Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

cezar76 jakbym się nie bał że mi zaklinuje podajnik to już bym mu zrębki zapodał. Ale na retorcie miałem sceptyczne nastawienie i tu tez boję się że byłoby więcej szkody niż pożytku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha jeszcze trochę i Varmo węglowy pójdzie.

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha....Wiedziałem kocur, że możesz się skusić... :D Bo jak nie Ty, to kto? Jesteś naszym, nie kocurem, a królikiem doświadczalnym, jeśli chodzi o spalanie wszystkiego, co nie jest trociną... Hahahaha....

Ale to jest trocina , tylko jakaś zmodyfikowana ,ciekawe czy dało by się cykle poustawiać ?                                                                                                                                                                                                                      Misiek ja też mam tam 70 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, powiem Ci, że i tak jesteś kozak, jeśli chodzi o eksperymenty. Naprawdę, szacun (jak to mówi młodzież). A'propos zaklinowania podajnika. Miałem już taki przypadek, jak paliłem "wspaniałym" pelletem z ogromną ilością trociny. Myślałem, że spaliłem silnik podajnika. Tak mi zaklinowało podajnik, że stanął na amen. Musiałem śrubokrętem wygrzebywać zaklinowany pellet. Miałem stracha, że już po podajniku, ale na szczęście skończyło się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest trocina , tylko jakaś zmodyfikowana ,ciekawe czy dało by się cykle poustawiać ?                                                                                                                                                                                                                      Misiek ja też mam tam 70 km .

A to skąd jesteś +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co doradzicie z montażem palnika w moim defro. Gdzie go zamontować można??

Miałem plan w miejscu wlotu powietrza w zasypowych drzwiczkach ale palnik nie wejdzie bo na wprost jest półka wymiennika. Co poradzicie??

 

b0c1232ecc487abf8a02fe132dfbc882.jpg

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Zdjęcia widziałeś jak jest u mnie....jaką masz odległość od pionowej półki do krawędzi drzwi ?  U mnie tego nie ma, ale jest jeszcze opcjonalnie flansza  montażowa od kipi, która dystansuje palnik w zależności ile potrzeba.

 

Załącze foto dla pozostałych. Kocioł Zgoda 20 kW DS

post-69009-0-03451700-1520453474_thumb.jpg

Edytowane przez wojtas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę słabym ogniwem w tym całym naszym paleniu i moim eksperymentowaniu to zasobnik. Bo jak nie będzie się palić to wybrać z niego paliwo to masakra. Tam miałem na początku przygody ze słonecznikiem. Zasypałem zasobnik na full rano wstaje a tu masakra i armagedon w kotle. Zanim to wybrałem to tyle poszło bluzgów że historia. Teraz nawet jak zasypię 2 worki na dno to i tak niezła gimnastyka. Ale jak się da testować to trzeba  :D

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz przemysłowy daje radę. Wyjmujesz tylko worek i jazda. Ja mam akurat tanią wersję karchera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's zasobnika....ma ktoś namiary gdzie możnaw miarę tanio kupić  zasobnik (prostopadłościenny z lejem) lub zlecić komuś zrobienie ? Chodzi mi o taki, który wybiera do samego końca. U mnie pytałem kilka firm  z branży rynnowej i opierzeń o zrobienie samego leja do beczki to był mega problem, dlatego pytam może ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to skąd jesteś +/-

Z okolic Myślenic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's zasobnika....ma ktoś namiary gdzie możnaw miarę tanio kupić  zasobnik (prostopadłościenny z lejem) lub zlecić komuś zrobienie ? Chodzi mi o taki, który wybiera do samego końca. U mnie pytałem kilka firm  z branży rynnowej i opierzeń o zrobienie samego leja do beczki to był mega problem, dlatego pytam może ktoś podpowie.

Już o tym dyskutowaliśmy. Lej niewiele pomoże bo chyba ktoś ma taki. Jeśli zasobnik sam w sobie nie będzie miał wystarczającego zwężania ku takiemu lejowi to paliwo się i tak klinuje i nie zsypuje do zera. Dlatego ja odstąpiłem na razie od przeróbki swojego zasobnika a zostaje w nim sporo pelletu jeśli się do niego nie zagląda i nie pomaga zsuwać w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz przemysłowy daje radę. Wyjmujesz tylko worek i jazda. Ja mam akurat tanią wersję karchera

No też mam odkurzacz pojemność 30l ale ja mu wtedy zapodałem 180 kg łuski  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja górę z takiego odkurzacza dopasowałem do beczki takiej 150l po kapuście czy ogórkach

 

A zbiornik duży na wiosnę będę robił sobie na wymiar stalowy szczelny , bo piwnica ma trochę wilgoci

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym dyskutowaliśmy. Lej niewiele pomoże bo chyba ktoś ma taki. Jeśli zasobnik sam w sobie nie będzie miał wystarczającego zwężania ku takiemu lejowi to paliwo się i tak klinuje i nie zsypuje do zera. Dlatego ja odstąpiłem na razie od przeróbki swojego zasobnika a zostaje w nim sporo pelletu jeśli się do niego nie zagląda i nie pomaga zsuwać w dół ?

Chodzi mi o coś takiego - lej pod odpowiednim kątem (45 st lub więcej) chyba nie sprawia kłopotów ze zsypywaniem w dół

post-69009-0-01631000-1520454780_thumb.jpg

Edytowane przez wojtas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Taki zasobnik to tylko pellas ma do sprzedaży. ja go mam i dobrze sie sprawdza jeśli chodzi o same czyszczenie. Bardzo dobry patent. Oraz opróżnianie zasobnika. Ale cena też fajna. Ale jeżeli ma służyć długo to warto go nabyć.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem sobie taki! Wybiera do zera i też mam zasuwę do czyszczenia z trocin na dole - koszt ok 250zl. Wchodzi 270kg.

post-56498-0-64468200-1520455671_thumb.jpg

post-56498-0-52610900-1520455698_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Co do jednego ziarna Jak masz gorszy pellet który się kruszy to zamykasz górną zasłonę leja otwierasz dolną i wszystkie trociny zmielone prze podajnik spadają. Zamykasz dolną otwierasz górną i spada świeży pellet. Masz też możliwość podawania pod różnym kątem ustawiania podajnika gdyż lej jest elastyczny. Ja kupiłem za 600 zł 300 litrowy.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda od spodu z zasuwą, trochę prymitywne ale spełnia swoje zadanie haha. Dekiel od spodu z PCV.

post-56498-0-87925800-1520456007_thumb.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia widziałeś jak jest u mnie....jaką masz odległość od pionowej półki do krawędzi drzwi ? U mnie tego nie ma, ale jest jeszcze opcjonalnie flansza montażowa od kipi, która dystansuje palnik w zależności ile potrzeba.

 

Załącze foto dla pozostałych. Kocioł Zgoda 20 kW DS

Ok 30cm do wewnątrz drzwiczek zasypowych od pionowego wymiennika

 

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.