Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jaka masz instalację, ale jak masz FL, to spróbuj na dobę ustawić 65, dobije do 70 i powinno być lepiej...

5 cm styro, to trochę mało... Tak na szybko, to dołożyłbym na strychu jeszcze z 15 cm wełny, o ile się da. Ja mam 30 cm, ale jeszcze 15 dołożę. Z tym, że strych mam mały i nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, papen76 napisał:



80 stopni na kotle to sporo, musi brać...

Chyba że pali z dużą histerezą kotła  np 25 st  bez nadzoru  to może być , ale widzę tam nadzór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piec przechodzi w postój, ale na krótko".@darbatt napisz coś więcej o swojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Darbatt napisał:

Zgadzam się z Tobą w stu procentach ale wszystkiego od razu nie zrobię dom mam ocieplony piątką styropianu wiem mało w przyszłym roku chcę docieplic ostatnio docieplalem strych 15 cm wełny mineralnej.
Piec dochodzi do temp zadanej i przechodzi w postój ale na krótko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A czy jest termostat pokojowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

postaram się przystępnie napisać jak u mnie wygląda instalacja co 

mam piec cichewicz ekono 25 kW kupiony 10 lat temu z palnikiem na ekogroszek, rok temu wymieniłem na palnik na pellet Kipi 20 kW.

Piecem ogrzewam dwa domy 160 m2 i 90 m2

dom 100 m2 - 6 grzejników i trzy podłogówki (kuchnia, łazienka i korytarz) wszystko spięte w jednym obiegu na rozdzielaczach podłogówek zamontowane zawory termostatyczne na powrocie. Całość zasilana jest przez zawór 4d sterowany pogodowo, pompka mieszacza załączona non stop. w mieszkaniu jest sterownik pokojowy ecotouch, temp dzienna 22 st od 13 do 23 i nocna 19 st od 23 do 13, obniżenie temp zaworu od załączonego termostatu - 5 st. do pieca podłczony jest bojler stojący o poj. 250l z temperaturą zadaną 50 st zasilany osobną pompką cwu.

Na piecu temp. zadana to 75 st z histerezą 1 st (boję się ustawić większą histerezę ponieważ piec będzie musiał dłużej pracować aby dojść do tem. zdanej).

dom 90 m2 - istalacja z 6 grzejnikami zasilana poprzez zawó 4d za pomocą steownika st-431 (bodajże), na sterowniku ustawiona ręcznie temp 50 st, do sterownika podłaczony termostat pokojowy z ustawioną temp dzienną 22 st i nocną 18,8 po osiągnieciu temp w mieszkaniu sterownik st-431 podaje temp poprzez zawór 4d -5 st

także każdy obieg na domy ma osobne sterowanie

ostatnio jak wiecie zamontowałem regulator ciągu na komin z nadzieją oszczędności w spalanym opale, a jeszcze dodam, że palę mieszanką pelletu z pestką, pali się dobrze ale jest trochę więcej popiołu z pestki, niestety muszę wypalić na razie to co mam.

jestem otwarty na wszelkie pytania i sugestie 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że masz niezły areał do ogrzania.
Ja zrezygnowałem z harmonogramu, bo nie widziałem specjalnej różnicy w spalaniu. Utrzymuję teraz stałą temperaturę +22.
Poza tym rano, jak 4D otwierał się do podniesienia temperatury, to w ostatnim kaloryferze przy łóżku miałem uderzenia hydrauliczne. Niezły budzik nad ranem

Instalacja dość skomplikowana, do drugiego domu rury idą ciepłociagiem?

Ciekawy jestem, w jaki sposób instalacja jest zrównoważona? Masz sprzęgło hydrauliczne?

Masz włączona ochronę powrotu na zaworze 4D? Ja wyłączyłem i jestem zadowolony. Przy zadanej 70 i histerezie 16, powrót spada mi do ok. 46-47'st i jest stabilny.
Aha, mam i pogodówkę i ecoToucha.d149f71099cb2d37de8329775a466633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 stopień histerezy? Żart czy jak, a czemu tak mała histereza? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ustawione to nie żart, a czy to nie będzie tak że jak np ustawie histereze na piecu np 10 st to temp spadnie do 65 i pięć będzie musiał dłużej chodzić żeby dobić do zadanych 75 st?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że masz niezły areał do ogrzania.
Ja zrezygnowałem z harmonogramu, bo nie widziałem specjalnej różnicy w spalaniu. Utrzymuję teraz stałą temperaturę +22.
Poza tym rano, jak 4D otwierał się do podniesienia temperatury, to w ostatnim kaloryferze przy łóżku miałem uderzenia hydrauliczne. Niezły budzik nad ranem

Instalacja dość skomplikowana, do drugiego domu rury idą ciepłociagiem?

Ciekawy jestem, w jaki sposób instalacja jest zrównoważona? Masz sprzęgło hydrauliczne?

