Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, u każdego jest inaczej. Trzeba testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rollo2procent napisał:

że ona ciągnie prawie 1kW jak się policzy prąd to wolę spalić garść pelletu więcej,

300W jakies przez 2-3 minuty. Do tego doliczylbym ze dawka startowa peletu 100g idzie w komin x np. 9000 rozpalen…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Bufora mi się nie chciało dołożyć do instalacji (teraz to już chyba się nie opłaci) a FL zużywa nieco więcej w moim przypadku.  Popatrzcie ile jestem w plecy 🙂 Prawie tona peletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem ja. Mniej wiecej tyle bo jest pik na poczatku pozniej stabilizacja. Sama grzalka chodzi ~3minuty u mnie.

@Dragster bufor juz cie sie nie oplaca. Ja mialem w spadku po G12W i II taryfie. Zreszta mial byc pod solary ktorych do tej pory nie mam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiemy co będzie za rok, dwa czy trzy. Mój kocioł z ekologią ma mało wspólnego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociol to tylko „cholerny” wymiennik ciepla. Moze byc co najwyzej upierdliwy w eksploatacji.

Palnik jest istotny!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pawel384 napisał:

...

OK, mam za duży kocioł, ale już teraz go nie wymienię, wiec zależy mi aby jakoś maksymalnie zminimalizować spalanie

...

Zazwyczaj duży kocioł ma duży wymiennik. Czyli to co mają typowe "pelleciaki" 🙂 Wcale nie musi być wadą.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, PioBin napisał:

Co najwyzej palnik.

Jesli tam jest palnik 20kw to 30% z tego to moc minimalna 6kw srednia np. 8 a max np. 10. Nadmuchy dobrac nie ma zasady bo zaleza od kotla i ciagu kominowego. Jak masz sonde lamda bedzie latwiej jak nie masz to tylko „na oko”.

 

53 minuty temu, rollo2procent napisał:

moc min 18kW to dla mnie błąd, daj  5-8kW i odpal na fuzzy logic mi na FL pali mniej niż na trybie z postojem i gaszeniem już nie mówię o tym ile zapalarka jest używana

przy 10 kw spalanie na sterowniku 2kg/h. W takim razie x24 h daje 48 kg to nadal ponad 3 worki. 
No ale spróbuję, ciekawe czy przy takiej mocy będzie chciał się dogrzewać do tych 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie chodzi non stop to tak wyjdzie. Jak przyjmiemy z tego 80% optymistycznie w instalacje to Twoj dom potrzebowalby 8kW ciepla non stop. Jesli potrzebuje mniej to nadwyzka ciepla z palnika podniesie temperature kotla az do jego zatrzymania. W ten sposob palnik chodzi dluzej, postoje beda identyczne bo wynikaja z pojemnosci cieplnej instalacji i kotla.

Warunkiem „sukcesu” jest poprawny proces spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, PioBin napisał:

 

Jesli tam jest palnik 20kw 

Wchodząc w ustawienia serwisowe palnika, dodatkowym kodem. To mogę ustawić nawet moc palnika na 50 kw... 
Możliwe jest to aby palnik miał 50kw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz nie ten kod 🙂

 

Czy to pierwszy sezon grzewczy w nowo wybudowanym domu?

Jaki masz kocioł? Jaka temperatura spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod dostałem  z serwisu, i pozwala wejść tylko do ustawień mocy palnika. 

Kocioł Krzaczek SKP Max, Tak to pierwszy sezon, palę już 3 miesiące.

Temperatury spalin nie znam, sterownik tego nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest na pewno nie ten kod. 

W pierwszym sezonie idzie dużo więcej opału.

Czyli czujnika temperatury spalin nie masz. Szkoda bo byśmy wiedzieli więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnika temperatury spalin nie mam.

4096 kod serwisowy. Jeżeli nie ten to jaki ? Może ktoś wie, może mam nie ustawiony palnik?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4996. W ustawieniach palnik ma być taki jaki jest fizycznie. Nie sądzę by był nieskonfigurowany.

