Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W standardzie też jest nadzór,wg mnie nadzór przynajmniej 1h to dobry wybór ,ale większość twierdzi że to straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Banan15 napisał:

Witam. Jak określić typ dmuchawy w palniku kipi 5-20kw ? 

O to Ci chodzi?

IMG_20211203_160334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamontowany kipi w olejaku, czy jest jakaś opcja "powrotu" na olej ze sterownikiem ecomax. Czodzi o to że ecomax ogarnia całą automatykę, a sterownik pieca już tego nie zrobi. Jest tam jakaś opcja "ruszt" wtedy chodzi tylko wentylator. Może można było by podpiąć napięcie z wentylatora na styk zwierny LOA24 w palniku na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja podłączenia kotła gazowego jako kotła dodatkowego. Może trzeba pójść tą drogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@madjaro Funkcja ruszt w sterownikach ecomax steruje wentylatorem tak samo w przypadku sterowania paleniem na ustawieniach palenia pelletem nie ma możliwości w ten sposób sterować innym sterownikiem jedyna możliwość to jak  forumowicz @papen76 pisał wykorzystać możliwość sterowania załączania pieca gazowego jako dodatkowego źródła ciepła nie chodzi o sam piec tylko o styki które by załączały sterowanie  sterownikiem pieca olejowego tyle w teorii kwestia jak to wykonać to już inna kwestia ale wydaje mi się ze jest to wykonalne w instrukcji sterownika powinno być w schemacie jak  połączyć taki włącznik sterownika dodatkowego pieca

@madjaro niestety co do pytania czy można zejść poniżej 20 st na mieszaczu to powiem że nie najniższa możliwa do ustawienia to właśnie 20 st ale można spróbować pobawić przestawiając o jeden ząbek między zaworem a siłownikiem tak aby sterownik widział ze ma za duża temp i zamykał jeszcze bardziej lub zmienić ustawienie przymknięcie zaworu w ustawienia serwisowe/ustawienia kotła/ochrona powrotu i zmniejszyć parametr w procentach

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba. Jaki macie czas rozpalania w Ustawienia serwisowe > Ustawienia palnika > Rozpalanie > Czas rozpalania?
oraz
Czas detekcji braku paliwa?

Coś mi to rozpalanie zaczęło szwankować... Zastanawiam się, czy kawki nie przytkały mi komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 co do kawek to chyba trzeba by było się wspiąć na komin i je przegnać

 
Czas testu zapłonu
10sek.
 
Dawka paliwa
100g
 
Detekcja płomienia
5%
 
Nadmuch rozpalania 1
25%
 
Czas rozpalania
2min.
 
Nadmuch po rozpaleniu
26%
 
Czas rozżarzania
50sek.
 
Czas rozgrzewania
36sek.
 
Czas pracy z mocą minimalną
2min.
 
Pulsacja wentylatora
OFF
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas rozpalania miałem 6 minut, do tej pory się sprawdzało. Pozostałe parametry podobne jak u Ciebie.
A jaki masz czas detekcji braku paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, papen76 napisał:

Panowie, prośba. Jaki macie czas rozpalania w Ustawienia serwisowe > Ustawienia palnika > Rozpalanie > Czas rozpalania?
oraz
Czas detekcji braku paliwa?

Coś mi to rozpalanie zaczęło szwankować... Zastanawiam się, czy kawki nie przytkały mi komina...

U mnie coś takiego.

Screenshot_2021-12-04-12-59-54-686_com.android.chrome.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda, już zmieniłem z 6 minut na 2. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211204/1fa1d077027242392dd1fd2e04ad2516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 

Ruszt

Praca przedmuchu

20sek.

Przerwa przedmuchu

8min.

Automatyczne przejście na pellet

OFF

Czas detekcji braku paliwa

15 min

nigdzie indziej nie znalazłem ustawienia czasu detekcji braku paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jak się okazuje, jest wiele opcji softu w tym samym sterowniku...
Do tej pory chodziło wszystko ok, ale dziś akurat byłem przy kotle i zauważyłem, że ciężko odpala. Czyli ten wydłużony do 6 minut czas rozpalania przy obecnym pelecie przestał się u mnie sprawdzać. Tym się objawiło, że zaczęło zasypywać rurę palnika. Odpalić odpalił, ale dym aż fuknał przez wlot peletu od strony rury spiro.

Kolejna sprawa, to popiół miałem poprzednio jasnoszary, a teraz jest ciemno szary do czarnego. Mam dziś czas, to pokombinuje jeszcze z nadmuchami.
No i muszę przynieść więcej peletu że składziku, bo zasypalem ostatnio taki w temperaturze zewnętrznej. Niby się kurzyło, ale...

Odpaliłem też podlogowke i ustawiłem minimalne przymknięcie zaworu 4D na 30%. Dzięki temu przy wyłączonej od termostatu pompie kaloryferów mieszacz podlogowki trzyma zadaną temperaturę.
Będę obserwował sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj jest problem palnik zaczął głośniej pracować.

Tak jak by gwizdał. Wyczyściłem wszystko ale nadal jest to samo.

Czy kogoś z was to spotkało??? - palnik mam od 4 miesięcy i do tej pory pracował cicho.

Właśnie dokładnie sprawdziłem odgłosy pochodza z wentylatora - przedmuchałem go ale nadal jest to samo.

Gdzie można kupić taki wentylator bo nigdzie nie mogę go znaleźć.

IMG_20211204_202700909_HDR.jpg

IMG_20211204_202920192.jpg

Edytowane przez tyzeusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdał? Ciężko to mam sobie wyobrazić o co chodzi! Do czego ten dźwięk jest podobny?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ? cały czas, podczas pracy podajnika , podczas obrotu komory .

Zeby to ustalić najlepiej wyłączyć regulator i w trybie ręcznym załączać po kolei nadmuch , podajnik sztoker , i obrót  komory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tyzeusz napisał:

 - palnik mam od 4 miesięcy

Gdzie można kupić taki wentylator bo nigdzie nie mogę go znaleźć.

 

Można kupić ale jak palnik ma 4 miesiące to gwarancja obejmuje przecież ten sprzęt.

Sam wirnik ok 200zl.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc przy ustawieniach. Wszystko śmiga jak trzeba, a rozpalanie wygląda jak na fimie. Niestety, YouTube zrobiło coś z dźwiękiem i słychać jakieś przesterowanie. Palnik pracuje normalnie i w miarę cicho.
Udało mi się złapać reset panela, bo w międzyczasie palnik chodził normalnie. Taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tyzeusz Zadzwoń do tego sprzedawcy i przedstaw mu sytuacje. Wytlumacz mu, ze nie możesz zostac bez wentylatora. Być może będzie chcial jakiś filmik z pracy tego wentylatora, to mu wyślesz. Jezeli uzna, ze jest uszkodzony, to jest szansa, ze wyślę Ci nowy, a ten zwrócisz po wymianie. Przesyłki są na jego koszt, ponieważ jest to reklamacja w trakcie gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.