Masz włączona ochronę powrotu na zaworze 4D? Ja wyłączyłem i jestem zadowolony. Przy zadanej 70 i histerezie 16, powrót spada mi do ok. 46-47'st i jest stabilny.
Aha, mam i pogodówkę i ecoToucha.d149f71099cb2d37de8329775a466633.jpg&key=6595359be44675339d5eec70b179b7ac16cb7251b1d6da4688e7e96db1d6b137
Rury do drugiego domu są na zewnątrz ok 3 m oczywiście ocieplone.
Nie mam żadnego sprzęgła, obiegi na oba domy wychodzą z rury wychodzącej z pieca i tyle
Po lewo ist z zaworem na mniejszy dom ,po prawo na mój dom.870e101799d3fed95545e24b18da01db.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sporo? Ustaw 10 C na początek histereze i zobaczysz korzyści z tego nawet nie musisz tego udowadniać. Nie wiem czy masz wyłączoną pompe od termostatu jakie histerezy na ecoster touch i w ogóle!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to econet nie działa boooo? 

A działał czy jest nie kompatybilny? 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem to ocieplenie domu (domów) i skomplikowana instalacja. Do tego duzy zasobnik CWU (250 l) i 25 kg na dobę to i tak nieźle. Poczytaj o sprzęgle. Mówią, że też pomaga obniżyć spalanie.

https://instalreporter.pl/ogolna/co-to-jest-sprzeglo-hydrauliczne-jak-dziala-i-gdzie-go-stosowac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sporo? Ustaw 10 C na początek histereze i zobaczysz korzyści z tego nawet nie musisz tego udowadniać. Nie wiem czy masz wyłączoną pompe od termostatu jakie histerezy na ecoster touch i w ogóle!!! 
Pompka chodzi cały czas, pisalem, histereza od termostatu to aktualnie 5 stopni.
Econet działał , pisalem o tym problemie wcześniej.
Ok ustawie histereze kotła na 10 stopni i będę obserwował.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie u mnie - 22 do 25 kg na dobę

Palnik 26 kw kocioł Dragon 30kw

Do ogrzania 200 - 220 m budynek średnio ocieplony + do tego garaż wolnostojący z rurociągiem izolowanym pod ziemią ale tu tylko dogrzewanie jak potrzeba ( garaż/warsztat dobrze izolowany nowy budynek ) podłączony przez wymiennik płytowy i zalany glikolem

Dom ocieplenie - dach 30 cm styropianu a w ścianach wdmuchnięty granulat styropianowy od 6 do 9 cm, okna 3 szyby

Mam zamontowane mierniki ciepła na obwody koszt wyprodukowania 1GJ to 65 zł przy pellecie 750 zł /t

Sterowanie 2 x zawór 3D na każda kondygnację , kocioł pracuje na 65`C

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darbatt a ile spalałeś groszku za sezon , albo na dobę przy podobnch temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ostatniego sezonu przy paleniu ekogroszkiem wyniósł mnie ok 5500 tyś złotych ale to był sezon 16/17 bo ubiegłym sezon był nietypowy ponieważ w grudniu wymienialem palnik na pelletowy

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze powiem tak, myślałem że mam moją kotłownie, instalację już w miarę ogarnięta ale im dłużej sledze to forum tym więcej nieprawidłowości odnajduje u siebie, jednej strony bardzo dobrze bo można poprawić, z drugiej trochę to iryrujace ze znowu coś jeszcze :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze sam to ogarniesz to pół biedy ale jak masz liczyć na fachowców z, którymi to różnie bywa... oczywiście z całym szacunkiem do fachowców z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie staram się sam dojść do wszystkiego z lepszym czy gorszym efektem. Z fachowcami bywa różnie fakt, no ale po części i my stajemy się takimi fachowcami :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, papen76 napisał:
Dla mnie problem to ocieplenie domu (domów) i skomplikowana instalacja. Do tego duzy zasobnik CWU (250 l) i 25 kg na dobę to i tak nieźle. Poczytaj o sprzęgle. Mówią, że też pomaga obniżyć spalanie.

https://instalreporter.pl/ogolna/co-to-jest-sprzeglo-hydrauliczne-jak-dziala-i-gdzie-go-stosowac/

No i kolego dałes mi do myślenia z tym sprzęgłem, to może pomóc a na pewno nie zaszkodzi, problem jedynie z tym że nie mam pojęcia jak to sprzęgło wcisnąć w instalację ( mało miejsca) i kurcze przydalby się ktoś bardziej ogarnięty w temacie, żeby czegoś nie  *** :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darbatt napisał:

Koszt ostatniego sezonu przy paleniu ekogroszkiem wyniósł mnie ok 5500 tyś złotych ale to był sezon 16/17 bo ubiegłym sezon był nietypowy ponieważ w grudniu wymienialem palnik na pelletowy

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli też nie mało , no ale cóż powierzchnia do ogrzania spora  trzeba się zebrać na solidne docieplenie , przy dzisiejszych cenach paliw to podstawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.