Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No ale tam jest śrubka która blokuje możliwość obrócenia tych rur i wypięcia z tych zaczepów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko manewrować... f90693f8e95b89d135fe1d240c8a157a.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką śrubkę dawaj , jak to robisz 

Tak Papen to jest to tylko ja mam wyższy zasypnik

Ta ścianka z prawej strony się odpina tak samo jak przednia której nie ma zdjęciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rychu29 napisał:

Jaką śrubkę dawaj , jak to robisz

Nie potrafię ci tego opisać w kilku słowach. Ale patrząc na zdjęcie, takie umieszczenie palnika jest tragiczne do jego konserwacji. Masz instrukcję palnika z kipi? Na rysunku jest ta śruba, którą trzeba wkręcić, żeby wypiąć rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale palnik trzeba rozkręcić żeby do śrubki się dostać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję mam , jest również w necie , ale mam rozumieć ,że jak włożę głowę do kotła to ją zobaczę ,jaki rozmiar śruby, jaki klucz, możesz coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wykres po calej dobie, jak to widzicie teraz? Mozna jeszcze cos optymalizowac?

Temp mieszacza caly dzien byla na 37, temp zadana 75 FL, Krzywa kotla 1.8, obnizenia nocne 15st mieszacz 1 od 23 do 6 oraz woda o 20.

Parametry zmienione na takie jak ponizej, zuzycie pokazuje w sumie prawdziwe odzwierciedlenie na ~58kg/doba..

 

image.thumb.png.1abdfaed58c5b9c3ab2c5efedd0e2d3c.png

 

image.thumb.png.71c32bf0143b0e6ec1bc18f911540669.png

image.thumb.png.c26607e024326c73374446efbfb28491.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Ja musiałem u siebie ją rozwiercić, się zapiekła. 7b4f100ecd0ba9a07927619a4c4f8d0a.jpg&key=ec40932269e0e73abd6c94380cc62118bd8f3377708d3b8241ead7d125e8be2033ff5c95bc52d77e2d7866304246552b.jpg&key=52e5642398d41377cab1badc35ff78fea111e2880627cc0d5cd73685af3a8217
@rychu29 opis masz u mnie na blogu.

Palnik musisz wyciągnąć z kotła.
Ale wg mnie jest to zbędne, musisz częściej czyścić rurę palnika wewnątrz. Powinna być jasnoszara i po cyklu palenia powinno zostać niewiele popiołu na jej dnie.
U Ciebie jest czarna i widać przytkane dziurki napowietrzające.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego U mnie jest czyszczony metalową szczotką, a przy wlocie od sztokera płaskim śrubokrętem. Dwa razy szczotką dookoła i finito. Tylko, że ja mam palnik w drzwiczkach i wszystko na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, papen76 napisał:

Palnik musisz wyciągnąć z kotła.

W tej pozycji się nie zgadzam. Ja całego palnika z kotła nie targam. Jak macie mniejsze palniki, to jest łatwiej, a mój 36 już trochę waży. Nawet w instrukcji nie jest napisane ,że trzeba demontować cały palnik. Zdejmuję obudowę, odkręcam 4 śruby mocujące, demontuję płytę z napędami i wentylatorem, wykręcam tą śrubę blokującą i rury wyciągam w stronę kotła. A pozostała część palnika wisi sobie na drzwiczkach.

Teraz zauważyłem, że babol powstał... (ten cholerny słownik). Tą śrubę trzeba wykręcić a nie wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza , ale rychu myślał że rurę wyciągasz ot tak bez rozkręcania modułów .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się. Ja z kolei odkręcam dwie śruby "trzynastki" i mam palnik na stole. U mnie to naprawdę prosta sprawa. No i jak wspomniałem, zapiekła mi się ta śruba po czterech sezonach i musiałem ją rozwiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem dokładnie tak jak napisał Kordjano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar 76 zobacz swój post 13702 jak się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, papen76 napisał:

Ja z kolei odkręcam dwie śruby "trzynastki" i mam palnik na stole.

Ja tylko dwa razy palnik w całości targałem. Raz jak chciałem go zamontować i drugi raz do pierwszego czyszczenia. W moim przypadku jest co podnieść i nawet założenie tych dwóch śrub mocujących palnik do kotła jest problemem, jeśli robi się to samemu.

Już sprostowałem, że śrubę trzeba wykręcić a nie wkręcić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego snu. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 173tomi napisał:

Wrzucam wykres po calej dobie, jak to widzicie teraz? Mozna jeszcze cos optymalizowac?

Temp mieszacza caly dzien byla na 37, temp zadana 75 FL, Krzywa kotla 1.8, obnizenia nocne 15st mieszacz 1 od 23 do 6 oraz woda o 20.

Parametry zmienione na takie jak ponizej, zuzycie pokazuje w sumie prawdziwe odzwierciedlenie na ~58kg/doba..

 

image.thumb.png.1abdfaed58c5b9c3ab2c5efedd0e2d3c.png

 

image.thumb.png.71c32bf0143b0e6ec1bc18f911540669.png

image.thumb.png.c26607e024326c73374446efbfb28491.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysoka temperatura kotła w nocy (ok. 90 stopni).
Duże wahania temperatury kotla w dzień, mimo stałej temperatury mieszacza.

Osobiście zrezygnowałem z obniżenia nocnego na CO. U mnie nie ma z tego powodu żadnych zysków.

Teraz pale w trybie standard.
Przy dużym odbiorze sprawdza mi się palenie z dużymi histerezami: H1=10 stopni, H2=5.
Moje moce to 16/8/5 kW.

60 kg peletu na dobę to jakieś 10 kWh na godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@173tomi Wejdź na
www.cieplowlasciwie.pl
Oblicz swoje zapotrzebowanie na ciepło, może nie potrzebujesz aż takiej mocy maksymalnej?
Jeśli chodzi o grzanie CWU, to ja miałem ustawione bez priorytetu i na 16 kW dawało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże wahania temperatury kotla w dzień, mimo stałej temperatury mieszacza.
 

Skad zatem tak duze wahania w ciagu dnia? Nie powinno ich byc?

Ustawialem nawet 20kw maks mocy na piecu i nie potrafil osiagnac temperatury zadanej przy temp zewn ok 1st...

btw. swietny kalkulator jutro dosc szczegolowo go wpisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, skąd. Masz histerezy 15 i 7 stopni. Spróbuj 10 i 5, ewentualnie 5 i 3.
Na jaką temperaturę masz ustawione termostaty na grzejnikach?
Wysoka temperatura kotła sprawia, że masz prawidłowy powrót, to akurat dobrze, ale z drugiej strony chata nie może się nagrzać (20 stopni). Tu jest gdzieś wąskie gardlo. Albo temperatura mieszacza za nisko ustawiona, albo skręcone głowice albo kaloryfery masz zwykle a nie niskotemperaturowe.
Jaki masz konkretnie model kotła, jakiej mocy wymiennik? Pytam, bo zastanawiam się nad pojemnością wodną.
Ja mam 75 litrów. Ostatnia doba wygląda tak u mnie:79aec0b185b4ef75e5a8794bdc37269e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.