W dniu 22.12.2021 o 09:43, palacz66 napisał:

Kto z Was ma sprzęgło i ATV bez bufora. Czy pompy podłogi i pompa kotłowa chodzą u Was na stałe? Jednak pompy wszystkie od termostatu startujące spalanie dużo niższe przynajmniej u mnie.

Ja mam dokładnie taką konfigurację. Pompa wymiennika chodzi na stałe, Pompa od podłogówki chodzi na stałe. Pompa od grzejników startuje od termostatu. Spalanie z CWU dla 4 osób przy ~0stC około 25kg/24h. Kocioł w trybie dużej histerezy.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dragster napisał:

4996. W ustawieniach palnik ma być taki jaki jest fizycznie. Nie sądzę by był nieskonfigurowany.

Nie działa ten kod. Działa 0000 lun 4096. 
ok tak czy inaczej mam ustawiony palnik na 25 kw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej palnika sprawdź jaki masz palnik.

 

4996  to jest kod do ustawień serwisowych dla sterownika 860P3. Dla 920tki widocznie jest inny. 4096 to kod zmiany palnika. Taki sam jest u mnie. 

 

Pamiętaj że nowy dom musi się "wygrzać". Wilgoć robi swoje. Musisz się liczyć, że pierwszy sezon może być x2.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę później tabliczkę na palniku.

Myślisz, ze serwis pluma poda mi taki kod ? Ewentualnie jest sens wogóle to sprawdzać. Może być inna moc niż pisze na tabliczce ?

 

Tak wiem, kilka osób już mi to nadmieniało. Jednak te 5 worków trochę boli. Gdy co 2 dni napełniam na full zasobnik pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodu serwisowego nie ma gdzieś w wątku? Szukałeś?

 

5worków to sporo. Uzupełnij profil bo mało wiadomo co ogrzewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dragster napisał:

Ja mam dokładnie taką konfigurację. Pompa wymiennika chodzi na stałe, Pompa od podłogówki chodzi na stałe. Pompa od grzejników startuje od termostatu. Spalanie z CWU dla 4 osób przy ~0stC około 25kg/24h. Kocioł w trybie dużej histerezy.

A sprawdzałeś jak wygląda sytuacja gdy wszystkie od termostatu startują pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale w okresach przejściowych. Jak jest zimno chcę mieć komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dużo więcej pali gdy pompy na stałe. Ale to wszystko zależy od budynku i instalacji u mnie akurat bez porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. W okresie przejściowym też widziałem różnicę może nawet 1/3 w spalaniu, nie pamiętam dokładnie. Jednak komfort cieplny w zimniejszej porze byłby dla mnie był nieakceptowalny.

35 minut temu, pawel384 napisał:

Sprawdzę później tabliczkę na palniku.

Myślisz, ze serwis pluma poda mi taki kod ? Ewentualnie jest sens wogóle to sprawdzać. Może być inna moc niż pisze na tabliczce ?

 

Tak wiem, kilka osób już mi to nadmieniało. Jednak te 5 worków trochę boli. Gdy co 2 dni napełniam na full zasobnik pelletu.

Widzisz, od razu lepiej z uzupełnionym profilem. Wyczytałem, że Twój kocioł ma 85l pojemności czyli podobnie jak u mnie. Ile masz rozpaleń na dobę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych ustawieniach i histerezach ok 8- 10 razy.

Wszystko by było spoko, gdyby te postoje były dłuższe. O ile jeszcze termostat pokojowy ma osiągniętą temperaturę to kocioł szybko się wygrzeje bo działa obniżenie to i postój jest dłuższy bo woda tak szybko nie ucieka z kotła. 
Ale jak już podłogówka pracuje to to wygaszanie jest niemalże, że bez sensu. Bo wygasi się na 40 minut, później rozpalanie... co chwile ochrona powrotu...

Ochronę mógłbym wyłączyć bo mam pompę przewałową, ale u mnie ochrona działa też w ten sposób, że szybciej rośnie temperatura kotła, bo niejako spadek temperatury powrotu wymusza przymknięcie zaworu 3d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.