Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podlogowka Przestaje Grzac


sifu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na poczatku opisze swoja instalacje:

Pow ogrzewana - 100m w tym prawie polowa to ogrzewanie podlogowe. Cala instalacja napedzana jest jedna pompka.

Piec - weglowy na ekogroszek 24kW.

Jest to pierwszy sezon ogrzewania nowego budynku.

Podlogowka podzielona jest na 3 petle, kazda na powrocie posiada zawor mieszajacy.

Przez pierwsze 2 miesiace sezonu wszystko dzialalo bez zarzutu. Jednak gdy przyszly pierwsze powazniejsze mrozy podlogowka poprostu przestala grzac, mimo ze nie zmienialem ustawien na zaworach mieszajacych.

Myslalem ze to kwestia powietrza w ukladzie - przelalem petle podlogowki, przeczyscilem filter przed pompka CO i wszystko wrocilo do normy.

Jednak gdy znowu przyszly mrozy (nie wiem czy to ma jakis zwiazek) sytacja sie powtorzyla. Teraz zeby podlogowka grzala musze znacznie zwiekszyc temp na zaworach mieszajacych.

Moze macie jakis pomysl co mogloby byc tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona grzeje z moca jak wczesniej wynika to z ograniczonego przepływu i do tej pory działa z mocą np ok 30W/m i była wyczuwalna temp podłogi a teraz tez grzeje z taka mocą tylko nie wyczuwasz temp podłogi bo jest bardziej chlodzona przez powietrze w pomieszczeniu itd duzo pisania

aby zaczeło to sprawnie pracowac nalezy do rozdzielacza podpiąc pompe i jakis układ regulacyjny czy zawór 3d termostatyczny czy tez zawór z glowica termostatyczna na kapilarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego podlogowe przestaje grzac akurat gdy sa mrozy na zewnatrz?

jak masz termostaty na grzejnikach to je pozakrecaj i zobaczysz czy podłogókwa zacznie grzac przy poprzednich ustawieniach

a na powrotach to masz zawory termostatyczne czy mieszające, jak napisałeś wyzej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to uzywam tylko jeden lub czasem dwa grzejniki poniewaz podlogowka byla w stanie ogrzac wszystko.

Zakrece wszystkie grzejniki i dam znac czy cos sie zmienilo.

Jezeli chodzi o zawory na powrotach podlogowki to jak moge rozpoznac czy sa to termostatyczne czy mieszajace?

Dla mnie z wygladu sa one podobne do tych ktore mam na grzejnikach i raczej sa to termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam mam podobny problem podlogowka grzala do momentu mrozu.

Posiadam rozdzielacz z 6 petlami ktore maja max 80 metrow do tego pompka 60 Keller przed pompa mam zawor 3d termostatyczny powroty zimne, z tym ze 3 petle sa krótsze i powroty sa po zamknieciu reszty po chwili cieple ale dluzsze obiegi czyli 80 metrow juz nie. wszystko przelane wyczyszczone odpowietrzone i nic w domu zimno. Kociol mam na ekogroszek 17kw temp na zasilaniu pompy od podlogowki mam ustawiome 55st. Nie posiadam na rozdzielaczu zaworow cisnieniowych mam zwykle zaworki na kazdym zasilaniu i powrocie. Wymienilem Pompe na Wilo Yanos Pico 2.0 25-60 wczoraj odpalone zobaczymy efekt czy bedzie pchalo. Jednakgdyby ktos mial jeszcze jakis pomysl co moze byc przyczyna to prosze o podpowiec. Ja obstawilem pompe ze stracila wydajnosc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie pompa zmieniona bez efektow. Zasilanie i powrot bodajże mam 20 pex a petle 16 pex. Nie jestem specem od tego ale probuje juz wszystkiego. Czy jest mozliwosc ze zawor 3d atm jest zapchany ? Czy jest jakis filtr na powrocie w piecu ? Zdjecia podrzuce jak wroce do domu i instalacji pieca i skrzynki podlogowej. 

received_352601945587020.jpeg

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów - własne posty można edytować do 1 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejnośc sprawdz filtr siatkowy czy nie jest zapchany jakimś syfem.

po drugie jesli w ukladzie masz tez grzejniki to je pozakrecaj i zobacz jak zachowuje sie podłogówka.

mozesz sprobowac tez zniejszyc bieg pompy tej od podłogówki. sprawdz tez czy ta pompka Wilo nie jest zapowietrzona,czyli ustaw pokrętło w pozycji pionowej ,wtedy powinna sie odpowietrzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitko wyczyszczone uklad odpowietrzony brak grzejnikow na rozdzielaczu jest to pompka tylko od podlogowki od grzejnikow i bojlera jest druga pompa. Wczoraj przyjechal zobaczyc hydraulik sam osobiscie powiedzial ze jest to zagadka bo nigdy nie spotkal sie z takim czyms. Powiedzial ze jesli grzalo a nie grzeje to albo wina braku zaworu zwrotnego na zasilaniu rozdzielacza co jest dziwne bo przeciez grzalo albo zawor 3d atm nawalil. Co myslicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patryk3431 napisał:

to albo wina braku zaworu zwrotnego na zasilaniu rozdzielacza

Raczej na powrocie z rozdzielacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, prawie dwa lata temu kupiłam dom w Danii z ogrzewaniem podłogowym w łazience i wszystko było dobrze zeszłej zimy jednak ale od kilku dni ogrzewanie w kuchni jest bardzo słabe. Od początku zawory były bardzo luźne ale wszystko działało wiec nie przykuwałam uwagi, wczoraj jednak zaczęłam tam grzebać i odkręciłam nakrętki żeby sztywno wszystko siedziało no i oczywiście oba ustawiłam na maks tzn 50 (skala 10-50). W łazience podłoga praktycznie parzy w stopy a w kuchni zimna tzn jest kilka miejsc odczuwalnie cieplejszych ale generalnie i tak zimnych. Przesyłam zdjęcia pieca i rozdzielacza, może ktoś z Panów ma jakiś pomysł co kozę się dziać? Duńscy fachowcy są dość drodzy i cwani wiec chciałabym jakoś się przygotować i samej zrobić rozeznanie a nóż może jakoś poprawie sytuacje. Proszę nie skreślajcie mnie ze względu na płeć bo choć magisterkę na Politechnice Wrocławskiej skończyłam ładnych pare lat temu to zdolności zostały (: Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku!

1D7C63A2-C6FE-4BFB-A0DA-50CDAC5D81C9.jpeg

82D0CD81-5D27-473B-A18E-925D24ED5B4A.jpeg

AB628273-A986-44FB-BABE-28398E5C18C3.jpeg

E604B339-16D7-4751-8456-C4B71133DC10.jpeg

Edytowane przez Ladymocca1
Dodanie zdjec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.