Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam pellet ma minimalną wartość kaloryczną 18JM/kg. Starość niestety.

Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego kiedy kocioł pracuje w nadzorze na mocy 2 kW płomień osiąga od 80 do 100 %

Tak było teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu29 18 Mj to jest 5 kW/h i taki wynik możesz wpisać możesz go podnieść do 5,1  co do mocy płomienia na 2kw w nadzorze to tak raczej  będzie bo palnik dostaje minimalną dawkę pelletu tylko na podtrzymanie ognia ja sam nie pale z trybem nadzór więc tu ci nie pomogę

 

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tyle aktualnie ustawiłem po Twoich poradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zlotybb Podaj jakie masz ustawienia rozpalanie w ustawieniach serwisowych/ustawienia palnika/rozpalanie

 

@rychu29 zobacz jeszcze z czasem w trybie praca ale tu za dużo nie zmieniaj tu standardowo jest 15 ja mam na 17 bo mi czasem trochę płomień szalał podczas pracy na pełnej mocy

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zlotybb Ja mam ecomax850p2-c mi pasuje 4996 spróbuj go wpisać a jak nie to zobacz 0000 chociaż te 4 zera to mi pozwoliło tylko zobaczyć ustawienia ale ich już nie mogłem edytować jak nie będzie ci ten kod działał to musisz się tu zapytać innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz 4996

Powinien być dobry ja mam ecoMA 860P i pasujeX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zlotybb ja mam tak w rozpalaniu

Czas testu zapłonu 10sek.

Dawka paliwa 100g

Detekcja płomienia 5%

Nadmuch rozpalania 1 25%

Czas rozpalania 6min.

Nadmuch po rozpaleniu 26%

Czas rozżarzania 50sek.

Czas rozgrzewania 36sek.

Czas pracy z mocą minimalną 2min.

Pulsacja wentylatora OFF

a jak masz w ustawieniach praca i czy zrobiłeś test  wydajności podajnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb zrób test wydajności podajnika w ustawieniach kotła/modulacja mocy/podajnik i wpisz wynik po zważeniu wagą druga sprawa masz za małą wartość nadmuchu przy  8kw  przestaw na 26/24% bo 3 to za mało

a tu ci podam orientacyjnie jak ja mam ustawione nie koniecznie musi u ciebie to dobrze działać ale spróbuj i zobacz jak to będzie działać

Maksymalna moc kotła 16kW ( tu jest moja moc jak masz inną to zostaw swoją)

Moc maksymalna - nadmuch 38%

Moc maksymalna - tlen 9.2% (tego parametru jak nie masz sondy lambda to nie będziesz miał)

Moc pośrednia - histereza H2 3°C

Pośrednia moc kotła 8kW

Moc pośrednia - nadmuch 27%

Moc pośrednia - tlen 10.2%

Moc minimalna - histereza H1 1°C

Minimalna moc kotła 4kW

Moc minimalna - nadmuch 24%

Moc minimalna - tlen 12.2%

Histereza kotła 5°C

Minimalna moc kotła FL 0%

Maksymalna moc kotła FL 100%

Edytowane przez olo231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb i przede wszystkim zrób test wydajności podajnika u mnie na tych parametrach co pisałem piec działa bez żadnych problemów a mam palnik kipi 5-20 sterownik ecomax850p2-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb spróbuj podnieść nieco  kaloryczność jak to nie pomoże to zwiększ wydajność podajnika będzie wtedy mniej pelletu podawał ale z rozwagą bo jak przesadzisz to piec nie będzie wchodził na swoje obroty a i jeszcze jedno jaki masz kolor na wymienniku jak jest osmolony sadzą  to za mało tlenu najpierw spróbuj z wydajnością i kalorycznością a tak w ogóle jaki pellet palisz jakiej firmy  czy noname

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, olo231 napisał:

@zlotybb spróbuj podnieść nieco  kaloryczność jak to nie pomoże to zwiększ wydajność podajnika będzie wtedy mniej pelletu podawał ale z rozwagą bo jak przesadzisz to piec nie będzie wchodził na swoje obroty a i jeszcze jedno jaki masz kolor na wymienniku jak jest osmolony sadzą  to za mało tlenu najpierw spróbuj z wydajnością i kalorycznością a tak w ogóle jaki pellet palisz jakiej firmy  czy noname

Pellet lokalnego producenta dartex 

Nic nie jest osmolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb no to dobrze tyle że niedopalenie pelletu to jest objaw za mocnego nadmuchu wydmuchuje ci go wiec spróbuj zwiększyć nieco wydajność i zmniejsz nadmuch  a jak to nie pomorze to w ustawieniach serwisowych jak wpisujesz kod to wpisz 4096 (u mnie to działa mogę wybrać jaki mam palnik) i ustaw palnik 16kw  a resztę ustawień  na 100% mos kotła 16 kw moc nadmuchu 100% 34-36% i pośrednią adekwatnie i zobacz wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



...
Histereza h2 srednia 1st
Histereza h1 minimalna 1st
Histereza kotla hk 1st
 


Napewno to dobrze wpisałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb jak sie odbija od scianki pieca na przeciwko palnika to dobrze masz dlugi plomien jezeli nie jest przy tym poszarpany najlepiej jak bys zrobil fotke plomienia jak jest to mozliwe  posprawdzaj teraz jak sie pellet dopala i jak sam piec sie zachowuje czy osiaga zadana temperature i jak szybko rosnie temperatura pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlotybb powpowinien byc jak najdluzszy ale nie rozciaperzony ani pozrywany odglos palnika w piecu powinien az chuczec podczas pracy ale palnik nie powinien kopcic na czarno woec tu sie musisz nadmuchem pobawic jak fasz za duzy to bedzie wydmuchiwal nidopalone fragmenty pelletu jak za maly bedzie smolil wymiennik powinien miec kolor nalotu szary wtedy masz dobre spalanie popiol nie powinien posiadac spiekow chociaz jakis procrnt spiekow zawsze sie pojawi zalezy to od temp topnienia popiolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.