Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Zachodzi pytanie po co kupowań najdroższy palnik obrotowy skoro z najlepszym peletem poradzi sobie najgorszy palnik , kupy to się nie trzyma , kupując tani zwykły samoczyszczący palnik to wiem że trzeba mieć pelet dobry jako taki ale wydając więcej $$ oczekuję i na pewno paliłbymm tańszym opałem to chyba oczywiste , inaczej można też grzać czystym prądem wyjdzie na to samo skoro wszystko musi być najdroższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorszego pelletu o niższej kaloryczności spalisz o wiele wiecej, nie wspominając o częstszym czyszczeniu kotła. Czasem bilans wyjdzie na zero, doliczając dodatkowo koszt transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kipi jest aż tak drogim palnikiem? Na pewno są sporo tańsze, np. coś z Kostrzewy, sam nie tak dawno wybierałem kocioł.

Może sam kupię w tym tygodniu 2-3 worki z łuski słonecznika, wyrobię sobie własne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceną zaporową za pellet jest kwota 800+/t... zdarzyło mi się może ze dwa-trzy razy puścić w komin takie pieniądze. Totalna głupota. Ale to były początki ;) No chyba, że ktoś może sobie na to pozwolić ale to inna kwestia.

Jak macie jakieś foty ze spalania w obrotowcach jakiegoś shit pelletu to możecie się pochwalić:D Ja spalałem różne, lokalnych producentów, ukraiński, A2... niestety nie mam nic spektakularnego do pokazania, tylko drobne spieki oraz większa ilość popiołu. Ale ciekawi mnie czy ktoś miał z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Gorszego pelletu o niższej kaloryczności spalisz o wiele wiecej, nie wspominając o częstszym czyszczeniu kotła. Czasem bilans wyjdzie na zero, doliczając dodatkowo koszt transportu

Właśnie sęk  w tym że kalorczyność tego jest podobna , są jeszcze peletu z celulozy też za psie pieniądze o większej kaloryczności a wy tu $$ wypuszczacie kominem i na koniec sezonu sprawdzicie jeden worek  o nie tak być nie może i prosze testować :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne doświadczenia. Czy ten za 800 czy za 500, miałem podobne spalanie. Może to kwestia tego, że mam palnik w mialowcu i wymiennik nie jest super wydajny? Nie wiem.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceną zaporową za pellet jest kwota 800+/t... zdarzyło mi się może ze dwa-trzy razy puścić w komin takie pieniądze. Totalna głupota. Ale to były początki ;) No chyba, że ktoś może sobie na to pozwolić ale to inna kwestia.

Jak macie jakieś foty ze spalania w obrotowcach jakiegoś shit pelletu to możecie się pochwalić :D Ja spalałem różne, lokalnych producentów, ukraiński, A2... niestety nie mam nic spektakularnego do pokazania, tylko drobne spieki oraz większa ilość popiołu. Ale ciekawi mnie czy ktoś miał z tym problem.

 

Ja teraz palę mixem słonecznika z drzewiennym w mieszance 1 do 2 (1 worek słonecznika na 2 worki drzewiennego) wszystko z Ukrainy i mogę powiedzieć że jest całkiem spoko. Minus tego ze słonecznika jest taki że z niego jest dużo popiołu i po kilku dniach palenia trzeba odgarnąć kupkę z przed palnika. Poza tym sam słonecznik słabo się pali tj ja przez 2 tygodnie go męczyłem i nie udało mi się ustawić odpowiedniego płomienia. Cena za słonecznik około 350 -450 a za drzewienny płacę 600 zł. Puentując sam słonecznik jest raczej słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufoshi, najpierw piszesz, że kaloryczność jest podobna, potem że pellet ze słonecznika jest słaby...Kolega Berthold zadając pytanie miał raczej na myśli ten ze słonecznika, albo inny agropellet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolegę Ufoshi, to kolega Berthold tak napisał, drobne przeoczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kalorycznością to różnie bywa. Teraz mi się przypomniało, że w tamtym roku jak zaczynałem przygodę z palnikiem to kupiłem 10 worków różnego rodzaju pelletu i dałem przebadać próbki do laboratorium, które bada próby węgla i w tabeli macie podane wyniki z badań kaloryczności i zapopielenia. Zaznaczam, że było to badane tymi samymi metodami jak przy węglu. 

Największa kaloryczność miała Lava i najmniejsze zapopielenie, zwróćcie uwagę, że słonecznikowy miał drugie miejsce pod kątem kaloryczności zaś pierwsze jeśli chodzi o popiół. Koszt zakupu z tamtego roku za 1t. Dwie ostatnie pozycje w tabeli to pellet agro, reszta to z drzew iglastych oprócz, tego o nazwie: wilcza, 3 rodz energ i dębowy to były mieszanki z liściastym

post-65375-0-02406500-1511183083_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zadałem sobie trud zadzwonienia i faktycznie cena za 320zł za tonę pod warunkiem odbioru osobistego, ale jakbym chciał z transportem to wysyłają nie mniej niż 22t. Więc oferta adresowana raczej dla kolegów z okolic Lublina .

