Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A na jakiej mocy palnik pracuje? Bo z tego co pamiętam masz włączony FL i palnik moduluje. W FL powinien właśnie modulując krążyć w okolicach temperatury zadanej. U mnie na mocy 6kW też płomień z rury prawie nie wychodzi.

Mam na standardzie bo spalanie mniejsze bylo i mam ustawione na 30% i 100% tak mi pracuje palnik bo na fl to nie mogl dobic do temperatury i szedl caly czas na sredniej mocy praktycznie i nnie osiagal zadanej temperatury i pobieral okolo 60-70kg paliwa. Teraz oscyluje w granicach 50 kg tak duzo no ale juz chyba nic wiecej nie zrobie. Na wiekszej mocy nadmuchu kociol jest bialy w srodku na malych tak jak wszscy mi radzili bylo pelno sadzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmów. Zwróćcie uwagę, że płomień jest na zewnątrz kotła i ma więcej tlenu. To napewno poprawia efekt wizualny, ale czy po zamknięciu drzwiczek będzie tak samo?

 

www.kochowka.blogspot.com

To zrob dla testow tak samo na otwartych drzwiczkach ze swoim palnikiem zobaczysz ze nie osiagniesz takiego duzego plomienia. Ja testowalem i nie udalo mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na standardzie bo spalanie mniejsze bylo i mam ustawione na 30% i 100% tak mi pracuje palnik bo na fl to nie mogl dobic do temperatury i szedl caly czas na sredniej mocy praktycznie i nnie osiagal zadanej temperatury i pobieral okolo 60-70kg paliwa. Teraz oscyluje w granicach 50 kg tak duzo no ale juz chyba nic wiecej nie zrobie. Na wiekszej mocy nadmuchu kociol jest bialy w srodku na malych tak jak wszscy mi radzili bylo pelno sadzy.

 

Teraz to były mrozy. U mnie zchodziło 40-42kg/doba. Więc jest szansa, że Twój dom po prostu tyle potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same odpowiedzi slyszalem od serwisu ze dom ma duze zapotrzebowanie. Nawet gdyby tak bylo po to jest modulacja mocy zeby podniesc moc i w jak najkrotszym czasie dobic do zadanej i plynnie modulowac moc a nie palnik ustawi sie na 12 kw a temperatura stoi 3 stopnie ponizej zadanej. To gdzie jest sens stosowania takiej modulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem w parametrze "moc max" ustawione na 12kW. Piszesz, że maksymalnie moduluje Ci do 12kW. Przypomni mi jaki masz palnik o jakiej mocy i jakiej mocy wymiennik.

Też mam ustawioną prace w FL moc na 26kW bo wymiennik jest 27kW, i w zasadzie od razu po rozpaleniu palę na 26kW. W momencie jak sobie ograniczam moc maksymalna np. do 12kW to po rozpaleniu piec dobijał tylko do 12kW i koniec z mocą palnika

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i w tedy to ze smoka robi się pół smoka. Smok to na pełnym gwizdku. Przy 26kW u mnie w komorze spalania się nie mieści :)))

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w kociołku 12kW nie będziesz paliłem z mocą palnika 26kW. Chyba, że ze starej smoły chcesz go wyczyścić :) 

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na maksa ustawione moc 26kw palnik moduluje moca zatrzyma sie na sredniej mocy i tak chodzi malo kiedy jest na minimalnej albo na sredniej szedl albo na max. Dziwnie moduluje moca a smoka zapomnij ze u mnie znajdziesz co najwyzej smoczka malego kalorycznosc 5,6 bo zasypywalo palnik i pelet wywalalo a teraz mam pylek w popiele tylko. Nie wiem czy nie jest to wina tego pluma 350. Bo chyba tylko ja go tutaj mam... kociol ma 29,2kw pojemnosc wodna 31 litrow

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same odpowiedzi slyszalem od serwisu ze dom ma duze zapotrzebowanie. Nawet gdyby tak bylo po to jest modulacja mocy zeby podniesc moc i w jak najkrotszym czasie dobic do zadanej i plynnie modulowac moc a nie palnik ustawi sie na 12 kw a temperatura stoi 3 stopnie ponizej zadanej. To gdzie jest sens stosowania takiej modulacji?

 

 

Jakie masz nieustawienia modulacji? Bo masz zdecydowanie coś nie tak. Rozumiem 12kW w mrozy ale teraz nadal nie dobija do zadanej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ds-a, a palnik zamontowany w śodkowych drzwiczkach. Mam też drugie drzwiczki oryginalne, więc chciałbym odłączyć palnik (ta wtyczka okrągła wielopinowa), zdjąć drzwiczki z palnikiem i założyć drugie.

 

Chodzi mi, żeby dalej ecomax sterował całą instalacją - pompy , mieszacz itp , ale, żeby fizycznie palnik był odłączony i całkiem zdjęty.

 

Podobno trzeba w miejsce gdzie przychodzi czujnik płomienia i dmuchawy  w sterowniku wstawić po  rezystorze - żeby oszukać sterownik.

