator rozpala kocioł, gdy dogrzeje pomieszczenie przechodzi w czuwanie, rozpala znowu, natomiast po tym rozpaleniu nie przechodzi w czuwanie tylko w wygaszenie, przestaje reagować na spadek temperatury... Macie pomysły? :) wydaje mi się, że wszystko jest jak instrukcja każe :(

Wydaje mi się, że rozwiązałem problem - podczas wygrzewania wylewki miałem inne ustawienia kotła i zaworów, żeby piec dawał radę puszczać 55st. w podłogę. Zmiana tylko temp zaworu podłogowego na ok. 30 stopni sprawiła, że piec za szybko osiągał swoją temperaturę i przekraczał ją o 5 stopni - zawory nie nadążały z puszczeniem ciepła w instalację a piec po przekroczeniu temp zadanej o 5st awaryjnie się wygasza bez możliwości uruchomienia automatycznie z regulatora. Zabawa ustawieniami i zmniejszenie mocy do 80% wydaje mi się, że rozwiązały problem. 

 

Dodatkowo chciałem nadmienić dla potencjalnych zainteresowanych, że piec kupiony w tym roku, data produkcji październik miał wadę fabryczną palnika - przy każdym gaszeniu blokował się fizycznie ruszt, mimo braku żadnego zanieczyszczenia. Do rozebrania potrzeba było duzo siły a problem został rozwiązany na stałe dopiero po wizycie serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przekazał mi wykonawca wylewki (anhydrytowa, Knauf) - pierwsze trzy dni 25st, potem 50-55st przez 10-12 dni. Też nie chciało mi się wierzyć, więc znalazłem kartę produktu tej wylewki Knaufa i rzeczywiście, jest to sposób wygrzewania zalecany przez producenta :) Chociaż cementową to by mogło zniszczyć. U mnie nie ma żadnych uszkodzeń (rysy są tylko dylatacyjne, normalna sprawa). Oczywiście jest to tylko wygrzewanie gołego jastrychu przed położeniem podłogi, nic nie może na nim leżeć, ma być przewiew itp.

Edytowane przez razzor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sq5ltl ta blaszka jest od przytrzymywania paliwa w palniku tzn żeby wiatrak za szybko nie wydmuchał niespalonego peletu.

Serwisant podpowiedział mi że przy używaniy paliwa gorszej jakości spokojnie można ją wyjąć.

@razzor zmniejszenie mocy to nie wszystko będziesz musiał wydłużyć przerwę pomiędzy dawkami i kontrolę pracy kotła na jakieś 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepa81 @jarektt1 dzieki za odp. Nie mogłem znaleźć nic w instrukcji i bałem się, ze przez to ustrojstwo może coś się wydarzyć z palnikiem. 
pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz przepiąć zasilanie tej pompy z "pompa co" na wyjście dodatkowe 1 lub 2 iw ustawieniach dla tego wyjscia zaznaczyć jako "pompę co" z tym że tam jest możliwość ustawienia histerezy dla działania pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.