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak jest z gwarancją? Montaż i uruchomienie przez osobę uprawnioną do takiego montażu(z papierami)?A jak z serwisem? Aby zachować gwarancję konieczny coroczny przegląd przez serwisanta,jeśli tak to ile taki przegląd kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem sobie trud zadzwonienia i faktycznie cena za 320zł za tonę pod warunkiem odbioru osobistego, ale jakbym chciał z transportem to wysyłają nie mniej niż 22t. Więc oferta adresowana raczej dla kolegów z okolic Lublina .

 

Ciekawe czy taki pellet paliłby się w kotle na ekogroszek z palnikiem ekoenergii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik 16kw posiadam od 22 października zamontowany w kotle DS 14kw. Ogrzewam powierzchnie 170 m2.Dom z 2000 r. Suporeks 24 + styropian 12cm. Kupiłem pellet ukraiński za 670 z transportem. Teraz 10 worków 15kg spaliłem w 8 dni.Temperatury oscylowały około 5'C (mazowieckie ) temp.w domu całą dobę 21,5'C. Nie mam bufora , a temp.spalin max 150'C po zastosowaniu szamotki do spowolnienia spalin. Wcześniej temp.spalin 250'C.Napewno będę experymentował z kiepskiej jakości pelletem i nie sądzę żeby było nie ekonomiczne. Na tę chwilę jestem zadowolony z przesiadki. Do tej pory spaliłem 0.5t pelletu węgla orzecha poszło by około 700 kg ktory kosztował 800 zł/tona wyliczenia przez 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako świeżo upieczony palacz kipi 6-26 kw przeczytałem ten post bo musiałem. Od dwóch miesiecy użytkuje ten palnik i jak na razie mam bardzo pozytywne odczucia. Do tej pory działałem na ustawieniach fabrycznych bo pellet miałem dobrej jakości więc nie było potrzeby. Jednak ze wzgledu na to, iż wszędzie jest napisane ze pali pellety gorszej jakości więc kupiłem pellet z łuski slonecznika. Więc wiecie juz dlaczego tu jestem. Otóz pierwsze co do jakości tego pelletu jest tak jak mówią "pellet typowo przemysłowy". Po zasypaniu 3 worków (45Kg) tak po południu, pobudka nastąpiła o 3 w nocy. Na ustawieniach fabrycznych przy max mocy pellet pali się całkiem przyzwoicie. Rozpalanie też bez jakis problemów ale przy zwiekszonej dawce paliwa do 150. Problem zaczynał się jak piec osiągał temperaturę zadaną bo wówczas pracował z mocą 6kw. Temperatura spalin na max mocy 125 a przy 6 kw spadała do 95 i kocioł nie był w stanie złapac temperatury zadanej. Pellet kopcił się, na sciankach zaczał się odkładac nalot a z szaro białego wnętrza pieca ukazała sie czarna czeluśc. I to doprowdziło po 3 latach palenia pelletem (wczesniej palnik retortowy) do tego ze musiałem zajrzec na forum ;). Po zdobyciu wiedzy z zakresu podkręcania i regulacji tego palnika pellet pali się w miarę jednak musiałem go pomieszac z poprzednim dobrej jakości żeby się tego słoneczkinowego pozbyc. Dlatego napisałem ten post bo czytając poprzednie chcę przestrzec innych przed eksperymentowaniem z tanim na prawdę tanim paliwem. Spaliłem od soboty 18.11 jakieś 8 worków słonecznika pół na pół z peletem trocinowym i mam wiadro popiołu.  Czasem oszczędności rzędu nawet 200 zł na tonie nie są warte roboty nerwów i czasu jaki później potrzeba na regulację dostosowanie parametrów spalania i czyszczenia kotła po paleniu takim paliwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego radik81 najlepiej jak masz fakturę zakupu pierwsze odpalenie przez autoryzowanego serwisanta KIPI który się pod tym podpisze. To jest gwarancją. Natomiast nie słyszałem o corocznej kontroli serwisowej przymusowej.Możesz indywidualnie dogadać się z serwisantem KIPI i trzymać z nim kontakt , że jak jest w pobliżu koło Ciebie co rok to może , do Ciebie zajrzeć i zobaczyć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego problemu ze słonecznikowym bo grzeje w całym zakresie czasu na max mocy 26kW na bufor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz econeta? Jeśli tak to wrzuć proszę wykres dobowy pracy Twojego kotła z buforem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam za całą dobę 19.11. bo wczoraj trochę bawiłem się z ustawieniami bufor grzałem kilka razy więc za wczoraj jest trochę inny przebieg pracy jak za zwyczaj. Załączenie przy 40 temperatura górna , wyłączanie po osiągnięciu 600C.

post-65375-0-37076500-1511264997_thumb.png

post-65375-0-16042100-1511265012_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda od wczoraj od około 20.00 do teraz. Zwiększyłem temperaturę wyłączania po osiągnięciu 70C

post-65375-0-56787400-1511265410_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajka... Też chcę bufor !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.