 

Dlatego właśnie nie chcę, żeby mi palnik smaliło i odłożyć go razem z drzwiczkami tak jak jest na półkę.

 

W ustawieniach serwisowych wpisujesz inny kod dostępu (nie 0000) i masz tam opcję całkowitego wyłączenia wentylatora podczas przełączenia na ruszt. Wtedy możesz zdjąć sobie zdjąć palnik.

Nie znam sposobu na oszukanie sterownika, żeby odłączyć okrągłą wtyczkę. Ale u mnie po zdjęciu palnika przynajmniej nie wieje ;-) A gdy go nie zdejmę to łapie lewe powietrze nawet gdy wiatrak całkowicie wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że po odpięciu okrągłej złączki sterownik wywala błąd czujnika temperatury podajnika oraz rozwarty styk STB. Styk STB można zmostkować a zamiast czujnika temperatury wpiąć KTy81-110 i zadbać by nie przekroczył temperatury 60st.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku plum 850 standardowo wpisujesz kod 4x0 do ustawien serwisowych. Ja mówię o kodzie 123 i wtedy masz możliwość całkowitego wyłączenia wentylatora, co jest przydatne przy zdjęciu palnika i montażu standardowych drzwiczek.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi na 26 kw to dobija. Byl poustawiany na 6/13/26 na fl to dobijal do temperatury po 4 godzinach i spadal glownie brakowalo zawsze 1-3 stopnie jak go przestawilem na standard 30%/100% mocy to dobija i wpada w nadzor. Na fl o nadzorze zapomnij.

To ciekawe , u mnie po np. czyszczeniu temperatura spada z 50 do 45 stopni , i później palnik w przeciągu 5 minut osiąga pełną moc, aż nie zbliży się do zadanej i powoli obniża. Dodam że układ mam otwarty bez zaworów 3d itp. i tryb FL

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

. Nie wiem czy nie jest to wina tego pluma 350. Bo chyba tylko ja go tutaj mam... kociol ma 29,2kw pojemnosc wodna 31 litrow

Kolego Twym problemem nie jest sterownik 350 ani palnik , tylko Twój wymiennik . Palnik nie nadąża wytworzyć KW przy pojemności 31 litrów , gdzie jest duży odbiór, i tu tkwi problem. Żaden inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @alfiorz. Ja się zastanawiam czy Ty masz faktycznie taki odbiór ciepła czy może palnik przekłamuje przez złe parametry/ustawienia. Np zawyżenie kaloryczności. Stawiam na to drugie. Wiesz jakie ma zapotrzebowanie na ciepło Twój budynek/mieszkanie?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twym problemem nie jest sterownik 350 ani palnik , tylko Twój wymiennik . Palnik nie nadąża wytworzyć KW przy pojemności 31 litrów , gdzie jest duży odbiór, i tu tkwi problem. Żaden inny.

 

No to jak już to wymiennik nie nadąża. Ciepło albo idzie do pomieszczeń jak jest taki odbiór albo w komin. To drugie łatwo zmierzyć, mierząc temperaturę na czopuchu.

 

Generalnie może po protu tak też być, że chałupa potrzebuje. 50kg pelletu/doba to ile jest? 9kW?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi na 26 kw to dobija. Byl poustawiany na 6/13/26 na fl to dobijal do temperatury po 4 godzinach i spadal glownie brakowalo zawsze 1-3 stopnie jak go przestawilem na standard 30%/100% mocy to dobija i wpada w nadzor. Na fl o nadzorze zapomnij.

Alfiorz  to w końcu palisz w standardzie czy w fl  bo 30% 100% to raczej modulacja fl ? mam pytanie jakie masz histerezy h1 ih2  , nie chce mi się wierzyć że przy mocy 26 kw nie można osiągnąć przyzwoitego plomienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też macie problemy jak to w życiu bywa,nie żeby mnie przerażały ale lepiej się nastawić niż myśleć że musi być pięknie ,a tu nad tym pięknie trzeba popracować ,jak w moim ds-e no i jeszcze te braki peletu  ,tego się obawiam najbardziej za parę lat jak już tylko peletem będzie można palić i przyjdzie ostra zima dlatego kocioł dla mnie musi mieć możliwość spalania normalnego jak wspomniany mpm ds z drugimi drzwiami

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Palnik 26 KW przy pojemności wodnej kotła 31 l powinien gotować wodę w try mi ga , a czytamy , że ma problem z dobiciem do zadanej temperatury, Zużycie pelletu 50 kg. Nie dziwię się , że tyle zużywa. Dopóki kolega @afiflorz , nie poda co ogrzewa , ile grzejników i jaka powierzchnia , jaka instalacja stara itp, to wtedy wszystkim się wszystko od razu rozjaśni.

 

Jestem bardzo ciekawy jaka temp spalin. 

Poza tym kolega musi napisać swe ustawienia i parametry palnika , gdyż taka dyskusja jest jałowa.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.