Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Darbatt napisał:

Chodziło mi o to że z pieca wychodzi rura pod która podpiete są dwa obiegi, wg mnie są rozdzielone ale widać że znowu się myle.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Prawy obieg ma swoją pompę ale lewy na zdjęciu nie widać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darbatt
Luzik Jak będziesz miał chwilę, poszukaj na YouTube "sprzęgło hydrauliczne". Tam lepiej tłumaczą niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darbatt
Luzik Jak będziesz miał chwilę, poszukaj na YouTube "sprzęgło hydrauliczne". Tam lepiej tłumaczą niż ja
Na pewno zajrze, już co nie co czytałem na ten temat.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odpowietrznik nie zapowietrza Tobie układu? Nie powinien być po stronie ssawnej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda fakt , ze nie jest w tym co powinien ale nie układ mi się nie zapowietrza, ciśnienie w instancji mam cały czas takie samo, grzejniki też dają po całości

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuper nie widziałem.:)Ale zgodzę się z kolegą @Dragster bo podłączenie tego zaworu to średnio mi pasuje.Sprawdż dla pewności podłączenie tego zaworu.Odpowietrznik na zasilaniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć kapturek, może będzie trzymał :))) Zawsze można tam wkręcić ręczny odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu z 65-70stC nie musisz  tak wysoko gonić kotła w FL bo będzie dobijał do 80stC. Histerezę kotła możesz dać np 7stC jeśli obawiasz się ze za nisko spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajną kotłownię sterowniki z wysokiej półki, ale na jednym obiegu chodzi pompa która ma może 8wat.a na drugim trooochę większa to trochę burzy przepływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu z 65-70stC nie musisz  tak wysoko gonić kotła w FL bo będzie dobijał do 80stC. Histerezę kotła możesz dać np 7stC jeśli obawiasz się ze za nisko spadnie.
No to jaszcze mała korekta

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darbatt napisał:

Zgadza się nie są jednakowe, myślisz że to też może mieć znaczenie?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie miało.Tak samo jak brak sprzęgła.Kompletny brak sterowalności tak samo jak u Ciebie dwa osobne domy,Może nie domy,ale osobne strefy z różnym zapotrzebowaniem.

Edytowane przez panczo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jedna nie zakłócała przepływu drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego panczo88 zaintrygowales mnie tymi pompkami na obiegu swojego domu mam grunfosa i była ustawiona na pozycji PP2, przy temp zadanej zaworu mieszajacego 45 st był on otwarty na 38%, przestawilem ją na pozycję I i nagle zawór zaczął się domykac i jest teraz 26% , zawór na drugim obiegu też się domknal, piec zaczął szybciej dochodzić do temp zadanejc675a2992cf16fdbbae4e88f59622579.jpg502773ca5739b339a63b9853904ebfdb.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił na Twoim miejscu proporcjonalną regulację PP1/PP2. Szczególnie w obiegu grzejnikowym gdzie ciśnienie się zmienia ze względu na otwieranie i zamykanie się termostatów grzejników. To jest pompa Grundfos Alpha 2L tak? Chyba nie ma funkcji AutoAdapt która była by najlepsza. Bypassu z zaworem upustowym różnicy ciśnień nie widzę u Ciebie więc AutoAdapt byłby wskazany. Lub po prostu otwarty jakiś grzejnik np. drabinka w łazience dla stałego przepływu. Stały przepływ na pewno poprawi  precyzję regulacji obiegów i pompy mniej dostaną po tyłku. Nastawy I-III zostaw, to się nadaje do ładowania CWU z kolei CP1/CP2 do podłogówki bez zaworów RTL czy siłowników gdzie jest potrzeba utrzymania stałego ciśnienia w obiegu..

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgadzam się ale po przestawieniu na bieg I jest znaczna poprawa, przesle później wykres pracy kotła od 1:00
Kociol szybciej się nagrzewa i dłużej jest w postoju a w domu też cieplutko. Równie dobrze mogłaby to być zwykłą pompka, taka akurat miałem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wczorajszej dyskusji miałem niezły ból głowy :-)
Tak jak wynika z rozmowy kolega panczo88 zasugerował mi że być może jest problem z pompkami, zrobiłem tak jak napisałem wcześniej i powiem szczerze, ze jestem zaskoczony jak piec zaczął pracować, załączone screeny przedstawiają prace pieca z wczoraj podczas naszych rozważań i pracę pieca po przestawieniu biegu na jednej pompce. Wykres z wczoraj jest tylko do 21 bo znowu mój econet się zbuntował.da80edc5ed5ae2eeedeb52e61f56eb96.jpgee1662e06149e00b8c9afee3ca920ea1.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz pompę na pierwszym biegu (I) tak? Jestem ciekaw gdzie pchałeś tą wodę.... :) Może jednak nie do końca wiesz jak wysterować odbiory i kontrolować rozbiór kW? Z tego drugiego wykresu wynika, że spokojnie możesz ustawić kocioł na dużej histerezie i w standardzie. Nadzór możesz całkowicie wyłączyć. Pracę kotła nieco wydłużyć. Jeśli jest 10 rozpaleń na dobę to już jest całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zastanawia mnie działanie FL. Ustawiłem MAX moc FL 88%, MIN 30%. Przy palniku 5-16kW 30% powinno dać 0,3x16=4,8kW czy 30% zakresu od 5 do 16kW, a więc 16-5=11 i 0,3x11=3,3, a więc 5+3,3=8,3kW?

Przy MIN mocy FL 30% kiedy temperatura na piecu wynosiła 74C (przy zadanej 70), a więc 1C od wejścia w postój palnik pracuje z mocą 8kW. Po dobiciu do 75C przechodzi w postój. Zmniejszyłem z ciekawości MIN moc FL na 10% i w analogicznej sytuacji, przy 74C moc palnika to 6,9kW. Na wyświetlaczu sterownika, przy ikonce FL świeci się jedna kreska i miga druga - tak, jakby palnik chodził powyżej minimalnej mocy... A może to kwestia współczynników A, B, C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja już nic nie wiem, na chwilę obecną interesuje mnie żeby to jakoś sensownie działało, dla mnie jest to zaskakujące , ze po zmianie ustawienia ( prędkości) na jednej pomoce jest taka różnica w działaniu pieca.
Właśnie kupił em kabel do econeta żeby połączyć bezpośrednio bo jak widać zrywa mi i połączenie i nie mam pełnego obrazu pracy kotła

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.