Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Albo odpalać go jak na węglu, na harmonogramie. Nad ranem, w południe i na wieczór, ale czy to da jakieś oszczędności? Napewno można zapomnieć o komforcie cieplnym...

 

Jest tu ktoś, kto pali z harmonogramem?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem to ustawić ale okazało się, że nie działa harmonogram w trybie załącz lub włącz palnik o określonym czasie, tylko działa w trybie obniżenia nocnego temperatury dla kotła. I nie mogę się doprosić uaktualnienia sterownika dla tej funkcji. Raz, po jakimś telefonie to gościu poradził mi podłączenie sterownika do zasilania poprzez zwykły zegar z możliwością ustawienia czasów pracy ale go wyśmiałem. Przecież sterownik przy takim sterowaniu nie zakończy procesu palenia ( wygaszanie, czyszczenie). Ten sposób to brutalne odcięcie od zasilania.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odpalać go jak na węglu, na harmonogramie. Nad ranem, w południe i na wieczór, ale czy to da jakieś oszczędności? Napewno można zapomnieć o komforcie cieplnym...

 

Jest tu ktoś, kto pali z harmonogramem?

 

www.kochowka.blogspot.com

Papen ma rację ,w takie ciepłe dni to bardzo dobre rozwiązanie , ja cały czas tak robię ,tylko w duże mrozy paliłem na okrągło , mam prostą instalację z termostatami na grzejnikach wszystko na jednej pompie  , a alfiorz ma podobnie , jestem z tego bardzo zadowolony ,oszczędności na pewno będą  , u mnie są ,nadmienię tylko że od 8 listopada do dziś ,spaliłem nie całe 3 tony pelletu  i to taniego ,18 rozpaleń to szkoda grzałki  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem to ustawić ale okazało się, że nie działa harmonogram w trybie załącz lub włącz palnik o określonym czasie, tylko działa w trybie obniżenia nocnego temperatury dla kotła. I nie mogę się doprosić uaktualnienia sterownika dla tej funkcji. Raz, po jakimś telefonie to gościu poradził mi podłączenie sterownika do zasilania poprzez zwykły zegar z możliwością ustawienia czasów pracy ale go wyśmiałem. Przecież sterownik przy takim sterowaniu nie zakończy procesu palenia ( wygaszanie, czyszczenie). Ten sposób to brutalne odcięcie od zasilania.

 

Albo odpalać go jak na węglu, na harmonogramie. Nad ranem, w południe i na wieczór, ale czy to da jakieś oszczędności? Napewno można zapomnieć o komforcie cieplnym...

 

Jest tu ktoś, kto pali z harmonogramem?

 

www.kochowka.blogspot.com

Panowie wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.

post-67496-0-95404800-1520792112_thumb.jpgpost-67496-0-29166300-1520792129_thumb.jpg

U mnie palnik jest zgrany z panelem pokojowym. 

Nie wiem dlaczego u Was coś nie działa . Te same palniki , sterowniki , econety . Nie wiem co ma nie zdziałać. Palnik załącza się o określonych porach tak by utrzymać komfort termiczny  w domu, i wyłącza się też sam z pełnym cyklem czyszczenia.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem to ustawić ale okazało się, że nie działa harmonogram w trybie załącz lub włącz palnik o określonym czasie, tylko działa w trybie obniżenia nocnego temperatury dla kotła. I nie mogę się doprosić uaktualnienia sterownika dla tej funkcji. Raz, po jakimś telefonie to gościu poradził mi podłączenie sterownika do zasilania poprzez zwykły zegar z możliwością ustawienia czasów pracy ale go wyśmiałem. Przecież sterownik przy takim sterowaniu nie zakończy procesu palenia ( wygaszanie, czyszczenie). Ten sposób to brutalne odcięcie od zasilania.

Tomek masz 100% rację  , bardzo żałuję że nie ma w sterowniku takiej funkcji , ja właśnie tak robię ,zegarem czasowym  odcinam zasilanie już dwa sezony ,i to na dwóch palnikach , i powiem  ci że nic im się nie dzieje , zalegający pellet i tak się wypali bo mimo ze nie dmucha to powietrze przeciąga , a przed rozpaleniem popiół przedmucha . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodjano jak mówisz, że jest ok to może tak spróbuję.

 

Robin 60 nie jest tak kolorowo jak piszesz, na moim sterowniku ecomax860P3 nie ma szans by to działało. Jak masz sterownik? 

Cała niedziela wyłączona a palnik szedł prze 2 godziny, normalnie czary

post-65375-0-02447400-1520793026_thumb.png

post-65375-0-16358300-1520793212_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 z szacunkiem dla Ciebie nie wierzę , że nie działa .ecomax 850 P2C. Przecież Twój sterownik ma tylko więcej funkcji o 2 pompa cyrkulacji CWU i dodatkowy podajnik i to wszystko.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz post wyżej dołączyłem zrzuty. Uwierz już tyle razy pisałem i dzwoniłem i do pluma i do kipi, czysta spychologia i chyba faktycznie zegar sobie zabuduję

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 18 rozpalen na dobe to dobry wynik?

To nie jest dobry wynik. W Twoim przypadku kolego alfiorz , wymieniłbym jak najszybciej kocioł na taki z większą pojemnością wodną. Ja mam w kotle ponad 90 litrów, postoje ostatnio conajmniej 1,5 godziny, bez wyłączania pompy CO. Przy 16 stopniach na dworze zaszalałem i wyłączyłem kocioł na kilka godzin :)

post-71470-0-48080100-1520793238_thumb.png

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W harmonogramie jest praca na czas rozwiń to zrób test słupki niebieskie to temp dzienna pole białe nocna.Ustaw tak samo na ecoster T1 i zobacz Musi się załączyć. 

U ciebie jest też na pewno bufor to zwieksz na chwilę temp na buforze tak by się odpalił palnik i zobaczysz , że pójdzie to samo zrób z ecosterem T1 zwiększ chwilowo na test temp zadana w domu m€si pompa ruszyć o ustawionej godzinie i też się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 @tomek0407

 

Aaaa... Praca na czas!1e9ecbb33064f236cef8dc439a49d4fc.jpg603bbc82fefa117b5d791634fc417368.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko to co załączam,. Bufora nie ma ale wiesz co faktycznie spróbuje "oszukać" system poprzez ustawienie nocne na zero i może wtedy nie odpali kotła nawet jak bufor da sygnał do załączenia .  Ja mogę tylko włączyć funkcję obniżenia nocnego, niem mam pracy na czas.Idę spróbować

post-65375-0-41182200-1520794123_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje ustawienia, może komuś się przyda .Celowo wydłużyłem histerezę H2, żeby palnik popracował jak najdłużej na "przyzwoitych" mocach. Jednak czas pracy palnika to ok 40 minut, przy ładowaniu CWU trochę dłużej

post-71470-0-70468800-1520794191_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek0407 nie pójdzie tak u Ciebie nie masz co kombinować jedynie pójdzie pompa zgrana z panelem pokojowym. 

Jedynie co to zadzwoń do PLUMA i spytaj czy do Twego programu z buforem 860 P3 mogą Ci dograć tak by w harmonogramie była praca na czas bez tego dupa z tyłu.post-67496-0-60027000-1520794893_thumb.jpg

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej bez szans oszukanie systemu nic nie dało. Nie da się obniżyć do 0 czyli w moim przypadku o 900C

post-65375-0-15536000-1520794822_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzadko czytam forum ale czytam całość.

Odnośnie harmonogramu to u mnie działa wyśmienicie.

Obojętnie jakbym ustawił (czasy włączenia i wyłączenia) działa bez zarzutu.

Palnik mam od sierpnia 1016 sterownik 850.

Cieszę się @vwpolo , że u Ciebie też to działa bo zarazem potwierdzasz , że nie fantazjuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W harmonogramie jest praca na czas rozwiń to zrób test słupki niebieskie to temp dzienna pole białe nocna.

A to nie WŁĄCZONY / WYŁĄCZONY?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 takie rozwiązanie , też przynosi wymierne oszczędności, a komfort termiczny ustawisz sobie jaki tylko chcesz.

 

Kocioł włączony wyłączony zostaw w spokoju.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już dawno temu wiedziałem, że różne sterowniki mają mniej lub więcej funkcji. Dlatego próbuję interweniować u producenta oprogramowania by zrównać nasze (patrz posiadaczy różnych wersji) "Prawo" do posiadania możliwość korzystania z tych samych funkcji.  :)   B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kocioł włączony wyłączony zostaw w spokoju.

Pytam, bo nie mam jak w tym momencie przetestować:

Czy praca na czas wyłącza i włącza kocioł? Bo nie zalapalem, co miałeś na myśli.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.